Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Havayolları, yüksek bilet fiyatlarına rağmen pilotların tekrar akın ettiğini söylüyor

Havayolları, yüksek bilet fiyatlarına rağmen pilotların tekrar akın ettiğini söylüyor

Havayolları seyahat talebinin arttığını söyledi ve el ilanlarının havayollarının artan yakıt faturalarını karşılamak için ödeme yapacağına inanıyorlar.

Omicron’un dalga güdümlü salınımından sonra kovid-19 enfeksiyonu yavaşla 2022 başı seyahat rezervasyonlarıHavayolu yöneticileri söyledi talep yenilendi beklediklerinden daha hızlı. Sonuç olarak, taşıyıcılar, uçuş kapasitesini azaltarak ve maliyetleri müşterilere yansıtarak daha yüksek jet yakıtı maliyetlerini karşılayabilmeyi beklediklerini söyledi.

“Gerçekten emsalsiz bir talep artışı görüyoruz”

Delta Havayolları şirket

DA %8.70

Başkan Glenn Haunstein Salı günü bir yatırımcı konferansında söyledi. “Bu artış daha iyi bir zamanda gelemezdi.”

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali Batı’yı yaptırım uygulamaya sevk etti ve havayolu endüstrisi çapraz ateşte kaldı. Havayolları kapalı hava sahasından ve daha yüksek yakıt maliyetlerinden kaçınmak için daha uzun rotalarla karşı karşıya kalırken, WSJ’den George Downs havada nasıl kalmayı planladıklarını öğreniyor. Örnek: George Downs

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali Küresel enerji kaynaklarına ilişkin endişeleri artırarak jet yakıtı fiyatlarını geçen hafta 2008’den bu yana en yüksek seviyesine çıkardı. Petrol fiyatları düştü Son günlerde havayolu yöneticileri, talebin dalgalanan yakıt maliyetlerinin toparlanmasını tehlikeye atmayacağı kadar güçlü olduğunu söylediler.

Tüketiciler için bunun tek bir anlamı var: daha yüksek bilet fiyatları.

Yakıt tipik olarak bir havayolunun işçilikten sonraki en büyük ikinci gideridir ve maliyetlerinin yaklaşık %20’sini oluşturur. Hükümet rakamlarına göre fiyatlar yükseldiğinde bu oran %30’a veya daha fazlasına sıçrayabilir. Birkaç istisna dışında, çoğu büyük ABD hava yolu şirketi artık fiyat dalgalanmalarından korunmak için vadeli işlemleri ve diğer finansal araçları kullanmamakta ve yalnızca birkaç hafta önceden yakıt satın almaktadır.

Yakıt fiyatlarındaki artışları karşılamak için havayolları genellikle ücretleri artırmaya ve daha az karlı uçuşları azaltmaya çalışır, bu da daha az uçuşa ve dolayısıyla yolcular için daha yüksek fiyatlara neden olur. Bazı endüstri analistleri, bu hareketlerin bu sefer işe yarayıp yaramayacağını sorguladılar, fiyata duyarlı tatil gezginleri artık yayınların aslan payını oluşturuyor ve hala kırılgan ve ani geri dönüşlere eğilimli bir toparlanmanın ortasında.

Ancak havayolu yöneticileri Salı günü, kılavuzun hala çalıştığından emin olduklarını söylediler. Yöneticiler, yolcuların daha yüksek ücretler ödemeye istekli olduğunu ve havayollarının kendi ücretleri için ücret yükseltmesine izin verdiğini söyledi. Artan petrol maliyetleri talebi baltalamadan.

“Varil başına 100 dolar veya daha yüksek petrol fiyatlarıyla para kazanabiliriz ve yapacağız.”

Amerikan Havayolları Grubu şirket

AAL %9,26

CEO Doug Parker söyledi.

ABD’nin önde gelen havayolları Salı günü yaptığı açıklamada, 2022’nin ilk çeyreğindeki gelirlerinin muhtemelen yılın başında beklediklerinden maksimumda veya daha iyi olacağını söyledi. Havayolları hisseleri Salı günü yükseldi: Amerika,

United Airlines Holdings şirket

UAL %9.19

%9’dan fazla kazandı. Delta %8,7 yükseldi ve

Güneybatı Havayolları şirket

Aşk %4.89

İlk çeyrek sonrası kar tahminini tekrarlayan, %4,9 yükseldi.

Bay Haunstein, Delta’nın daha yüksek yakıt maliyetlerini dengelemek için ihtiyaç duyduğu ortalama bilet için her yol için ek 15 ila 20 $’ı geri almakta sorun yaşamayacağını söyledi – bu, havayolunun müşterilerinin ödemeye istekli olacağına inandığı bir miktar, Bay Haunstein.

Salı günü yaptığı açıklamada, “İkinci çeyrekte ve muhtemelen yaz sonuna kadar artan yakıt fiyatının %100’ünden fazlasını geri kazanabileceğimize çok güveniyoruz” dedi.

United ve American da dahil olmak üzere havayolları bazı uçuşları azaltacaklarını söyledi. United, uçuş planlarını küçülttüğünü ve şimdi bu yıl 2019’a kıyasla biraz daha düşük olmasını beklediğini söyledi. ABD’li şirket, şimdi kapasitenin ilk çeyrekte 2019 seviyelerine göre %10 ila %12 düşmesini beklediğini söyledi. önceki yüzde 8’lik bir azalma tahmini, yüzde 10’a.

United’ın baş ticari yetkilisi Andrew Nutisella, “Bu noktada talep yıkımı yok, tam tersi” dedi. Havayolunun petrol fiyatlarındaki artışın “önemli bir yüzdesini” aldığını söyledi – gelecek yaz birçok koltuk satıştan ayrıldıktan sonra, United artık onları daha yüksek fiyatlarla satabilir.

Düşüncelerini paylaş

Fiyat artışlarına ve Ukrayna’daki savaşa rağmen seyahat planları yapmaya devam mı ediyorsunuz? Aşağıdaki sohbete katılın.

Akaryakıt fiyatlarındaki artışlara karşı önlem alan birkaç taşıyıcıdan biri olan Southwest, Şubat’ta ağı genelinde ücretleri artırdığını söyledi.

Southwest’in finans direktörü Tammy Romo Salı günü yaptığı açıklamada, “Omicron varyantından sonra talep geri döndüğü için fiyatlandırma ortamı sağlıklıydı” dedi.

Bilet fiyatlarındaki artış, pandemi döneminde yeni aşamalara giren talebi şu ana kadar azaltmadı. Adobe Dijital Ekonomi Endeksi’ne göre, Şubat ayında yurt içi bilet rezervasyonları ve geliri Mart 2020’den bu yana ilk kez 2019 seviyelerinin üzerine çıktı. Chase kredi kartlarında günlük seyahat harcamaları Ocak 2020’nin sonundan bu yana ilk kez 2019 seviyelerini aştı,

C. B. Morgan Chase

Analistler ve Ortaklar bu ay söyledi. Hem Delta hem de American, geçen hafta rekor satış günlerine ulaştıklarını söyledi.

Havayolları ayrıca, şirketlerin işçileri ofislerine geri getirmeyi geciktirdiği için toparlanması yavaş olan karlı bir sektör olan iş seyahati için cesaret verici işaretler gördüklerini söyledi. United, kurumsal seyahat rezervasyonlarının pandeminin başlangıcından bu yana en yüksek seviye olan 2019 seviyelerinin %70’inde olduğunu söyledi.

Bazı havayolu yöneticileri ve endüstri gözlemcileri bu konuda endişelerini dile getirdiler. Benzin zammı pompada ve Gıda ve diğer hizmetlerin yüksek fiyatları Ekonomiyi zayıflatabilir, tüketicileri vurabilir ve seyahat harcamalarına olan iştahını azaltabilir.

JetBlue Hava Yolları şirket

JBLU %7.22

İcra Kurulu Başkanı Robin Hayes Salı günü yaptığı açıklamada, bastırılmış seyahat talebinin müşterilerin tüm yaz seyahat etmesine neden olabileceğini, ancak bunun uzun sürmeyebileceği konusunda uyardı.

“Bence yılın ikinci yarısında biraz temkinli olmalıyız – ekonominin ne yapacağını düşünüyoruz?”

yaz Alison Sider, [email protected] adresinde

Telif Hakkı © 2022 Dow Jones & Company, Inc. tüm hakları saklıdır. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Messenger kapatılacak - The Hollywood Reporter