Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Heat koçu Erik Spoelstra, Victor Oladipo Sakatlık Güncellemesi: ‘Şu anda kusmak üzereyim’ diyor

Miami Heat, Cumartesi gecesi Milwaukee Bucks’ı 121-99 yenerek 3. maçta 121-99 galip geldi ve Cumartesi gecesi seride 2-1 öne geçti, ancak korkunç bir dördüncü çeyrek vuruşu da olmadı. Heat guard Victor Oladipo maçın son dakikalarında geri çekildi ve hemen sol dizini tutmaya başladı. Bir sedye getirildi, ancak Oladipo el salladı ve bunun yerine kollarını takım arkadaşlarının omuzlarına dolayarak soyunma odasına taşındı.

Sakatlık, Oladipo’nun maçın bitimine dört dakikadan az bir süre kala potaya doğru gitmesi sonucu meydana geldi. Potansiyel bir atış için kaldırmak üzere yükseldiğinde, ekili bacağı altından kaydı ve yere yığılmasına neden oldu. Oladipo neredeyse anında sol dizini tutmaya başladı ve takım arkadaşı Caleb Martin iyi olup olmadığını kontrol etmek için yanına geldiğinde, Oladipo onaylamaz bir şekilde başını salladı. İşte yaralanmanın nasıl gerçekleştiği:

Heat, maçtan sonra Oladipo’nun sakatlığıyla ilgili bir güncelleme sağlamadı, ancak Heat baş antrenörü Erik Spoelstra yarın daha fazla değerlendirme yapılacağını söyledi.

“Sedye oraya vardığında, ‘Bu şeye binmeyeceğim’ gibiydi” Spoolstra dedi. “Öyleyse, sadece görmemiz gerekecek. Şu anda kusmak üzereyim ama tahminin ne olduğunu bilmiyorum. Pozitif kalacağım ve yarın test edildikten sonra ne olacağını göreceğiz.”

Heat oyuncularının vücut dili, sakatlığın ciddi olduğunu belirtti ve Oladipo’nun çeşitli sakatlıklar nedeniyle sağlıklı kalmaya çalıştığı göz önüne alındığında, takım arkadaşlarının o anda onun için hissettiğini söyleyebilirsiniz.

Duncan Robinson, Oladipo’nun sakatlığı hakkında “Değer verdiğin birinin böyle bir şey yaşadığını görmek çok üzücü. “Açıkçası bu noktada ne olduğunu bilmiyoruz, ancak hepimiz en iyisini umuyoruz.”

Oladipo, geçen sezon sekiz maç dışında hepsini kuadriseps yırtığıyla kaçırdı ve sezonun ilk 25 maçını dizinden sakatlanarak kaçırdı. Sakatlıklarla boğuşmasına rağmen, bu sezon birkaç kez eski halinin parıltılarını gösterdi. Bu serinin 2. maçında, sahadan 6’ya 13 şut ile 15 sayı ve beş ribaunt aldı. Cumartesi gecesi oynanan maçta 19 aksiyon dakikasında çok etkili bir sekiz sayı, iki ribaund ve iki top çalma ile oynadı.

READ  Kartallar, Kardinallere karşı zorlu bir galibiyetin ardından 5. Hafta'da pozisyonlarına göre sıralanıyor

Oladipo’nun sakatlığının ne kadar kötü olduğunu bekleyip görmemiz gerekecek, ancak bu, bir zamanlar oynadığı All-Star seviyesine geri dönmek için istikrarlı bir şekilde çalışan Oladipo için talihsiz bir durum.