Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

PEI’den Gerard (Türk) Gallant ve New York Rangers ayrıldı

PEI’den Gerard (Türk) Gallant ve New York Rangers ayrıldı

Hikaye bu saltware videolarının altında devam ediyor

https://www.youtube.com/watch?v=videoseries

Summerside’dan Gerard (Türk) Gallant artık New York Rangers’ın baş antrenörü değil.

Rangers başkanı ve genel menajeri Chris Drury, 6 Mayıs’ta yayınlanan bir medya açıklamasında Ulusal Hokey Ligi (NHL) takımı ve Gallant’ın yolları ayırmayı kabul ettiğini duyurdu.

Gallant basın bülteninde, “Böylesine zengin bir geçmişe ve inanılmaz derecede tutkulu bir hayran kitlesine sahip orijinal bir Six serisine koçluk yapma deneyimi, asla unutamayacağım bir şey,” dedi. “Ailem ve Chris ile yaptığımız görüşmelerden sonra, bunun şu anda benim ve Rangers için doğru karar olduğu açık.”

Gallant, son iki sezonda Rangers’a koçluk yapmış olan Rangers’ın sahibi James Dolan ve Drury’ye bu fırsat için teşekkür etti. Gallant, Rangers’ı 110 ve 107 sayılık normal sezonlara götürdü.

Geçen yıl, Rangers Doğu Konferansı Finallerine yükseldi.

2023 playoff koşusu, New Jersey Devils’in Rangers’ı yedi maçta mağlup etmesiyle açılış turunda sona erdi.

2022-23’te Rangers, Metropolitan Division’da Devils’in (52-22-8) beş puan önünde 47-22-13’lük normal sezon rekoru (galibiyet-mağlubiyet-uzatma kayıpları) ile üçüncü oldu.

2021–22’de Rangers, Metropolitan Division’da 52–24–6’da ikinci oldu ve Gallant, NHL Yılın Koçu olarak Jacks Adams Trophy için finalist oldu.

Drury bir medya açıklamasında, “Gerrard’a bir koç ve bir kişi olarak büyük saygı duyuyorum ve son iki sezonda bizim için yaptığı her şeyi gerçekten takdir ediyorum.” “Sezon değerlendirmesi ve Gerrard ile yaptığım görüşmelerden sonra, karşılıklı olarak bir değişikliğin her iki taraf için de faydalı olacağı sonucuna vardık.”

Summerside yerlisi ve Kanada Takımı baş antrenörü Gerard (Türk) Gallant, önde, soldan ikinci, Letonya'da düzenlenen 2021 Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) Dünya Şampiyonası'nda Rusya ile oynadıkları çeyrek final maçında bir aramayı sorguluyor.  6 Mayıs 2023'te New York Rangers, Gallant ile yollarını ayırdıklarını duyurdu.  - REUTERS • Vasili Fedosenko
Summerside yerlisi ve Kanada Takımı baş antrenörü Gerard (Türk) Gallant, önde, soldan ikinci, Letonya’da düzenlenen 2021 Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) Dünya Şampiyonası’nda Rusya ile oynadıkları çeyrek final maçında bir aramayı sorguluyor. 6 Mayıs 2023’te New York Rangers, Gallant ile yollarını ayırdıklarını duyurdu. – REUTERS • Vasili Fedosenko

Drury, Gallant’a çalışmaları ve Koruculara olan bağlılığı için teşekkür etti ve kendisine gelecekte başarılar diledi.

Drury, yeni bir teknik direktör arayışının hemen başlayacağını söyledi.

READ  Albaraka Türk Katılım Bankası: 03.03.2022 Albaraka Türkiye'den KOBİ'lere Özel Destek Kampanyası!

Birkaç medya kuruluşu, Gallant ve Drury’nin, Rangers’ın 4. Maçta Devils’e 3-1 yenilmesinin ardından hararetli bir tartışmaya girdiğini bildirdi.

Bu, Gallant’ın Columbus Blue Jackets, Florida Panthers ve Vegas Golden Knights ile önceki görevlerinden sonra dördüncü baş koçluk işi.

Charlottetown yerlisi Mike Kelly, Gallant’ın Rangers, Blue Jackets, Panthers ve Golden Knights ile koçluk kadrosunda asistan olarak görev yaptı. Medya açıklaması Kelly’den bahsetmedi.

1995-96 sezonunda Maritime Junior Hokey Ligi’nin (MHL) Summerside D takımında oyuncu olarak emekli olduktan sonra. Gallant, koçluk kariyerine Alex McDonald’s Ford Western Capitals ile başladı.

Summerside’s Credit Union Place’deki salonlardan birine Ağustos 2022’de Gallant’ın adı verildi. Eskiden Ice Pad olarak bilinen yer, şimdi Gerard (Türk) Gallant Arena.


Jason Simmonds, Prince Edward Adası’ndaki Saltwire Enstitüsü’nde spor öğretmenidir. Kendisine e-posta ile ulaşılabilir. [email protected] ve Twitter’da takip edildi @JpsportsJason.