Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hall & Oates’in satışı, hakimin “ortaklığa nihai ihanet” kuralları nedeniyle duraklamaya devam ediyor.

Hall & Oates’in satışı, hakimin “ortaklığa nihai ihanet” kuralları nedeniyle duraklamaya devam ediyor.

Hakim karar verecek Grup arkadaşları Darryl Hall ve John Oates bir anlaşmaya varmaya çalışırken planlanan takas satışını beklemede tutun.

Hall’un davasındaki geçici tedbir, Oats’ın, konu bir hakem tarafından görüşülene kadar veya 17 Şubat’a kadar Whole Oats Enterprises’daki hisselerini satmasını engelliyor.

Hall ve Oats Perşembe günü mahkemeye çıkmasa da avukatlar, gitaristin Whole Oats Enterprises’daki hisselerinin yarısını Primary Wave Music’e satma kararını onlar adına savundu.

Bir hakem rock grubu Hall & Oates üyeleri arasındaki anlaşmazlığı çözene kadar satış geçici olarak durduruldu.

Hall & Oates’in solisti Darryl Hall, grup arkadaşı John Oates’e karşı uzaklaştırma emri çıkardı

Ne Darrell Hall ne de John Oates Perşembe günü mahkemeye çıkmadı. (Getty Images/Getty Images)

Hall’un avukatı Christine Lepera mahkemede “Ortaklığın yarısını diğer tarafın izni olmadan üçüncü bir tarafa satamazsınız ve bu açıkça doğrudur” dedi.

Oates’in avukatı Tim Warnock, Hall’un Oates’in arkasından iş çevirdiği iddialarının doğru olmadığını söyledi.

Warnock, davada mühürlü olan ortak iş sözleşmelerini hakime işaret ederek, “Bay Oates işine tam olarak izin verildiği şekilde devam etti” dedi. “Bay Hall aynı şeyi kendisi de yapabilirdi.”

Hall, Çarşamba günü sunulan mahkeme belgelerinde Oates’i “mutlak ortaklığa ihanet etmekle” suçladı ve grup arkadaşının Hall’un izni olmadan ortak bir ticari girişimdeki hisselerini satmaya çalıştığını söyledi. Hall’un mahkeme başvurusuna göre ortak girişim, Hall & Oates ticari markalarını, kişisel isim ve benzerlik haklarını, kayıtlı telif hakkı gelirini, web sitesini ve sosyal medya varlıklarını içeriyor.

9 Kasım’da tahkimi başlatmaya çalıştıktan sonra Hall Ayrı bir dava açın Oats’ın Whole Oats Enterprises’daki hissesini satmasını engellemek için geçici bir yasaklama emri talep etti. Ticari girişim her iki müzisyen tarafından yönetiliyor.

READ  Kraliçe'nin Gambit yıldızı erkek arkadaşını buldu mu (çek)? Anya Taylor-Joy iki maytap takarken görüldü

FOX Business tarafından elde edilen mahkeme belgelerine göre, 17 Kasım’da çıkarılan geçici yasaklama emri, Oates’in, hakem karar vermeden önce veya geçici yasaklama emrinin süresi dolana kadar hisselerini Primary Wave Music’e satmasını yasaklıyor.

Müzisyenlerin avukatları Perşembe günü mahkemede anlaşmazlığı çözmek için bir hakemin seçildiğini söyledi.

Şarkıcı Darryl Hall için çıkarılan geçici yasaklama emri, grup üyesi John Oates’in eserlerinin planlanan satışını yasaklıyor

Darryl Hall ve John Oates selfie için poz veriyor

Darryl Hall, gitaristin ortak girişiminin yarısını satmaya çalışmasının ardından John Oates’e dava açtı. (Getty Images/Getty Images)

Yasal mücadele, Hall’un 16 Kasım’da Nashville’de Oates’e karşı dava açmasıyla başladı. Dava mahkeme kararıyla mühürlendi ancak sözleşme/borç kategorisi altında listelendi. Geçici uzaklaştırma emri 24 Kasım’da verildi.

İki adam bir pop rock grubu kurdu Salon ve Oates 1970’lerde resmi olarak hiç ayrılmamalarına rağmen hem Hall hem de Oates yıllarca solo performans sergilemeye devam ettiler.

Hall & Oates ilk albümleri “Whole Oats”ı 1972’de çıkardı. Çıkışlarından bu yana 18 stüdyo albümü yayınladılar ve altı single kaydettiler. Hall & Oates’in en iyi şarkıları arasında “Rich Girl”, “Maneater” ve “You Make My Dreams” yer alıyor.

Variety’ye göre ikili Ekim 2022’de birlikte turneye çıktı.

Okuduğunuzu beğeniyor musunuz? Daha fazla eğlence haberi için burayı tıklayın

Darryl Hall ve John Oates

Darryl Hall’un geçici yasaklama emri, John Oates’in planladığı iş satışını engelledi. (Getty Images/Getty Images)

Hall, 2022’de yapılan bir röportajda kendisi ile Oates arasında bir kopukluk olduğunu açıkladı.

Hall, “John Oates’in ortağım olduğunu mu düşünüyorsunuz?” programında “John Oates’in ortağım olduğunu mu düşünüyorsunuz? O benim iş ortağım” dedi. Bill Maher Rastgele Kulüp Podcast’i. “O benim yaratıcı ortağım değil.”

“John ve ben kardeşiz ama yaratıcı kardeşler değiliz. Biz iş ortağıyız. ‘Hall & Oates’ adlı albümleri birlikte yaptık ama her zaman çok ayrı kaldık ve bu benim için gerçekten önemli bir şey. “

READ  Shane MacGowan'ın eşi Victoria, Wham'a yanıt veriyor! Noel rekoru #1

Fox Business hakkında daha fazlasını okumak için buraya tıklayın

Darryl Hall ve John Oates gitar çalıyor

Daryl Hall ve John Oates ilk albümlerini 1972’de çıkardılar. (Getty Images/Getty Images)

Hall, ikisinin bağlantısının ne kadar kopuk olduğunu göstermek için grubun “Kiss on My List” şarkısı örneğini kullandı. Oates parçada ortak yapımcı olarak listelenirken şarkı yazarı olarak listelenmiyor.

“Hepsini yaptım [harmonies]”İşte bu” dedi Hall.

Buraya tıklayarak FOX Business’ı hareket halindeyken edinin

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.