Eylül 26, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Güney Kore’de iki çocuk annesi aranılan çantalarda ölü bulundu

Güney Kore'de iki çocuk annesi aranılan çantalarda ölü bulundu

İki çocuk annesi olduğuna inanılan kadın Bavulların içinde cesetler bulundu Bu ay Yeni Zelanda’da bir depo için müzayedede satın alınan polis, Güney Kore’de arandıklarını söyledi.

Bir polis memuru, Kore doğumlu Yeni Zelanda vatandaşı olan kadının 2018’de Güney Kore’ye geldiğini ve o zamandan beri ülkeden ayrıldığına dair bir kaydının olmadığını söyledi.

Nerede olduğu ve diğer akrabalarıyla birlikte Güney Kore’ye gelip gelmediği hemen bilinmiyordu. Salıya kadar adı açıklanmadı.

Polis, Yeni Zelanda’da valizlerde cesetleri bulunan iki küçük çocuğun ölümüyle ilgili soruşturmanın polisi, Güney Kore’de yaşayan anneleri olduğuna inanılan bir kadına yönlendirdiğini söyledi.
AP

Polis memuru, “Yeni Zelanda polisi, kişinin Güney Kore’deki bir suç davasıyla bağlantılı olup olmadığının teyit edilmesini istedi” dedi ve önceki adresi ve yaşı göz önüne alındığında, çocukların annesi olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bir Auckland ailesi, içinde ne olduğunu bilmeden, cesetlerin bulunduğu çantaları bir müzayedede saklama dolapları için satın aldı.
Bir Auckland ailesi, içinde ne olduğunu bilmeden, cesetlerin bulunduğu çantaları bir müzayedede saklama dolapları için satın aldı.
Getty Images aracılığıyla AFP

Güney Kore haber istasyonu KBS, kayıtların kadının Yeni Zelanda’da uzun bir süre çantalara bağlı bir adreste yaşadığını gösterdiğini bildirdi. Yeni Zelanda Herald’a göre.

Güney Kore polisi henüz olayla ilgili soruşturma başlatmadı, ancak Interpol aracılığıyla Yeni Zelanda makamlarıyla işbirliği yapıyor.

Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, “Kadının şüpheli olduğu açık olarak belirlenir ve tutuklama emri çıkarsa, Interpol’ün kırmızı bülten çıkarılma olasılığı yüksek. Daha sonra devir teslimine geçeceğiz” dedi. Güney Kore gazetesi Hankyoreh’e göre, Polis Teşkilatı Seul’deki gazetecilere söyledi.

Yeni Zelanda’daki dava, bir Auckland ailesinin terk edilmiş bir dolabın içindekileri satın alması ve bir çift bavulun içinde çocuk cesetleri bulması üzerine bu ayın başlarında ortaya çıkmaya başladı.

Polis, çocukların 5 ila 10 yaşları arasında olduğunu ve yıllar önce öldüğünü söyledi.
Polis, çocukların 5 ila 10 yaşları arasında olduğunu ve yıllar önce öldüğünü söyledi.
Reuters aracılığıyla

çocuklar arasındaydı 5 ve 10 yıl Dedektif Müfettiş Tufilau Famanuja Valois Perşembe günü Auckland’da gazetecilere verdiği demeçte, çantaların eski ve bir süredir ölü olduğunu ve çantaların en az üç veya dört yıldır depoda olduğunu söyledi.

Valois, polisin “DNA soruşturmasında çok iyi ilerleme kaydettiğini” söyledi.

READ  İzium'da toplu mezarlık alanı: cesetlerin işkence ve sakatlanma belirtileri

Polis, cesetleri bulan ailenin ölümlerle hiçbir ilgisi olmadığını doğruladı.

tel ile