Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu kısayol, yerel iOS özellikleri ve uygulamalarıyla derinlemesine ChatGPT entegrasyonu sağlar

Bu kısayol, yerel iOS özellikleri ve uygulamalarıyla derinlemesine ChatGPT entegrasyonu sağlar

OpenAI’nin ChatGPT teknolojisinin, iPhone ve Apple Watch için özel uygulamalar da dahil olmak üzere Apple cihazlarına çeşitli şekillerde geldiğini gördük. Sahnedeki en son giriş, People’ın güçlü ve çok yönlü bir kısaltmasıdır. birden fazla mac hikayeleriChatGPT’yi en sevdiğiniz iOS özelliklerine ve uygulamalarına bağlayan…

S-GPT, tek ve tek Federico Viticci tarafından yaratılan Apple Cihazlarınızın kısaltmasıdır. S-GPT’nin amacı, ChatGPT’nin gücünden yararlanmak ve onu iOS, iPadOS, watchOS ve macOS’un yerel özelliklerine bağlamaktır. ChatGPT API’sine dayalı olarak “gelişmiş sohbet kısayolu” olarak tanımlanır.

Federico’nın S-GPT için ilham kaynağının bir kısmı, Microsoft’un ChatGPT’yi Windows ile ne kadar iyi entegre ettiğini görmekti. Federico duyuru blog yazısında “Aynısının Apple platformları için geçerli olmamasını kıskanıyorum” dedi:

Bu nedenle, Kısayollar’da ChatGPT ile sohbet etmek için bir bottan daha fazlası olarak, ChatGPT yanıtlarını yerel iOS, iPadOS, macOS ve watchOS işlevlerine bağlayan bir araç oluşturmaya koyuldum. İşleme konusunda size yardımcı olacak ChatGPT tabanlı bir yardımcı program oluşturmak istedim. senin için veri ve bir şeylerin gerçekleşmesini sağlayın senin için önemsiz soruları yanıtlamak veya şiir yazmak yerine bilgisayar.

Bu ilk sürümde S-GPT, iOS, macOS ve iPadOS için aşağıdaki özelliklerle entegrasyonları destekler:

  • Safari Paylaşım Sayfası: “S-GPT ile bir web sayfasını paylaşıyorsanız, onu sizin için soyutlamaya çalışacaktır.”
  • Pano: ChatGPT, içeriği özetlemek, dilbilgisi hatalarını kontrol etmek ve daha fazlasını yapmak için panonuzdaki herhangi bir şeyin içeriğini değiştirebilir.
  • Hatırlatıcılar ve takvim
  • Canlı Metin: “Apple’ın Canlı Metin teknolojisi aracılığıyla fotoğraf kitaplığınızdaki herhangi bir görüntüden çıkarılan metni özetlemek için S-GPT’yi kullanabilirsiniz.”
  • Hızlı Bakış, Dosyalar, Bulucu, Çeviri ve Diğer Dışa Aktarma İşlemleri: S-GPT görüşmelerinizi dışa aktarmak ve kaydetmek için bu entegrasyonları kullanabilirsiniz.
READ  AirTag uyarısı, izleyiciyi bulmadan Disney World'de telefona çarpar

Ancak S-GPT’nin en etkileyici özelliklerinden biri, Müzik uygulamasıyla nasıl bütünleştiğidir. Federico’nun açıkladığı gibi:

İşte en önemli şey: S-GPT, ChatGPT tarafından döndürülen herhangi bir şarkı listesi için Apple’ın Müzik uygulamasında bir çalma listesi oluşturabilir. S-GPT tarafından sağlanan bir şarkı listesi olduğu sürece, onu bir çalma listesine dönüştürmesini isteyebilirsiniz ve Müzik uygulamasında yepyeni bir gerçek çalma listesine sahip olursunuz. soruyu dene “Bana 2000’lerin sonlarından 10 emo şarkı içeren bir çalma listesi yap” veya “En iyi 15 boygenius şarkısından oluşan bir çalma listesi istiyorum.”

Bu hala yüzey. ChatGPT, şarkıları görünüme, çıkış tarihine, ruh haline ve daha fazlasına göre bulabilir ve önerebilir. Şunu hayal edin: “Kendimi nostaljik hissediyorum. Bana 2000 ile 2010 yılları arasında piyasaya sürülen 25 indie rock şarkısından, yayınlanma yılına göre en eskiden en yeniye doğru sıralanmış bir çalma listesi yapın.”

Apple Music entegrasyonuyla özellikle denediğim bazı şeyler:

  • Grammy Ödüllü Codplay Şarkılarından Bir Çalma Listesi Oluşturun
  • Jack Antonoff tarafından üretilen ve Bleachers tarafından icra edilmeyen 15 şarkıdan oluşan bir çalma listesi oluşturun.
  • 90’ların sonları ve 2000’lerin başlarından 10 hit harikasından oluşan bir oynatma listesi oluşturun
  • Billboard Hot 100 listesinde yer alan her Coldplay şarkısının çıkış tarihine göre sıralanmış bir çalma listesi oluşturun.
  • “15 derin Coldplay şarkısından oluşan bir çalma listesi yap”

Federico’nun S-GPT ile yarattığı şey, hem kısayolun ilk işlevselliği hem de gizlilik açısından inanılmaz derecede etkileyici. Diğer ChatGPT kısayollarının aksine, sohbetleriniz yalnızca OpenAI API’ye gönderilir: varsayılan olarak kısayol hayır Metin dışa aktarımı için manuel olarak talep etmediğiniz sürece konuşmalarınızın geçmişini veya önbelleğini saklayın” diye açıklıyor.

Unutulmaması gereken bir şey, ihtiyacınız olacak OpenAI’den API anahtarı ChatGPT’yi S-GPT ile kullanmak için. 1.000 jeton başına 0,002 ABD doları olan kullandıkça öde faturalandırma seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Federico, “Geçen ay boyunca S-GPT’yi kapsamlı bir şekilde test ettim ve kullanımım şu ana kadar 1,50 ABD dolarına düştü” diyor.

READ  Bu 200 Dolarlık Razer akıllı gözlük, Cyber ​​​​Monday için sadece 25 Dolar

Bugün yayınlanan S-GPT sürüm 1.0, bu kısaltmanın yalnızca başlangıcıdır.

S-GPT’yi oluşturmak için harcadığım haftalarda, iOS, iPadOS ve macOS’ta bir asistanla sohbet etme fikrimi değiştiren dönüşümsel bir kısayol olduğu ortaya çıktı. Shortcut’ın şu ana kadar gerçekleştirdiği sistem entegrasyonundan memnunum, ancak gelecekteki güncellemeler için daha fazlası üzerinde çalışıyorum – macOS’ta terminal komutlarını ve komut dosyalarını çalıştırma yeteneği veya ChatGPT’nin Dosyalar ve Dosyalar’daki metin belgelerinin içeriğini işlemesine izin verme yolları dahil. Bulucu. Kısayolların yerel işletim sistemi entegrasyonuna sahip büyük bir dil modelinin potansiyelini anladığımda, bu Kısayolun özel bir şey olabileceğini biliyordum.

Kimse S-GPT’nin ne yaptığını Federico’dan daha iyi açıklayamaz, bu yüzden sizi onun tam metnine yönlendireceğim. MacStories’de Her ayrıntı için. Ayrıca son bölümde S-GPT kullanım örneklerinden bazı örnekler üzerinden konuştuğunu da duyabilirsiniz. Relay FM’de podcast bağlı.

Yapabilirsiniz S-GPT’yi şuradan indirin: MacStories.com Ve iPhone, iPad veya Mac’inizdeki Kısayollar uygulamasıyla kurun. Daha önce ChatGPT’nin kullanışlılığından şüphe duysanız bile denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

fırsatı takip et: twitterVe instagramVe mastodon

FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.