Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hearts of Iron 4, rekor sayıda elde edilemeyen Xbox başarısıyla listeden çıkarılacak

Hearts of Iron 4, rekor sayıda elde edilemeyen Xbox başarısıyla listeden çıkarılacak
Paradox Interactive, gerçek zamanlı PC stratejisi oyunu Hearts of Iron IV'ün Microsoft Store sürümünü artık güncellemeyeceğini ve oyunu önümüzdeki ay mağaza vitrininden kaldıracağını duyurdu.

içinde güncellemek için Paradox Forum'da yayınlanan Hearts of Iron oyun direktörü Arheo, yalnızca dijital olan Hearts of Iron IV'ün 1 Mart 2024'ten itibaren “artık Microsoft Store üzerinden satılmayacağını veya güncellenmeyeceğini” duyurdu. Geliştiriciye göre bunun nedeni, bunun arkasında şu var… Ekip, “Hearts of Iron IV oyuncularının büyük çoğunluğunun bulunduğu platformları desteklemek için kaynaklarını daha iyi kullanabilir.”

2019 yılında piyasaya sürülen ve bir zamanlar PC Game Pass'e dahil olan Hearts of Iron IV, şu anda platformda mevcut olan tüm Xbox oyunları arasında en elde edilemeyecek başarılara sahip. Verilerimize göre listede Hearts of Iron IV'te elde edilemeyen 60 başarı var. Bu elde edilemeyen başarıların biri hariç tümü, canlı yayınlanmış gibi görünen ve listesi hiçbir zaman güncellenmeyen “Placeholder” adlı garip bir eklentiyi de içeren DLC paketlerinden geliyor.

Forumdaki oyuncular, Paradox'a desteği kesmeden önce oyunun bozulan başarılarını düzeltmesi çağrısında bulunuyor. Bu yazının yazıldığı sırada Paradox bu konu hakkında yorumda bulunmadı.

Oyunun Xbox sürümü 1 Mart'tan itibaren artık satın alınamayacak olsa da Paradox, Hearts of Iron IV'ü veya DLC paketlerini Microsoft Store üzerinden satın almış olan oyuncular için, sahiplerine Steam'i verecek bir çözüm üzerinde çalıştığını söylüyor. Hearts of Iron IV Iron IV'ün anahtarları ücretsiz. Geliştirici, bu çözümle ilgili daha fazla ayrıntıyı 1 Mart'a yakın bir zamanda paylaşacağını söyledi.

READ  Pokémon TCG Pocket, uzun süredir devam eden Pokémon kart hatasını düzeltti