Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senetleri yükseliş rallisinin ardından yükseldi

Hisse senetleri yükseliş rallisinin ardından yükseldi

Walmart (WMT) yatırımcıları bugün ilerleyen saatlerde hisse bölünmesine hazırlanıyor.

Yahoo Finance'in baş muhabirine göre Walmart, hisse senetlerini çalışanları için daha uygun fiyatlı hale getirmek amacıyla 50 yıl içinde 12. kez hisse senedi bölünmesini işlem kapanışından sonra gerçekleştirecek. Brooke DePalma. Hisseler 26 Şubat'tan itibaren bölünme sonrası işlem görmeye başlayacak.

Walmart, şirketin hisselerini en son 20 Nisan 1999'da 2'ye 1 bölüştürdü. Bu sefer bu, şirketin ilk 3'e 1 hisse bölünmesi olacak.

Bu, bu yıl dünyanın en büyük perakendecisinin çalışan dostu girişimler dalgasının ortasında gerçekleşti. Diğer programlar arasında mağaza yöneticilerine 20.000 $'a kadar hisse senedi bağışları ve daha yüksek bir taban ücret oranı sunulması yer alıyor.

Sizi temin ederim ki bu perakende sektöründe standart bir uygulama değil. Ama onlar Olmalıdır Mağaza çalışanlarının, çevrimiçi siparişleri yerine getirmek için devasa koridorlarda yarışmak gibi artan talepleri nedeniyle.

Walmart CFO'su John David Rennie, bu hafta Yahoo Finance Live'da şirket içinde kültürel bir sıfırlama olup olmadığını sorduğumda bana şunu söyledi:

“Buna böyle diyebilirsiniz. İlginç bir tanımlama. Bakın, bence temelde biz ortaklarımıza yatırım yapmaya devam etmek istiyoruz. Neyse ki bizim için şirket olarak şu anda hala yapabileceğimiz bir marj profilimiz var.” ortaklarımıza yatırım yapın, ancak aynı zamanda faaliyet gelirimizin zaman içinde daha hızlı büyüdüğünü de görün.

Sanırım, iş hayatımızdaki yirmi beş yıllık süremiz boyunca tutarlı olan tema, iş operatörlerimizi ön saflarda sahipler gibi davranmaya davet ettiğimizde, bunun hissedarlar için de çok iyi bir şey olduğudur. Bu nedenle mağaza yöneticilerimizin hisse senedi hibesi ile hisse sahipliği yoluyla katılımlarına olanak sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Çalışanlar için iyi olan, şirketin hisse senedi fiyatı için de iyi olabilir… ve bu mantıklıdır!

READ  Musk, halefi olarak "bir aptal" bulur bulmaz Twitter'ın CEO'su olarak istifa ediyor
Hisse bölünmeleri Walmart için işe yaradı.

Hisse bölünmeleri Walmart için işe yaradı. (Yahoo Finans)