Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Hill Street Blues’ Oyuncusu 83 Yaşındaydı – Variety

En çok “Hill Street Blues”daki rolüyle tanınan Emmy Ödülü adayı aktris Barbara Bosson, Cumartesi günü Los Angeles’ta öldü. 83 yaşındaydı.

Boson’un ölümü, oğlu Jesse Bochco tarafından doğrulandı.

Bochko, “Sarsabileceğinizden daha fazla ruh ve coşku. Seni sevdiğimde, bunu şüphesiz hissettim,” dedi. instagram Saygılarımızla. “Bilmeseydin, bunu biliyor olabilirdin. Sonsuza dek kalbimizdesin. Seni seviyorum anne.”

1981’den 1986’ya kadar Bosson, Polis Şefi Frank Furillo’nun (Daniel J. Travanti) eski karısı Fay Furillo’yu canlandırdığı “Hill Street Blues”un ana kadrosunda yer aldı. Dizideki görev süresi boyunca Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında beş Emmy Ödülü adaylığı aldı. Aynı kategoride 1995’te ünlü avukat Theodore Hoffman’ın Los Angeles’taki bir şirketteki hayatını anlatan ve Bosson’u Miriam Grasso’nun canlandırdığı “Birinci Cinayet” için aday gösterildi.

Bosson’un diğer oyunculuk çalışmaları arasında “Richie Brockelman: The Missing 24 Hours”, “Richie Brockelman, Private Eye”, “Hooperman”, “Cop Rock” ve “The Last Starfighter”ın yanı sıra “Mannix” ve ” Crazy”, “LA Law”, “Civil Wars” ve “Star Trek: Deep Space Nine” rollerinde. Ayrıca ‘The Smothers Brothers Comedy Hour’, ‘A Session With the Committee’ ve ‘Scattering Dad’ gibi eserler de yazmıştır.

Bosson, 1939’da Pennsylvania, Charleroi’de doğdu. İlk film kredisi, 1968’de Steve McQueen’in polisiye gerilim filmi “Bullet” ile geldi. 1970’te Bosson, yazar-yapımcı Stephen Bochco (“Hill Street Blues”, “LA Law”, First Cinayet”), iki çocuğu olduğu. İkili 1997’de boşandı. Bochko 2018’de vefat etti.

Bosun oğlu, kızı, torunu ve torunu tarafından yaşatılmıştır.

READ  Tom Sizemore'un durumu düzelmiyor, yaşam sonu kararı çok yakın