Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senetleri, bir ayı piyasası ile fırçadan sonra yükseliyor

Hisse senetleri, bir ayı piyasası ile fırçadan sonra yükseliyor

Hisse senetleri Pazartesi günü yükseldi, S&P 500’ün kısa bir süreliğine girmesinin ardından haftaya olumlu bir başlangıç ​​yaptı Ayı Pazarı Bölgesi Cuma günü, ekonominin sağlığı hakkında yatırımcı karamsarlığının sembolik bir işareti. Endeks, dotcom çöküşünden bu yana en uzun kayıp serisi olan art arda yedinci düşüşle haftayı kapatıyor.

SoFi’nin yatırım stratejisi başkanı Liz Young, “S&P 500’de yüzde 3 veya daha fazla negatif bölgede en az bir gün ile dört hafta üst üste geçirdik” dedi. “Bence o büyük durgunluk günleri nedeniyle piyasanın burada ve orada biraz rahatlama görmesi normal.”

  • Standard & Poor’s 500 Endeksi öğleden sonra işlemlerinde yüzde 1.9 yükseldi. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 1.5 yükseldi.

  • Yazılım şirketi hisseleri sanal makine yazılımı Yarı iletken devi Broadcom’un şirketi satın almak için görüşmelerde bulunduğuna dair haberler üzerine yüzde 20’den fazla arttı.

  • Standard & Poor’s 500 Endeksi’nde en iyi performans gösteren Ross Stores liderliğindeki perakendeciler Pazartesi günü ayaklarını yeniden toparladılar.Stokları yüzde 10 yükseldi ve enflasyonun tüketicilerin hevesini kırdığı endişeleriyle geçen haftaki bazı düşüşleri tersine çevirdi. Bankalar ayrıca, JPMorgan Chase’in yatırımcılara iyimser bir sunum yaparak yıl için gelir tahminini yükseltmesinin ardından piyasadan daha iyi performans gösterdi. Hisseleri yüzde 7 arttı.

  • Avrupa hisse senedi endeksleri, Pazartesi günü Stoxx Europe 600 endeksinin yüzde 1 artmasıyla yükseldi. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın yazdığı yazının ardından euro dolar karşısında yüzde 1 yükseldi. Blog yazısı Yüksek enflasyon, merkez bankasının Temmuz toplantısında faiz oranlarını yükseltmesine neden olabilir.

  • Asya piyasaları karışıktı, Hong Kong’un Hang Seng’i %1.2, Çin’in CSI 300’ü %0.6 ve Japon Nikkei 225’in %1’i düştü.