Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Green Day, Trump'ı ve mutsuz Elon Musk'u hedef alıyor

Green Day, Trump'ı ve mutsuz Elon Musk'u hedef alıyor

“MAGA gündeminin bir parçası değilim…” UYARI: Bu makale bazı kişilerin saldırgan bulabileceği bir dil içermektedir.

reklamcılık

Amerikalı punk-pop grubu Green Day için büyük bir yıl olacak ve 2024'e bildikleri tek yolla başlıyorlar: tartışmalı bir patlamayla.

Yayının üstünde Yaklaşan 14. albüm “Kurtarıcılar” Grup, 19 Ocak'ta ilk albümleri “Dookie”nin (1994) ve eleştirmenlerce beğenilen albümleri “American Idiot”un (2004) 230. yıldönümünü kutluyor.

“American Idiot”un ve orijinalinde şu sözleri içeren single'ının çıkışından 20 yıl sonra:Belki eşcinsel olan benim, Amerika/ Cahil gündeminin bir parçası değilim/ Şimdi herkes propaganda yapıyor/ Paranoya çağıyla şarkı söylüyorum“, grup şarkı sözlerini Amerika Birleşik Devletleri'ndeki mevcut siyasi iklimi yansıtacak şekilde değiştirdi.

Bunu Dick Clark'ın New Year's Rockin' Eve şarkısındaki performansları sırasında yaptılar ve sözlerini şu şekilde değiştirdiler: “Belki ben eşcinselim, Amerika/MAGA gündeminin bir parçası değilim/Artık herkes propaganda yapıyor/Paranoya çağına uygun şarkı söylüyor.

Aşağıdaki anı izleyin:

Şarkı ilk olarak Irak Savaşı hakkında, ABD işgaline ilişkin eleştirel olmayan haberler ve George W. Bush'a karşı bir saldırı olarak yazılmıştı; Ve şimdi Green Day'in siperliğinde Trump ve onun başkanlık miting sloganı “Amerika'yı Yeniden Büyük Yap” (MAGA) var.

Eski başkan Beyaz Saray için ikinci bir teklife hazırlanırken Trump'a yumruk atmak için daha iyi bir zaman olabilir mi?

Bu, Trump'a ilk saldırıları değil; özellikle 2016'daki Amerikan Müzik Ödülleri'nde, o zamanki başkanın seçilmesini protesto etmek için “Trump'a Hayır, Ku Klux Klan'a Hayır, Faşist ABD'ye Hayır” sloganları attılar. aday. . 2018'de şarkıcı Billie Joe Armstrong, Cannes Lions konserinde kalabalığa şunları söyledi: “Donald Trump'tan o kadar nefret ediyorum ki. “George Bush'tan nefret ediyordum” diye bağırıyordum. Bu biraz farklı. Bu kötü, sanki asit bozulmuş gibi.

READ  Twitter, Lea Michele'in Komik Kızını seçmeye tepki gösteriyor

Grup, bir dereceye kadar, geçen yıl eski başkanın bir resmini içeren ve onu “nihai Nemrut” olarak tanımlayan, grubun 1997 tarihli “Nimrod” albümüne bir gönderme olan sınırlı sayıda üretilen ürünleri de piyasaya sürdü.

Dick Clark'ın New Year's Rockin' Eve şarkısındaki lirik değişikliğin ardından birisinin bu konuda söyleyecek bir şeyi vardı…

Hayır, Trump değil, ama aynı derecede sesini duyurmak konusunda çaresiz ve aynı derecede büyük bir egoya sahip biri.

Tahmin ettiniz: Elon Musk'un ağırlığını koyması gerekiyordu.

Musk, grubu “makineye kızgın olmaktan, ona çok kızgın olmaya” geçmekle suçladı.

Ne kadar berbat.

Cumhuriyetçi veya Demokrat Parti'yi destekleme konusunda tutarlı bir geçmişe sahip olmayan Musk, son yıllarda muhafazakar siyasetle daha uyumlu hale geldi.

2023, vefat eden Elon Musk için mükemmel bir yıl oldu Yeni isim X; Eskiden Twitter olarak bilinen platformun sahibi olduğu dönemdeki değerlemesinin yarısını gördü; Reklam gelirleri %89 azaldı; Çevrimiçi ırkçıların poster çocuğu statüsünü pekiştirdi.

Nitekim geçen Kasım ayında yeni bir rapor yayınlandı… Dijital Nefretle Mücadele Merkezi (CCDH)Kendini çevrimiçi ortamda yanlış bilgi ve nefret söylemiyle mücadele etmeye adamış, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan .

Geçen yıl ayrıca Musk'un, yaklaşık 200 milyar dolar ile finans tarihindeki en büyük tek net değer kaybını kaydederek Guinness Dünya Rekorları Kitabı'na girdiğine tanık olduk.