Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bildiğimiz şey Jim Harbaugh’un zaman çizelgesi ve rolü.

Bildiğimiz şey Jim Harbaugh’un zaman çizelgesi ve rolü.

Oynar

Michigan Üniversitesi futbol takımı, üniversite futbolu kadar eski bir uygulama yapıyor: tabela çalmak.

Bir Michigan çalışanı, Wolverines’in oyunlarda avantaj elde edebilmesi için yalnızca tabelaları çalmak ve keşif yapmak amacıyla takımın konferansına ve gelecekteki potansiyel Kolej Futbolu Playoff rakiplerine karşı maçlar için bilet satın almakla suçlandı.

Bu çalışan Connor Stallions üniversite tarafından uzaklaştırıldı ve NCAA da soruşturmayı yürütüyor. Baş antrenör Jim Harbaugh tabela çalma planına dahil olduğunu reddetti.

Connor Stallions kimle suçlanıyor?

28 yaşındaki Stallions’ın son üç sezonda yaklaşık üç düzine maça gerçek adını kullanarak bilet satın aldığı iddia ediliyor. ESPN.com’a göre12 farklı Big Ten okulu keşfedildi ve ayrıca elektronik kullanımı ve kağıt izi de bulundu. Aygırlar daha sonra biletleri ülke çapındaki diğer kişilere postaladılar ve aynı zamanda planı tanıtmak için televizyon yayınlarını da kullandılar.

Stallions, Wolverines’in gelecekteki bir play-off maçında bu takımlarla karşılaşma ihtimaline karşı 2021 ve 2022 SEC şampiyonluk maçlarının yanı sıra Tennessee, Alabama, Georgia, Clemson ve Oregon’daki oyunlara da bilet satın aldı.

Stallions, Buckeyes’in 21 Ekim’de Penn State’e karşı kazandığı zafer için Columbus’taki Ohio Stadyumu’ndan kenar biletleri bile satın aldı, ancak bu biletler kullanılmadı.

Dikkate alınan NCAA kuralı 11.6.1’dir, kısmen şunu okuyor: “Gelecekteki rakipler için (aynı sezonda) kampüs dışında şahsen gözlem yapmak yasaktır.” Kural kitabında ayrıca “organizasyonun bir çalışanının, aynı yerde aynı etkinliğe katılacak gelecekteki rakipleri de gözlemleyebileceği” gibi istisnalardan da bahsediliyor.

Konferans bu hafta yaptığı açıklamada, “Big Ten Konferansı, rekabetin bütünlüğünün son derece önemli olduğunu düşünüyor. NCAA soruşturmasının devam eden doğası göz önüne alındığında, konferansın şu anda herhangi bir yorumu yok.” dedi.

READ  Carlos Correa söylentisi: Rapora göre, Mets anlaşması belirsizliğini korurken İkizler görüşmeleri büyüyor

Yahoo Sports ilk olarak Big Ten’in NCAA’dan Michigan’ın rakiplerini gözlemleme yöntemi hakkında bildirim aldığını bildirdi. Pankart çalmak teknik olarak kurallara aykırı olmasa da, rakipleri bizzat gözlemlemek yaklaşık 30 yıldır yasak.

Michigan 8-0 ve sıralamada 2. sırada. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki LBM koçları anketi. Wolverines bu hafta izinli ve bir sonraki karşılaşmasını 4 Kasım’da kendi evinde Purdue’ye karşı oynayacak.

Diğer takımlar Michigan’ın tabela hırsızlığı skandalı hakkında ne diyor?

LSU antrenörü Brian Kelly, kolej futbolunun tabela hırsızlığını durduracak bir iletişim sistemi benimsemesi için artık çok geç olduğunu söyledi.

“Bu saçmalık” Kelly ESPN’e söyledi. “Bunun saçma anlamı şudur ki, benim asıl düşüncem, buna bakan ve bunu yapmamız gerektiğini söyleyen çok sayıda akıllı insanımızın olduğu ve bizim gerçekten ilerlemek için zaman ayırmadığımızdır.

“Fakat tabelaların çalındığına veya insanların diğer oyunlara bilet aldığına dair bir öneri olsun, tabela hırsızlığını ilk kez duymuyoruz. Bunun bir parçası olmamasının bir parçası da bu.” denklem.”

Yahoo’ya göre! Spor DallarıTCU, geçen sezon Fiesta Bowl’daki Kolej Futbolu Playoff yarı final maçından önce Michigan’ın ve onun tabela çalma eğilimlerinin farkındaydı.

Boynuzlu Kurbağalar, Wolverines’in savunmasını şaşırtmak için “sahte” sinyaller kullanacak kadar ileri gitti.

İsmini vermeyen bir TCU antrenörü Yahoo’ya “Bazen oyunu yayınlanmadan önce dondurduk” dedi. “Bir oyun başlatırdık ve eski moda bir sinyalle başka bir oyuna işaret ederdik ama oyunculardan orijinal oyunu oynamalarını istedik.”

Yarı final maçından önce, Boynuzlu Kurbağalar’ın antrenör kadrosu, diğer antrenörlerden Michigan’ın iddia edilen tabelaları çalma ve onları arama alışkanlığı konusunda onları uyaran telefonlar almaya başladı. Boynuzlu Kurbağalar üçüncü çeyrekte neredeyse 19 sayılık farkı sildi ve 51-45 galip geldi.

Michigan’ın tabela hırsızlığı skandalı nasıl ortaya çıktı?

Her ne kadar Michigan’ın bazı yönlerden tabelaları çaldığı yıllardır iyi saklanan bir sır olsa da ayrıntılar ancak bu ay ortaya çıkmaya başladı.

READ  Cowboys vs. Buccaneers'ın öne çıkanları: Duck, Dallas, Brady'ye hükmediyor, Tampa önde

Washington Post’un bu hafta bildirdiği gibi Dışarıdan bir araştırma firmasıyla bağlantılı bir kişinin NCAA’yı bilgilendirdiği ve onlara Michigan otobüslerindeki birden fazla bilgisayar sürücüsünün videolarını ve belgelerini sağladığı.

Soruşturma şirketiyle ilk olarak kimin iletişime geçtiği bilinmiyor.

Rapora göre, adı belirtilmeyen şirketin soruşturması bu sezon başladı ve şirket, Michigan’ın rakiplerini nasıl tespit ettiğine dair bilgisi olan kişilerle de görüşmeler gerçekleştirdi. Bulgularını 17 Ekim’de NCAA’ya götürdüler. Ertesi gün NCAA, Big Ten ve Michigan’a bir soruşturmanın yakın olduğunu ve kanıtlara göre birden fazla kişinin olaya dahil olabileceğini söyledi.