Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Google çalışanları bile Gizli’nin o kadar iyi olmadığını düşünüyor

Google çalışanları bile Gizli'nin o kadar iyi olmadığını düşünüyor

Bile Özel Google Çalışanları Düşünür & # 39; başlıklı makalenin fotoğrafı.  Gizli, & # 39;  Özel tarama modu, olması gereken tek şey değil

resim: Tilki

Görünüşe göre Google’ın iş gücü bile Şirketin gizli modda gizliliğin korunmasıyla ilgili iddialarına dayanarak satıldı.

Bir pazarlama yöneticisinin CEO Sundar Pichai’ye e-posta gönderdiği ve son mahkeme belgelerine göre ürünün kendi adıyla eşleşmesi için kendisine yalvardığı bildirildi. daha önce görüldü Bloomberg. Şakalar ve eleştiriler, Google’ın bu özellik konusundaki şeffaflığını sorgulayan çok sayıda davanın ortasında geliyor.

Google’ın pazarlama direktörü Lauren Tohill, Pichai’ye gönderilen bir e-postada, müşterilerin gizli mod hakkındaki mevcut kafa karışıklığının, şirketi, nihai olarak tüketici güvenini tehdit eden belirsiz ve riskten korunma diliyle manipüle etmeye zorladığı konusunda uyarıyor.

E-postaya şunu yazdım: “Gizli modu gerçekten özel yap.” Birçok kullanıcının milyarlarca dolar vermesinin ardından Twohill’in bu e-postayı gönderdiğini belirtmek gerekir. sınıf eylemi gizlilik davası Kullanıcıları gizli moddayken izlediği iddiasıyla Google’a karşı. Bu kullanıcılar, sözde gizli izlemenin gizlilik ihlalleri anlamına geldiğini iddia ediyor. Geçen hafta davaya bakan hakim reddetmek CEO’nun Google Chrome’un geliştirilmesiyle ilgili iletişimlerine ve ardından gizli modla ilgili endişeli e-postalara rağmen, savcıların duruşma öncesi işlemlerde Pichai’yi sorgulamasına izin vermek.

Bir saniyeliğine geri dönelim. Biraz açıklığa kavuşturmak için, Google Chrome’daki sözde gizli, arama geçmişinizi cihazınızı kullanan diğer kişilerden gizler, ancak aslında Google’ın veya reklam veren arkadaşlarının arama geçmişinizi günlüğe kaydetmesini ve bunlardan faydalanmasını engellemez. Grup davası davasındaki davacılar ve en son Teksas Başsavcısı Ken Paxton gibi gizli eleştirmenler tartışmak Google’ın Markası ve Gizli modla ilgili mesajları, gerçekte olduğundan daha fazla gizlilik dostu görünmesini sağlar. Paxton, özellikle iddia ediyor Şirketin gizli modla ilgili iddiaları “yanlış, yanıltıcı ve yanıltıcı”.

Google, kendi adına, bu itirazları şiddetle reddediyor.

Bir Google sözcüsü, Gizmodo’ya gönderdiği bir e-postada, “Gizlilik kontrolleri her zaman hizmetlerimize dahil edilmiştir ve ekiplerimizi sürekli olarak bunları geliştirmek için fikirleri tartışmaya veya değerlendirmeye teşvik ediyoruz” dedi. “Gizli mod, kullanıcılara özel bir tarama deneyimi sağlıyor ve nasıl çalıştığı ve ne yaptığı konusunda nettik, oysa bu durumda davacılar verilerimizi kasten yanlış anlamış olabilir.”

Bloomberg’in gördüğü mahkeme belgelerine göre Google, gizli modun web’de tam bir anonimlik sağladığının bilinmediğini de savunuyor ve kullanıcıların hizmeti her kullandıklarında onay verdiğini söylüyor.

Bu arada, Bloomberg tarafından elde edilen ek mahkeme dosyaları, diğer çalışanların Tohill’in görüşünü paylaştığını gösteriyor.

Bir mühendis 2018 konuşmasında “Gizlilik olarak adlandırmayı ve Spy Guy kodunu kullanmayı bırakmalıyız” dedi. Mühendisin öldürüldüğü bildirildi kamuya açık Araştırmalar, kullanıcıların özelliğin nasıl çalıştığını gerçekten anlamadığını göstermiştir. Başka bir çalışan, ” için sayfada bir wiki yayınlayarak aşağılayıcı bir şekilde yanıt verdi.gizli adam” İtibaren Simpsonlar, Küçük bıyık dışında Homer Simpson ile aynı görünüyor. Çalışana göre bu düşük voltajlı kamuflaj, “gizlilik düzeyini doğru bir şekilde aktarıyor. [Incognito] sağlar.”

Google Chrome ürün liderinin, gizli başlatma sayfasının “Bu cihazı kullanan diğer kişilerden korunuyorsunuz” yerine “Google tarafından korunmuyorsunuz” şeklinde değiştirilmesini önerdiği bildiriliyor. Söylemeye gerek yok, Google bu fikri inceledi.

Google’ın takdirine bağlı olarak, Chrome’un Gizli Açılma sayfası, özellik sınırlamaları hakkında bazı önemli ayrıntılar sağlar, ancak araştırmalar, bazıları ek bir “Daha fazla bilgi” sekmesini tıklamayı gerektiren bu notların güvenliğinin ihlal edilmediğini göstermektedir.

2018’de yanıt verenlerin %56,3’ü ders çalışma Örneğin, Hannover’deki Chicago Üniversitesi ve Leibniz Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yürütülen araştırmada, gizli modun Google’ın arama geçmişlerini görmesini engellediğine inandıklarını söylediler. hayır. Başka bir %37’si de gizli modun işverenlerin onları izlemesini engelleyebileceğine inanıyor ki bu da yanlış. Aslında, özel tarama modu, için Nord VPN’den Daniel Marcuson, “Sadece özel tarayıcınızın trafiğinizi kaydetmesini engeller. IP adresinizi gizlemez.” Trafiğinizi şifreleyen VPN’lerin aksine, Marcusson Gizli modun yalnızca tarama geçmişinizi sildiğini ve dosyaları sildiğini söylüyor Çerez tarayıcılarını kapatın.

Markuson, “İnternet Servis Sağlayıcınız, İşvereniniz, Web Siteleriniz, Arama Motorlarınız, Hükümetler ve diğer üçüncü taraf bilgisayar korsanları hala verilerinizi toplayabilir ve IP adresinizi takip edebilir” diye yazdı.

“Google, gizliliğinizi korumak için iyi ve aptalca bir yol sunuyor, ancak çok karmaşık değil ve izleyicilerin veri toplaması ve sitelerdeki işlevselliği devre dışı bırakması için daha fazla hedef almaları durumunda kırılması gerekmeyen birçok yolu kaybediyor. Google Personel Teknik Uzmanı Bennett Seifer, eski adıyla Gizmodo’nun Electronic Frontier Foundation olduğunu söyledi.

Bu amaçla, şaka yapan Google mühendisleri bunun hakkında yazabilir Simpsonlar Haklısın. Elbette, Guy Incognito’nun bir dosyası olmayabilir Daha iyi, Ya da kısmi dediği şey bile İyi Kılık değiştir ama yine de teknik olarak Kılık değiştir, değil mi?

Bir California federal mahkemesi buna yakında bir cevap verecek.

READ  Görüş: Intel hisselerindeki düşüş, Wall Street'in yapay zeka reklamı hakkındaki dersini henüz öğrenmediğini gösteriyor