Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Güzel bir küçük kasaba üreticisi olan Terrascape hakkında bazı izlenimler

Şehir kurma türü şu anda hem pazarın en yüksek noktasında (Şehirler Ufuklar 2) veya daha yaygın olarak daha küçük uç (haftanın herhangi bir günü için Steam satış tablolarına bakın). Bu son kategoriye kolayca girin terastürün yıllardır en sevdiğim örneklerinden biri.

teras Orta Çağ binalarını mümkün olan en iyi arazi parçasına yerleştirmeniz gereken onaltılık tabanlı bir dünyada geçen bir oyundur. Keresteciler veya avcıların barınakları gibi kaynakları toplayan binalar için bu, onları mümkün olduğu kadar çok ağaca veya vahşi hayvana yakın yerleştirmek anlamına gelir ve daha gelişmiş yapılar için bu, onları yan yana yerleştirmek anlamına gelir. son binalar. Yakındaki kaynakların ve yapıların sayısına bağlı olarak konumunuz ne kadar mükemmel olursa, o kadar yüksek puan alırsınız.

Yine de hiçbir şey inşa edemezsiniz, bu, ana kategorilere (balıkçılık, köy, çiftçilik, vb.) dayalı desteler arasından seçim yapmanız gereken tahta oyunu benzeri bir deneyimdir ve ardından size her biri farklı özelliklere sahip bir el kart verilir. haritada bir binayı yıkmak için oynanabilen kart. Sadece bir avuçla başlayarak, oyun boyunca bir deste için daha fazla kartın ve ardından yeni binalarla daha fazla destenin kilidini açacaksınız.

Terrascape Is A Cute Little City-Builder makalesi için fotoğraf

ekran görüntüsü: teras

Bu size tanıdık gelmeye başladıysa, çünkü öyledir. dorfromantik Bunu çok yaptı. yaptığı gibi Adalılar. Bu iki oyunu çok sevdim ve seviyorum teras Aynı nedenlerle, çünkü şehir inşasının özünü alıyor, onu uygulamanın en basit yoluna indiriyor ve ardından her şeyi inanılmaz derecede uygun hale getiriyor.

İster oyunun belirli meydan okuma haritalarını (size tamamlamanız için şehir kurma iyileştirme bulmacaları verir) ister daha eğlenceli sanal alan modunu (yalnızca hedefleri kaybetmenize izin verir ve size ekstra puan kazandıran goller verir) oynuyor olun, hedefler vardır, ancak aceleye gelmediler. Bakması güzel, zaman sınırı yok, her şey inanılmaz derecede havalı ve buraya küçük bir çiftlik bırakıyorsunuz ve oooh, bakın, şuradaki kasaba meydanı, hiç hoş değil.

Her hexa sanatının bir sonrakine akma şekli ve her bina yerleştirdiğinizde küçük bir patlama, tüm deneyimi çok tatmin edici hale getiriyor. Geçen haftayı ne zaman ara versem bunu ateşleyerek geçirdim ve herhangi bir hedefi veya hedefi tamamlamaya çalışmak yerine, 1400’lerden Bob Ross gibi bir şehri var eden bir şehir çizerek haritayı kaydırdım. Bobby Ross.

Tüm zamanınızı zen benzeri bir durumda geçirmek size çekici gelmiyorsa, isterseniz bu şeyi yine de uygulayabilirsiniz (ve bazı daha zor/daha büyük haritaları tamamlamanız gerekecek). Oyunun puanlama sistemi tutarlı kalmak yerine gelişir, bu nedenle erkenden bir avcı kulübesini düşürürseniz ve yakındaki vahşi yaşamdan bir sürü puan alırsanız, daha sonra hepsinin üzerine bir ortaçağ köyü inşa ederseniz bu puanları kaybetmezsiniz. . . Bu, katlarda ilerlemeden ve hızınızı değiştirmek zorunda kalmadan ve bunun yerine büyük evleri ve tavernaları düşünmeye başlamadan önce ağaçları, balıkları ve geyikleri düşünmeye başladığınızda, her haritayı ileriye dönük planlamada harika bir egzersiz haline getirir.

teras Steam’de hala erken erişimde ve şu anda mevcut.

TerraScape – Resmi Erken Erişim çıkış fragmanı

READ  Rapor, Apple iPhone hırsızlarının her şeyi almak için basit bir numara kullandığını ortaya koyuyor