Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

United Airlines, tur bagajı ücretlerinde American ve JetBlue'yu geride bırakıyor

United Airlines, tur bagajı ücretlerinde American ve JetBlue'yu geride bırakıyor

United Airlines Cuma günü yaptığı açıklamada, American Airlines'ın bu hafta başlarında yaptığı benzer bir hamlenin ardından kayıtlı bagaj ücretlerini artırdığını söyledi.

Ekonomi sınıfı yolcularımızdan Cumartesi günü alınan biletlerden itibaren iç hat uçuşlarında 5 ABD Doları ek ücret alınacaktır.

Bu, uçuştan en az 24 saat önce çevrimiçi ödeme yapmaları durumunda fiyatı 35 dolara, sonrasında ise 40 dolara çıkaracak.

İkinci kayıtlı bagaj ücreti de 5 dolar artarak internette peşin olarak 45 dolara, havaalanında ise 50 dolara çıkacak.

United, premium kabinlerdeki yolcuların, United markalı kredi kartı sahiplerinin ve havayolunun sık uçan yolcu programında elit statüye sahip müşterilerin bagajlarını ücretsiz olarak kontrol edebileceklerini söyledi.


United'ın iç hat uçuşlarındaki Ekonomi Sınıfı yolcularından kayıtlı bagaj başına ek 5 ABD Doları ücret alınacaktır. Erişim noktası

Birleşik Ajan bagajla ilgilenir.
United, bagaj ücretlerini artırmak için American Airlines ve JetBlue hamlelerini takip ediyor. Erişim noktası

Bu haftanın başında American Airlines, iç hat uçuşlarında ilk kayıtlı bagaj ücretini peşin ödeme durumunda 30 dolardan 35 dolara, havaalanında ise 40 dolara çıkardı.

Ayrıca ikinci bagaj ücretini de 40 dolardan 45 dolara çıkardı.

Amerika ayrıca kısa uluslararası uçuşlar için bagaj ücretlerini de artırdı.

Alaska Havayolları Ocak ayında çoğu ekonomi sınıfı yolcunun bagaj ücretlerini artırdı ve JetBlue bu ayın başında da aynısını yaptı.

Bagaj ücretleri, Amerika'nın jet yakıtı fiyatlarının arttığı 2008 yılında uygulamaya koymasından bu yana havayolları için güvenilir bir gelir kaynağı haline geldi.

En son 2022 yılında İstatistiklerin mevcut olduğu tam bir yılABD havayolları kayıtlı bagaj ücretlerinden 6,8 milyar dolar alırken, American Airlines 1,4 milyar dolar ve United 1,1 milyar dolar aldı.

READ  Sivil haklar kitabının raflardan kaldırılmasının nedeni