Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kupa Hissesi Satın Alma Çılgınlığı Ortasında Zayıf Yönlendirmede Düşüyor

Kupa Hissesi Satın Alma Çılgınlığı Ortasında Zayıf Yönlendirmede Düşüyor

Katılmak Kupa (darbe), Ocak çeyreği kazanç raporu ve cari mali yıl için kötü yönetim rehberliği nedeniyle Salı günü düştü. Birkaç satın almanın ardından Coupa hissesi için hayal kırıklığı yaratan sonuçlar geldi.
xKaliforniya merkezli Coupa, piyasanın Pazartesi günü kapanmasının ardından dördüncü çeyrek kazançları bildirdi. Hisseler erken işlemlerde %25.3 düşüşle 67.13’e geriledi. bugün borsa. Normal Pazartesi seansında, Coupa’nın hissesi %9,6 düştü.

RBC Capital analisti Rishi Galoria bir raporda, “Gelir/faturalar hem daha iyi performans gösterdi hem de art arda ikinci çeyrekte organik bazda büyüme yavaşladı” dedi. “Ayrıca, rehberlik, fikir birliğinin oldukça altındaydı ve daha fazla yavaşlama anlamına geliyordu. Ayrıca, 2024 mali yılında yeniden hızlanma sağlamak amacıyla, 2023 mali yılındaki önemli yatırımların marjları daralıyor.”

Yazılım üreticisi, düzeltilmiş bir temelde, Coupa’nın kazancının hisse başına %12 artarak 19 sente yükseldiğini söyledi. Gelir %18 artışla 193.3 milyon dolara yükseldi.

Analistler, Coupa’nın 186.2 milyon dolarlık gelir üzerinden 5 sent kazanmasını bekliyorlardı. Bir yıl önce, Coupa 163,5 milyon dolarlık satışlardan hisse başına 17 sent kazandı.

Kupa Hissesi: Rehberlik tahminleri kaçırıyor

Şirket, dördüncü çeyrekte faturaların yüzde 18 artarak 318,5 milyon dolara yükseldiğini söyledi. Mevcut mali yıl 2023 için, işletme harcama yönetimi yazılımı üreticisi, 838,4 milyon dolarlık tahminlere kıyasla, rehberliğinin ortasında 838 milyon dolarlık gelir öngördü.

Coupa, 17 sentlik bir düzeltilmiş kar beklediğini söyledi. Analistler 73 sent bekliyordu.

Trust Securities analisti Terry Tillman bir raporda, sorunlardan birinin abonelik gelirinin modelden daha zayıf kanalize edilmesi olduğunu söyledi. “Şirket, toplam abonelik geliri büyümesini önemli ölçüde daha yüksek bir seviyeye tamamen eğmek için yeni iş trendlerini konsolide etmenin 18 ila 24 ay kadar süreceğini açıklamaya çalıştı” dedi.

READ  Otomobil üreticilerinin ötesinde: UAW grevi ABD ekonomisini nasıl etkileyebilir?

Coupa’nın kazanç raporuna bakıldığında, şirket a. Anma bağıl güç göre, 99 üzerinden 10 üzerinden mümkün IBD Market Smith Analitik.

Kupa hissesi 2022’de %46 düştü.

Coupa yazılım ürünleri, çalışanların seyahatlerini, gider yönetimini, satın alma ve faturalandırmayı kapsar.

2018’in sonlarından bu yana, Coupa bir satın alma çılgınlığı yaşıyor. Llamasoft, Bellin, Hipperos, Exari ve Yapta’yı satın aldı.

IBD’de yeniyseniz, bir göz atmayı düşünün. hisse senedi alım satım sistemi Ve CAN SLIM Temelleri. Ayırmak grafik desenleri Coupa hisse senetleri ve diğerleri için yatırım rehberliğinin anahtarlarından biridir.

Twitter’da Reinhardt Krause’u takip edin Tweet yerleştirme 5G kablosuz ağlar, yapay zeka, siber güvenlik ve bulut bilişim ile ilgili güncellemeler için.

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stoğu: IBD stok listeleri güncellemelerine bakın

Alım satım için 10 haftalık hareketli ortalama nasıl kullanılır?