Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senedi vadeli işlemleri, önemli enflasyon verileri ve Fed toplantı tutanakları öncesinde yükseldi

Hisse senedi vadeli işlemleri, yatırımcıların en son enflasyon rakamlarını ve Federal Rezerv’in son toplantı tutanaklarını beklemesiyle Çarşamba günü yükseldi.

Dow Jones Endüstriyel Ortalamasına bağlı vadeli işlemler 208 puan veya %0,7 ekledi. S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0,9 ve %1 yükseldi.

Hareketler, S&P 500 ve Nasdaq Composite’in art arda beşinci düşüş günlerini işaretlemek için sırasıyla %0,65 ve %1,1 düşmesinden sonra geldi. Dow yaklaşık 36 puan yükselişle günü yükselişle kapattı, ancak seansın başlarında ralliden elde ettiği kazanımların çoğundan vazgeçti.

İngiltere Merkez Bankası piyasasını açıkladığında hisse senetleri yüksek seviyelerden çekildi, tahvil getirileri yükseldi Müdahale yakında sona erecek Emeklilik fonlarının pozisyonları yeniden dengelemek için sadece üç günü var.

Yatırımcılar, Çarşamba günü Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından açıklanacak olan nihai talep için toptan eşya fiyatlarının bir ölçüsü olan Eylül Üretici Fiyat Endeksi’ni bekliyorlar. Dow Jones tarafından ankete katılan ekonomistler, manşet üretici fiyat endeksinin önceki ay %0,1 düştükten sonra %0,2 artmasını bekliyor.

Fed’in Eylül ayı toplantısının tutanakları da Çarşamba günü yayınlanacak. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarının çarpıcı biçimde arttığını kabul ederken acı verici olabilirMerkez bankası enflasyonu düşürme mücadelesini sürdürmeye devam edecek.

LPL Financial baş küresel stratejisti Quincy Crosby, “Powell, sloganı haline gelen şeyde, fiyat istikrarı olmadan güçlü bir ekonomiye veya güçlü bir işgücü piyasasına sahip olamayacağımızı yineledi” dedi. “Yatırımcılar, kısıtlayıcı para politikasının, yani finansal koşulların sıkılaştırılmasının, likiditeyi tüketen ve küresel ekonomiye daha fazla zarar veren türden bir finansal kazaya yol açabileceğinden endişeliler.”

READ  Üst düzey bir Federal Rezerv yetkilisi, ABD'deki işsizliğin gelecek yıl %5'e ulaşabileceği konusunda uyardı