Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yatırımcılar ekonomik gerileme risklerini değerlendirdikçe hisse senedi vadeli işlemleri yükseliyor

Yatırımcılar ekonomik gerileme risklerini değerlendirdikçe hisse senedi vadeli işlemleri yükseliyor

Borsa vadelileri Perşembe günü yükseldi S&P 500 endeksinden sonra Art arda beşinci gün düştü ve Wall Street gelecekteki bir durgunluk olasılığını değerlendirdi.

Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlemleri 148 puan veya %0.44 arttı. S&P 500 ve Nasdaq 100 vadelileri %0,6 yükseldi.

Exxon Petrol devi geri alımlarını artırdığı için %1 arttıChevron kazanırken Daha yüksek sermaye harcama bütçesi. Tesla ortalığa düştü Kısa vardiya raporları Şangay’daki fabrikasında.

Vital Knowledge’ın kurucusu Adam Crisavoli Perşembe günü müşterilerine yazdığı bir notta, “ABD hisse senedi vadeli işlemleri istikrar kazanmaya çalışıyor, Hazineler minimum düzeyde kar elde ediyor, ancak ruh hali hala kasvetli” dedi. “Yerli hisse senetleri için sorun, katalizör eksikliği – çift haneli enflasyon Cuma günü geliyor (ÜFE ve Michigan tahminleri), ancak gerçek havai fişekler önümüzdeki hafta geliyor.”

Yatırımcıların dikkati, merkez bankasının 50 baz puanlık bir faiz artışı açıklamasının beklendiği önümüzdeki hafta yapılacak Fed politika toplantısına kaydı. Bu, faiz oranlarındaki önceki dört artıştan daha küçük bir artış, ancak Fed’in daha yüksek oranlara baskı yapma girişiminde gelecek yıl bir durgunluktan kaçınıp kaçınamayacağı konusundaki endişeleri hafifletmeyebilir. Salı günü açıklanacak olan Kasım ayı Tüketici Fiyat Endeksi, enflasyonun yönü konusunda daha fazla netlik sağlamalıdır.

Dikkatler, Fed’in direnci kırma girişimine rağmen direnç göstermeye devam eden işgücü piyasasına da odaklandı. Haftalık işsizlik başvuruları Önceki haftaya göre hafif bir yükseliş gösterdi. Ama tahminlerle uyumlu.

Tüccarlar, en son kazanç sonuçlarını bekliyor Lululemon AtletizmVe DocuSignVe Broadcom’dan Ve Maliyet Perşembe zilden sonra.

Çarşamba günü, S&P 500 %0.19 düşerek art arda beşinci seansını kaybetti. Dow sadece 1,58 puan ekleyerek neredeyse düzdü. Bu sırada Nasdaq Bileşik %0.51 düştü.

READ  Twitter mahkemede Elon Musk'ın federal soruşturma altında olduğunu söyledi