Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hall of Famer ve iki kez Young Cycle galibi Gaylord Perry 84 yaşında öldü.

Hall of Famer ve iki kez Young Cycle galibi Gaylord Perry 84 yaşında öldü.CNN

İki kez Cy Young Ödülü sahibi Gaylord Perry 84 yaşında öldü.

Cherokee İlçe Adli tabibi Dennis G. Fowler, Perry’nin Güney Carolina, Gaffney’deki evinde Perşembe sabahı yaklaşık 5’te eceliyle öldüğünü doğruladı.

Major League Baseball Komiseri Robert Manfred Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Gaylord Perry, Hall of Fame kariyerinde 22 yılda 314 galibiyet ve 3.534 galibiyetle vurgulanan, tutarlı bir beygir ve unutulmaz bir figür oldu” dedi.

Şimdiye kadarki en başarılı San Francisco Devleri arasında hatırlanacak ve Cleveland ve San Diego’daki görevleri sırasında hem Amerikan hem de Ulusal Liglerde Cy Young Ödülü kazanan ilk atıcı oldu.

“20 maçta beş kez galip gelen oyuncu, onu toplamda sekiz farklı kulüple tanıştırdı ve popüler bir takım arkadaşı ve ömür boyu sürecek bir dost olarak kaldı. Major League Baseball adına, Gaylord’un ailesine, arkadaşlarına ve muhteşem oyunumuzdaki hayranlarına en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum. .”

Beş kez All-Star olan Perry, 22 yıllık kariyerinde sekiz takımla 314 galibiyet elde etti ve MLB tarihinde 5.350 koşuyla altıncı sırada yer aldı.

Berry, MLB’deki ilk çıkışını 1962’de 10 sezon oynadığı San Francisco Giants ile yaptı. Ünlü sağ elini kullanan spitball atıcısı, 1972 sezonundan önce artık Guardians olarak bilinen Cleveland Kızılderililerine takas edildi.

Kızılderililerle Perry, galibiyetlerde (24) ve maçlarda (29) Amerikan Ligi’ne liderlik ettikten sonra ilk Cy Young Ödülünü kazandı.

1975’te üç sezon oynadığı Texas Rangers’a takas edildikten sonra Berry, 1978’de San Diego Padres’e tekrar dağıtıldı.

Padres ile Perry, ikinci kariyerini Cy Young kazandı ve MLB tarihinde her iki ligde de ödülü kazanan ilk oyuncu oldu.

1991’de Berry, Ulusal Beyzbol Onur Listesi’ne alındı.

Wade Boggs Hall of Famer Twitter’da yaptığı açıklamada, “Hall of Fame ailesinin bir üyesini daha kaybettik. Düşüncelerim ve dualarım Gaylord Perry RIP’in ailesi ve arkadaşları için çok özlenecek arkadaşım.”

READ  Kolej futbolu tahminleri, program: yayılmaya karşı tahminler, birinci haftanın en iyi 25 Cumartesi maçı için oranlar