Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Grand Turk ve South Caicos – TCI’ın İşletme Destek Bölümü Magnetic Media Invest’te Excel ile İş Finansmanınızı Yönetme Eğitimi.

Grand Turk ve South Caicos – TCI’ın İşletme Destek Bölümü Magnetic Media Invest’te Excel ile İş Finansmanınızı Yönetme Eğitimi.

Providenciales, Turks ve Caicos Adaları, 18 Mayısinci2023 – Invest Turks and Caicos, Nisan ve Mayıs aylarında Grand Turk ve Güney Caicos Adaları’nda finansal okuryazarlık atölyeleri düzenlediği için yeni kurulan İş Destek Bölümü için meşguldü.

“İşletme Finansmanınızı Excel ile Yönetme” çalıştayı, Grand Turk’ten 19 ve South Caicos’tan 18 olmak üzere otuz yedi katılımcıyı gördü. Katılımcılar, Turks ve Caicos Adaları’na hizmet veren bir muhasebe ve defter tutma firması olan Vision Financial’ın sahibi Bayan Beshina Williams tarafından verilen tam günlük bir eğitime katıldı. Eğitim sırasında katılımcılar şunları öğrendi:

  • Microsoft Excel’e Giriş
  • Satış ve giderlerin kaydedilmesi
  • Kasa defteri
  • Envanter takibi
  • Küçük Kasa Yönetimi
  • Float yönetimi
  • Çalışma sayfalarının organizasyonu

“İşinizi Excel ile Yönetmek” eğitimi, Invest Turks ve Caicos’ta İş Destek Birimi tarafından verilen bir dizi uygulamalı eğitimin ilkidir. Eğitim katılımcıları, iş finansmanlarını yönetmek için bunları nasıl kullanacaklarına dair adım adım rehberlik içeren bir USB sürücüsünde şablonlar aldı. Eğitim sonunda her katılımcıya bitirme sertifikası verildi.

Eğitim hakkında yorum yapan İş Destek Birimi Direktörü Anissa Adderley, katılımcılara teşekkürlerini iletti ve KOBİ’ler için finansal okuryazarlığın önemini vurguladı. “Eğitime katılan tüm katılımcılara minnettarız. Edindikleri bilgileri işletmelerinde uygulayacaklarını umuyoruz. MSME’ler Ekonomimizin bel kemiği. Bu nedenle işletmeleri finansal okuryazarlık konusunda eğitmemiz gerekiyor. İşletme sahipleri mali açıdan ne kadar anlayışlı olursa, işletmeleri o kadar güçlü olacaktır. KOBİ’lerin başarısını artırmak için finansal okuryazarlığı geliştirmeye kararlıyız.

İş Destek Bölümü, bu yıl içinde “İşletmenizi Excel ile Yönetme” eğitimine devam edecek. Bir sonraki antrenman 3 Ekim 2023 Salı günü North Caicos’ta, ardından 31 Ekim 2023 Salı günü Providenciales’te yapılacak. İlgilenen kişiler eğitime katılmak için [email protected] adresine e-posta göndererek kayıt yaptırabilirler.

READ  ABD Enerji Bakan Yardımcısı David Turk

InvestTCI etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: www.investturksandcaicos.tc Veya bizi sosyal medyada @investtci adresinden takip edin.