Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Güç Halkalarına’ Bu Büyük Nihai Çözüm Yayıncılık Çağında İşe Yaramıyor

uyarı: Bu hikaye Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzüklerinin sonundaki büyük gelişmenin tüm detaylarını içeriyor. Şımartılmak istemiyorsanız tıklayın.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri haftalardır bu noktaya kadar yığılıyor: Aragorn gibi adamların lideri ve Güney Toprakları’nın son meşru kralı olduğunu varsaydığımız Halbrand’ın (Charlie Vickers) ortaya çıkışı. Aslında JRR Tolkien’in kendisi için büyük bir kötüydü, Sauron. İzleyicileri dizideki her bölümü yeniden incelemeye zorlayan oyunun kurallarını değiştiren bir twist.

En azından, gösteri müdavimlerinin umduğu şey buydu.

Aslında, Halbrand kimliğini Galadriel’e (Morfydd Clark) doğruladığında, birçok izleyicinin – özellikle akıllı olanların – dayatılan bir sonucu olumsuz olarak kabul etmesi mümkündür. Pek çok insan bu gelişmeyi bu hafta sonundan çok önce keşfetti ve noktaları tam olarak birleştirmemiş olsanız bile, internette yeterince gevezelik vardı, bu yüzden gösteriye geçici bir ilgi duyan herkes muhtemelen popüler hayran teorisiyle karşılaşacak. (Tam özet için meslektaşım Erin Carson’ı okuyun. Güç bölümlerinin ilk sezonunun sonunun açıklaması.)

Bu evrim, internetin ve teorilerini YouTube, TikTok, Twitter ve daha fazlasında paylaşmak ve yayınlamak için bir akbaba izleyici topluluğu olmadan ağ televizyonu çağında gerçekleşmiş olsaydı, Rings of Power finali çok daha etkili olurdu. .

Şimdi, ilgisiz bir ilgisizlik ortaya çıkarıyor.

Rings of Power, TV şovlarının herkesi şaşırtmasının zor olduğunu hatırlatan en son hatırlatma – Game of Thrones’daki Jon Snow’u düşünün – özellikle bu akış çağında, eleştirmenlerce beğenilen izleyiciler. Aynı zamanda, serginizin sezonunu büyük bir gelişme için beklemeye almanın getireceği tehlikeler konusunda katılımcılara bir uyarıdır. Hayranları çok erken çekmek, kitlenizi şok etme ve memnun etme şansınızı azaltır.

Ve Güç Yüzükleri söz konusu olduğunda, büküm, eğer birini gerçekten şaşırttıysa, dengesiz bir mevsimi telafi edebilirdi. Sadece sekiz bölüm olmasına rağmen, gösteri buz gibi bir hızla ilerledi, değişen kalite ve ilgi alanlarındaki çizgileri noktaladı.

READ  Söylenti Özeti: Carrion Cross Stadyumu, Triple H Buluşmaları, Lacey Evans ve daha fazlası!

En iyi ihtimalle, Peter Jackson’ın orijinal Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin, özellikle Elrond (Robert Aramayo) ve Prens Doreen IV (Owen Arthur) arasındaki yakın ilişkinin daha küçük bir versiyonuydu. En kötüsü, uykuya neden oluyordu. Güzel ama garip bir şekilde ruhsuz Númenor setinde geçen bölümler için bile erken bölümler için uyanık kalamadım.

Gösteri sonunda güç kazandı ve gerçekten zirveye ulaştı Altıncı bölümde, Doom Dağı’nın patlaması ve Mordor’un yaratılmasıyla vasat ölçekli bir gelişme gösterdi (gösterinin tam anlamıyla izleyicilerine biraz inanç öneren bir başlık kartıyla hecelenmesi gerekiyordu). Bu gelişme, önceki bölümlerde de arka planda şekilleniyordu, ancak Sauron’a yapılan imalardan daha ince bir şekilde yerleştirildi.

Sauron’un konuşması gösterideki galasıyla başladı yabancı ayaklar İnanılmaz ateşli bir şekilde. Kesinlikle, akıllıca spekülasyonlar Gandalf’a ya da başka bir şifacıya düştü. Ancak Sauron’un karakterinin kırmızı bir ringa balığı olduğu hakkında internette yeterince gevezelik var. Hüküm Dağı’nın gelişiminin aksine, Güç Yüzükleri, başlangıçtan itibaren Sauron’un spekülasyonlarını ele geçirdi.

Bu durum bana, izleyicileri akış hizmetine yönlendirmek amacıyla yerleşik bir franchise üzerine kurulu başka bir şov olan Star Trek: Discovery’yi hatırlatıyor. Star Trek spoiler uyarısı: Paramount Plus, ilk sezonunu büyük bir bükülme etrafında inşa etti, çünkü insan sendika görevlisi Ash Tyler (Shazad Latif) ve ana karakter Michael Burnham’a (Sonicoa Martin Green) olan ilgisi Klingon için çift taraflı bir ajandı.

Bu, fanların daha önce bu bükülmeyi algılayarak olası herhangi bir etkiyi söndürdüğü başka bir senaryoydu. İniş çıkışların yanı sıra sezon karışık tepkilerle karşılandı. İyi haber: Discovery’nin showrunner’ları sonraki sezonlara adapte oldular, sürekli gelişiyor ve o sezondan uzaklaşıyorlar. büyük. büküm.

Güç Yüzüklerinin gitmesini dilediğim yer burası. Vickers’ın karakterini Sauron olarak ortaya çıkarmak, karakterin daha insani bir yorumuna kapı açıyor, Jackson’ın altı filminde görmediğimiz bir şey. Ve Galadriel’in Sauron’la olan yakın fırçasının, Sezon 2’deki yayında ilginç kırışıklıklar sağlaması gerekiyor.

READ  Vikram Vedha Gişe tahmini, 2. Gün: Cumartesi günü %25 artış gösteriyor; Toplama. rupi. 13.50 crore: Bollywood Gişe

Ancak hayranların yaratıcılığı ve birbirimizle bu kadar geniş ve anında iletişim kurma yeteneğimiz, modellerin gerçekten, gerçekten, gerçekten daha iyi, bu dalgalanmaları maskeleme konusunda akıllı olduğu anlamına geliyor. Kesinlikle mümkün – Büyük bir franchise mülkünün incelemesine girmemiş olmasına rağmen, The Good Place mükemmel bir örnek. Daha da iyisi, salıncakları tamamen bırakın. Büyük bir ifşa yerine, tutarlı bir şekilde daha çekici bir gösteri hazırlayabilirlerse minnettar olurum.

Böyle dengesiz bir ilk sezondan sonra, bu hepsinin en büyük şok edicisi olabilir.