Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Haham Joseph B. RIETS, Solovetchik’in 30. Yahrsheit’ini anmak için bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor

Haham Joseph B.  RIETS, Solovetchik’in 30. Yahrsheit’ini anmak için bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor

Haham Isaac Elsonan Theological Seminary (RIETS) 1941-85 arası RIETS’den Rosh Yeshiva Haham Joseph B. Solovetchik, 30. doğum gününde hayatını ve mirasını anmak için bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. yahrzeit 17 Nisan’da.

Sabah, halk arasında Rav olarak bilinen Haham Soloveitchik’in yıllık sunumu yaptığı Lampord Oditoryumu’nda yapıldı. drashos [sermons] Etkinlik, Yeshiva Üniversitesi öğrencilerinin Rav’a yakın birkaç konuşmacıdan haber almasına izin verdi.

Program, Haham Benner ve Haham Türk’ün uzun uzun giriş konuşmalarıyla başladı. Şamaş [assistant] Ravin. Ardından, Yeshiva Üniversitesi Rektörü Ari Berman, Haham Soloveitchik’in Avrupa’daki Ortodoks Yahudi dünyasının geleneklerini nasıl alıp Amerika’da yeni bir Tevrat topluluğu oluşturmak için nasıl kullandığını tartışıyor.

Rav’ın en yakın öğrencilerinden biri olan Rosh Yeshiva Rabbi Herschel Schachter, popüler kanının aksine, Rav’ın nasıl yakından takip ettiğinden bahsetti. Minhakim [traditions] O aldı.

Rav Schachter’in sözlerinin ardından, yine Rav’ın öğrencisi olan Rosh Yeshiva Rabbi Menachem Genack daha fazlasını verdi. divrei Tevrat The Raw’dan Hakkında sefirat haOmer [counting from Passover to Shavuot].

Son olarak, Haham Solovetchik’in torunu ve yakın öğrencisi Rosh Yeshiva Rav Meyer Tversky, öğrencilerin kendilerini bir parçası hissetme ihtiyacından bahsetti. Mezorah [tradition] Rao’nun eserlerini okuyarak ve ondan öğrenerek Chittushei [new insights into] Tevrat.

Katılanlar A. Video 1976’da ham Erev Yom Kippur teşuva Çöp 47 yıl önce etkinliğin yapıldığı yer olan Lampord Oditoryumu’nda verilmiştir.

Maksimum öğrenci katılımını teşvik etmek için program sabah gerçekleştirildi. Seder.

Haham Türk, “Öğrenci kitlesi çok önemli bir dinleyici kitlesiydi,” dedi. Yorumcu. “Rao ile herhangi bir kişisel deneyime sahip olamayacak kadar küçükler ve onların YU ve içinde büyüdükleri topluluklar üzerindeki etkisini görmelerini istedik.”

Anma töreni RIETS-Ferkauf Pastoral Danışmanlık Ortak Yüksek Lisans Programı direktörü Haham Neil Turk ve RIETS Dekanı Haham Menachem Benner, Max ve Marian Grill tarafından planlandı. .

READ  Türkler ve Suriyeliler deprem sonrası felaketle karşı karşıya: hükümetleri

Yeshiva Üniversitesi daha önce Rav onuruna New Jersey, Englewood’da bir etkinlik düzenlemesine rağmen yahrzeitRebbeim, The Commentator’a yeşivada 30. yıl dönümü için büyük bir kutlama yapmanın önemli olduğunu söyledi.

Hem Haham Türk hem de Haham Benner, olayın bir anma olmadığını ifade ettiler.

“Rao’yu hatırlamak ve sözlerini okumak geriye bakmak değildir., Bu, günümüzü ve geleceğimizi anlamakla ilgili,” dedi Benner, The Commentator’a.

“Umarım katılanlar, kabadayıları öğrenmek için ilham alırlar. chiddushei Tevrat Eserlerini de okuyun” dedi Türk. “YU öğrencileri Rav Solovitchik’in burada öğretmenlik yapmasından gurur duymalı.”

Daha önceki bir tören Rav’ın 20. Yahrzeit’ini anıyor yürütülen 2013 yılında.

Ve bunun gibi hikayeler için, WhatsApp’ta bize katılın.

_________

Fotoğraf Altyazısı: Haham Joseph B. Halk arasında Rav olarak bilinen Solovetchik, yaklaşık yarım yüzyıldır Haham Isaac Elsonan İlahiyat Okulu’nun Rosh Yeshiva’sıydı.

Fotoğraf kredisi: Yeshiva Üniversitesi