Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hong Kong hisseleri, şehrin bir Covid yasasını hafifletmeyi düşündüğüne dair raporların ardından yaklaşık %3 yükseldi

Hong Kong hisseleri, şehrin bir Covid yasasını hafifletmeyi düşündüğüne dair raporların ardından yaklaşık %3 yükseldi

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, evde COVID tedavisi için yönergeler yayınladı

Çinli sağlık yetkilileri açıkladı Covid hastalarını evde tedavi etme rehberi Perşembe günü, politikanın çoğuna izin verecek şekilde resmileştirilmesinin ertesi günü Enfekte hastalar evde karantinaya alınmalıÜlkenin hafifletme önlemlerinin bir parçası olarak.

Ulusal Sağlık Komisyonu web sitesinde yer alan duyuruda, hastaların mümkünse ayrı bir odada izole edilmesi ve kendi kendine antijen testi yapması gerektiği belirtildi.

Semptomları ağır olan hastaların hastaneye gitmesi gerektiğine dikkat çekilen duyuruda, semptomları hafif olan hastaların evde sağlıklarını takip etmeleri ve gerektiğinde ilaç almaları talimatı verildi.

Komite, Covid semptomlarını tedavi etmek için kullanılan ilaçların bir listesini de dahil etti.

Sağlık yetkililerinin yerel saatle 15:00’te bir basın açıklaması yapması planlanıyor.

– Abigail Ng, Evelyn Cheng

Hong Kong, açık havada maske kurallarını kaldırmayı düşünüyor: Rapor

Fitch, 2023’te Avustralya ve Çin’de konut fiyatlarının düşmesini bekliyor

Fitch Ratings, son tahmininde Avustralya’daki konut fiyatlarının gelecek yıl %7 ila %10 arasında önemli bir düşüş görmesini beklediğini söyledi. Bildiri.

Ajans ayrıca Çin’deki konut fiyatlarının gelecek yıl %1 ila %3 oranında düşeceğini tahmin ediyor.

Fitch Ratings’ten Tracey Wan raporda, “Faizlerin dibi görmeden önce 2023’te daha da düşmesini bekliyoruz, ancak ipotek performansı ekonomik ters rüzgarlar karşısında yalnızca biraz kötüleşecek” dedi.

Ancak raporda, Japonya’da konut fiyatlarının 2023’te %2 ila %4 artış eğilimini kırabileceği belirtildi. Avustralya’da fiyatların 2024’te artması bekleniyor.

– Jihe Lee

Japonya ekonomisi üçüncü çeyrekte beklenenden daha az daraldı

Japon ekonomisi üçüncü çeyrekte yıllık bazda %0,8 küçüldü. Revize edilmiş gayri safi yurtiçi hasıla Reuters anketinde %1,1’lik bir daralma için beklentileri aşan bir okuma.

Hükümetin Kasım ayında yayınladığı ilk ön tahmin, %1,2’lik bir düşüştü.

READ  Yatırımcı dip satın almak için çok erken olduğunu söylüyor ve zamanı geldiğinde satın almak için 8 hisse senedi atadı

Ülke ayrıca düzeltilmemiş cari işlemler dengesinde 64.1 milyar yen (469.3 milyon $) açık verdi. Devlet verileri ortaya çıkmak. Okuma, ayrı bir Reuters anketindeki 623,4 milyar yen fazla tahminiyle keskin bir tezat oluşturuyor.

– Jihe Lee

Avustralya’nın ticaret fazlası Ekim’de beklenenden fazla

Avustralya’nın Ekim ayı ticaret fazlası, beklenenden biraz daha yüksek olan 12,2 milyar A$ (8,19 milyar $) oldu. Resmi veriler gösterdi.

Reuters’in anket yaptığı ekonomistler, ekonominin 12,4 milyar A$ ticaret fazlası vermesinin ardından, bunun 12,1 milyar A$ olmasını ve bildirilenden daha büyük bir düşüş olmasını bekliyorlardı.

İhracat %0,9, ithalat ise %0,7 azaldı.

– Abigail Ng

Hisse senetleri çoğunlukla düşüşle kapandı

Hisse senetleri Çarşamba günü düşüşle kapandı ve S&P 500 %0,19 düşüşle 3.933,92’de kapandı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması, seansı 33.597.92’de bitirmek için yatay veya 1.58 puan yüksek kapattı. Nasdaq Bileşik %0,51 düşüşle 10.958,55’te kapandı.

– Samantha Sobin

CNBC Pro: Bank of America, Bu İki Küresel Çip Stokunun Elektrikli Araç Satışlarını %75 Arttırabileceğini Söyledi

Bank of America’ya göre, elektrikli araba satışlarındaki patlama sırasında yarı iletken kıtlığı, bir avuç çip üreticisinin karını artırmaya yardımcı olabilir.

Bir Wall Street bankası, trendin ardından iki çipli hisse senedinin hisse fiyatlarının %75’ten fazla yükselebileceğini tahmin etti.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Ganesh Rao

Morgan Stanley’den Slimmon, bekleyen ekonomik verilerin gelecek yıl toparlanmaya yol açabileceğini söyledi

Morgan Stanley Investment Management kıdemli portföy yöneticisi Andrew Slimon’a göre, önümüzdeki hafta açıklanan ekonomik verilerin yıl sonuna ve muhtemelen 2023’e kadar toparlanmaya başlamasına şaşırmayın.

Cuma günü ana veri yayın dönemi Üretici Fiyat Endeksi ile başlıyor, ardından Kasım ayı için Tüketici Fiyat Endeksi ve ardından gelecek hafta Federal Rezerv’den bir başka olası faiz artırımı geliyor.

READ  Federal düzenleyiciler Starbucks'ı 23 mağazayı yeniden açmaya zorlamaya çalışıyor

“Bunlar en son piyasaya sürüldüğünde hepsi borsada bir toparlanmaya yol açtı çünkü daha iyi enflasyon göstergelerimiz var” dedi.

Pek çok yatırımcı gibi, Slimmon da ters getiri eğrisi göz önüne alındığında gelecekte bir düşüş bekliyor, ancak birçok kişinin ilk çeyrekte beklediği gibi “büyük kazanç düşüşü” veya deflasyon beklemiyor.

Bunun nedeni kısmen, pek çok tüketicinin son yıllarda yaklaşan durgunluk nedeniyle birikimlerini biriktirmesidir.

“Bu yılki mesaj, ekonominin birçok insanın beklediğinden çok daha dirençli olduğu ve önümüzdeki çeyreğin bunun sonu olacağını düşünmüyorum” dedi.

– Samantha Sobin

CNBC Pro: Apple, satın alınması veya kaçınılması gereken bir hisse senedi midir? İki yatırımcı karşı karşıya

Yatırımcılar artan faiz oranları ve diğer rüzgarlar karşısında büyüme stoklarından kaçarken, teknoloji şirketleri için çalkantılı bir yıl oldu.

elma Bazı rüzgarlar olmasına rağmen, teknolojik katliamın ortasında daha iyi dayandı.

CNBC’de iki yatırımcı karşı karşıya geldisokak işaretleri asyaÇarşamba günü, hisse senedinin satın alınması lehinde ve aleyhinde bir tartışma yapmak için.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Wizen bronzluğu