Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senetleri Cuma günü yükselişle kapandı ve Nasdaq dördüncü haftalık kazançlarını açıkladı

Hisse senetleri Cuma günü toparlandı ve beklenenden daha iyi ekonomik büyüme ve Tesla hisselerinin yükselmesiyle kazanan bir haftayı kapattı.

Nasdaq Composite %0,95 yükselerek 11.621,71’e yerleşti, S&P 500 %0,25 yükselerek 4.070,56’da kapandı. Dow Jones Sanayi Ortalaması 28,67 puan veya %0,08 artışla 33.978,08 puanda kapandı.

Tüm önemli ortalamalar olumlu bir hafta bildirdi ve bir aylık kazanç yolunda ilerliyor. Ağır teknoloji endeksi %4,32 yükseldi ve dördüncü haftasını da kazançla kapattı. Temmuz ayından bu yana en iyi aylık performansı için yolda. S&P ve Dow bu hafta sırasıyla %2,47 ve %1,81 kazandı.

Kazanç sezonu, güçlü yönlendirme ile devam etti American Express Yine de %10,5 düştü Maksimum ve minimum hata. Ancak bazı çip stokları yükseldi bilgi %6’dan fazla düştü Kasvetli kazanç raporu bu beklentileri aştı.

tesla Cuma günü %11 arttı ve daha fazlası Rekor gelir bildirdikten sonra haftada %33 arttı. seçkin elektrikli araba stoğu Mayıs 2013’ten bu yana en iyi haftalık performans.

Bu yıl şimdiye kadar piyasalar 2022 satış trendini aştı Dow Jones %2,5, S&P ise %6 yükseldi. Nasdaq yüzde 11 yükseldi.

The Carson Group baş piyasa stratejisti Ryan Detrick, “Düşük enflasyon ve oradaki mevcut ekonominin ardından çok güçlü bir Ocak ayını tamamlıyoruz” dedi. “Yine de kontrolden çıkmış değiliz. Önümüzdeki hafta hala Fed’e sahibiz ve bu ralliye biraz su katmak isteyebilirler.”

Yatırımcılar, önümüzdeki hafta yapılacak Fed politika toplantısı öncesinde Cuma günü daha fazla ekonomik veriye ağırlık verdi. Ticaret Bakanlığı, enerji ve gıda hariç kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksinin, Dow Jones tahminleriyle uyumlu olarak fiyatların bir yıl öncesine göre %4,4 arttığını söyledi. Sözde PCE, Fed’in tercih ettiği enflasyon ölçüsüdür.

READ  Dogecoin, Elon Musk'ın Twitter anlaşmasında yükseldi

Beklenilenden daha iyi Dördüncü çeyrek için GSYİH raporu Perşembe ayrıca Fed’in yumuşak bir iniş yapabileceğine dair umutları beslemeye yardımcı oldu.

Bunlar, yaygın olarak beklenen 25 baz puanlık merkez bankası artışından önceki son veri noktalarından bazıları.

Lea la la cobertura del hoy mercado de español aquí.