Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Grand Turk Sakinleri Sinirli – Manyetik Medya

Grand Turk Sakinleri Sinirli – Manyetik Medya

Dana Malcolm

Personel yazarı

Turksand Caicos, 10 Aralık 2023 – Grand Turk sakinleri, hükümetlerin yerel sorunları çözmeye yönelik tekrarlanan vaatlerinden bıktıklarını söylüyor ve ülkenin başkentini yeniden kurmak için acil eylem çağrısında bulunuyorlar.

“Grand Turk’ün artık bir şeyin yapılmasına ihtiyacı var, 10 yıllık bir vizyona ya da 20 yıllık bir vizyona değil; Grand Turk’ün master planı bir yerlerde birisinin masasında duruyor ve bu konuda hiçbir şey yapılmıyor!” Bir bölge sakini, Büyük Türk Yayılma ve Sürdürülebilirlik Ajansı’nın (GTESA) ev sahipliği yaptığı yakın tarihli belediye binası toplantısında şunları söyledi.

Katılımcı, bakım eksikliğine ve tarihi binaların eksikliğine işaret ederek, “Şimdi bir şeye ihtiyacımız var; hayal kırıklığımızı hissettiğinizi söylediğinizi biliyoruz, ancak yarattığımız bu hayal kırıklığını hissetmiyorsunuz” dedi. Başkentteki devlet tesisleri.

“Front Street’teki tüm hükümet binaları kapatıldı. Eski meclis binası yıllardır kilitli. Eski Tapu Sicili mi? Kapalı mı, Hazine? Kapalı” dedi.

Bu duygu, kadını konuşurken öven diğer Grand Turk sakinleri tarafından da tekrarlandı.

GTESA, ülkenin tek nakliye limanı olarak hizmet veren topluluğu geliştirmek için Büyük Türk Genişleme ve Sürdürülebilirlik Ajansı Yasa Tasarısının kabul edilmesiyle oluşturuldu.

Bölge sakinleri, her yıl bir milyondan fazla kruvaziyer yolcusunu ağırlayan adadaki gelişme hızının yavaş olmasının ana hedef ve hayal kırıklığı olduğunu söyledi.

READ  Doğu Trakya N-santrali için Çin-Türk planı