Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hollandalı kaleci Anders Nobert, Dünya Kupası genç oyuncusu

Hollandalı kaleci Anders Nobert, Dünya Kupası genç oyuncusu

Hollanda takımlarının, ülkede alışılageldiği gibi, her zaman kalecilerinden biçimlendirici oyuna girmek için teknik beceriye sahip olmalarını istediğini, ancak bunun pahasına şutları kurtarmak ve ortaları yakalamak gibi daha temel becerileri ihmal etme pahasına geldiğini söyledi.

Ludwijks geçen sezon “Eredivisie’deki en iyi kaleci Lars Unnerstal’dır” demişti. “Dev, harika atlet, harika refleksler. Ama iyi futbol oynayamadığı için PSV’de ikinci tercihti.”

Bu arada, Hollanda futbolunun finansal gerçekliği, kulüpleri kalecilere çok fazla zaman harcamaktan caydırıyor. Tüm Hollanda takımları transfer ücretlerinden gelir elde etmeye güveniyor – Eredivisie’nin en zengin ve en güçlü takımı olan Ajax bile geçen yaz birkaç hafta içinde Manchester United’a oyuncu satarak diğer tüm kaynaklardan elde ettiği kadar para kazandı. gelir. Bir yıl boyunca – ve kaleciler, örneğin orta saha oyuncularına saldırmaktan çok daha düşük ücret alıyor. Kaleci işi karlı değil.

Lodewix, çözümün Hollanda kulüplerinin pozisyon hakkındaki düşüncelerinin elden geçirilmesi olduğunu öne sürüyor: kalecilerin genel oyuna nasıl katıldıklarına odaklanmak yerine özel antrenman seanslarına daha fazla zaman ayırmak; En iyi takımlar, gelecek vaat eden adayları kiralık olarak daha küçük takımlara gönderir; burada “genç takımlar büyük kazanırken” pasif bir şekilde izlemekten daha fazla işleri olabilir.

O zamana kadar, Hollandalı kalecinin konumu, Nobert’inki gibi iyi hissettiren hikayeler için olağanüstü verimli bir üreme alanı olarak kalacak: geç şampiyonların, asi yeteneklerin ve müstakbel kolluk kuvvetlerinin yeri.

En azından, bu kadar hızlı bir yükseltme için oldukça yeterli görünüyor. Geçen hafta savunma oyuncusu Virgil van Dijk, Nobert’in büyüdüğü, metaneti ve dürüst konuşmasıyla ünlü bir yer olan Hollanda bölgesine atıfta bulunarak “O gerçek bir Frizyalı” dedi. (Bunun ülkenin geri kalanından nasıl farklı olduğu belli değil.) “O ayık, ama çok doğrudan. Kalbimden sonra doğdu.”

READ  Cristiano Ronaldo, Manchester City onu imzalamaya çalıştığında "şaşırdığını" açıkladı

Van Gaal, Nobert’in Dünya Kupası finallerinde ülkesinin ilk maçına çıkma ihtimalinden ne kadar etkilenmemiş olmasından da etkilenmişti. “Bu turnuvadan çok fazla etkilenmeyeceği anlamına gelen bir kişiliğe sahip” dedi. Ne de olsa polis olmak daha zor olacak.