Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hamilton, F1 ABD GP’sinde Verstappen’i takip ederek neler öğrendi?

Hamilton, F1 ABD GP’sinde Verstappen’i takip ederek neler öğrendi?

Hamilton, geçen Pazar günü Austin’de ana yarışı 2,2 saniye farkla tamamlamış, ardından aşırı kayma nedeniyle diskalifiye edilmişti.

Sprint yarışları ve ABD Grand Prix’sinden sonra Hamilton, RB19’u yakından görmenin bir öğrenme deneyimi olduğunu ve fikirlerini Mercedes ekibine “indireceğini” hissetti.

Perşembe günü Mexico City’de ne öğrendiği sorulduğunda, baskın Red Bull aracının güçlü yönleri hakkında daha fazla fikir verdi.

“Onlarla aynı seviyede olduğumuz tek yerin düşük hızlar olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Aracımız son birkaç yılda genel olarak düşük hızlarda iyiydi. Ancak ne kadar hızlı giderseniz, ayrım o kadar fazla oluyor. Bu yüzden Suzuka gibi yerlerde onları bu kadar hızlı görüyorsunuz.”

İyi bir deneyimdi ve onların arkasında olmak her zaman iyidir. Çünkü arabanın nerede daha güçlü olduğunu doğrudan görebiliyorsunuz.

“Çoğumuzdan daha erken güç elde edebiliyorlar. Araç çok daha az hareket ediyor ve arka lastik sarkmasını yönetmek çok daha kolay. Bu durumu daha önce de yaşadım, arka tarafım çok daha stabildi.”

Fotoğraf: Steve Etherington/ Motor sporları resimleri

Max Verstappen, Red Bull Racing, birincilik, Lewis Hamilton, Mercedes-AMG, kupasıyla ikincilik

“Lastik ısısını düşük tutmak ve daha uzun sürüş yapmak çok daha kolay. Max için sürüşü çok daha kolay olan daha stabil bir platforma sahip oldukları bu alanda daha iyi bir iş çıkardılar.”

“Bu yüzden onu arabadan inerken gördüğünüzde terlemiyor bile! Genelde terlemiyor.”

Hamilton, mükemmel bir stratejiyle Verstappen’i yenebileceğine ve en azından deplasmanda ABD Grand Prix’sini kazanabileceğine inanıyor.

“Çok yakındık, son maçta neredeyse bunun tadına vardım” dedi. “Doğru stratejiye sahip olsaydık, bu galibiyeti almaya çok daha yakın olurduk diye düşünüyorum.

“Ama zaten bunun bir önemi yok, çünkü okuldan atılacağız. Onu ne kadar özlediğimi gerçekten hatırlamıyorum. Birkaç yıl oldu.”

READ  NFL, Miami Dolphins'in sahibini askıya aldı, sonda kurcalama ve tanklarda taslak seçim ekibini çıkardı

“Aracı olmamız gereken yere geri götürmeye çalışmak açısından ekibimle birlikte geçirdiğim süreçten ve yolculuktan keyif aldım. Elbette sezon sonunda onlar onlara biraz daha yaklaşır. ‘Düz, gelişmiyorlar, uzun süredir gelişmediler.

“Dolayısıyla kaçınılmaz olarak onları yakalayacaktık, bir aşamada yakalayacaktık. Önemli olan ilk yarışta tekrar 1,5 saniye daha yavaş olmadığımızdan emin olmaktı.”

Max Verstappen, Red Bull Racing RB19 Lewis Hamilton, Mercedes F1 W14

Fotoğraf: Mark Sutton / Motor sporları resimleri

Max Verstappen, Red Bull Racing RB19 Lewis Hamilton, Mercedes F1 W14

Hamilton, kalan dört yarışta Mercedes’in en iyi kazanma şansına sahip olduğu yer konusunda tahminde bulunmaktan çekiniyor.

“Kesinlikle şunu söylemenin her zaman zor olduğunu düşünüyorum: Hey, burası iyi olacak, orası iyi olacak” dedi. “Ancak kesinlikle ileriye doğru bir adım attık. Önümüzdeki dört yarışta hangi yarışa daha yakın olacağımızı ve hangi yarıştan daha uzak olabileceğimizi veya olamayacağımızı tahmin edemiyorum.”

“Geçen yıl buraya yakın olduğumuzu düşünüyorum. Bu yüzden umarım bu hafta sonu biraz daha yakın olabiliriz. Bu hafta sonu doğru stratejiyi belirlersek, belki onlarla gerçekten savaşabiliriz.”

“Brezilya geçen yıl bizim için harika bir pistti. Eğer orada tekrar yakınlaşırsak, yine bizim için iki harika, güçlü yarış var demektir.”

“Sonra Abu Dhabi’ye gittiğimizde aradaki farkın yeniden açıldığını düşünüyorum. Bu yüzden önümüzdeki ikisinin en iyi şansımız olduğunu düşünüyorum.”

Ayrıca okuyun: