Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hornets, baş antrenörlük görevi için Lindsey Harding ile röportaj yapma izni aldı: Kaynak

Hornets, baş antrenörlük görevi için Lindsey Harding ile röportaj yapma izni aldı: Kaynak

Bir lig kaynağının Pazartesi günü doğruladığı bilgiye göre Charlotte Hornets, Charlotte'taki başantrenör pozisyonu için G-League Stockton Kings'in teknik direktörü Lindsey Harding ile röportaj yapma izni aldı. Haberi ilk olarak ESPN bildirdi.

Harding'in işe alınması halinde, bir NBA takımının başantrenörü olarak seçilen ilk kadın olacak.

39 yaşındaki Harding, 2007 WNBA seçmelerinde Phoenix Mercury'nin 1 numaralı seçimiydi. Geçen yıl, Sacramento'nun G Ligi takımının açılış maçında koçluk yaparak NBA veya NBA'deki tek kadın koç oldu. Cruz Warriors, Kasım 2023'te.

10 numaralı forması program tarafından emekliye ayrılan eski Duke yıldızı Harding, 2007'de Naismith Yılın Oyuncusu seçildi. WNBA'de dokuz sezon oynadı ve oyunculuk kariyerinin ardından gözlemci ve oyuncu geliştirme koçu olarak çalıştı. Philadelphia 76ers için. Daha sonra Stockton Kings'in baş antrenörü olarak atanmadan önce Sacramento Kings'te dört sezon asistan olarak çalıştı.

Geçtiğimiz hafta Harding, Stockton Kings'i 24-10'luk normal sezon rekoruna taşıdıktan sonra NBA'de Yılın Koçu seçilen ilk kadın oldu.

Harding ayrıca 2022'den bu yana Meksika kadın milli takımının antrenörlüğünü yapıyor ve daha önce Güney Sudan kadın milli takımında da aynı pozisyonda görev yapmıştı.

NBA'de kadın antrenörlük hala nadir olsa da, daha fazla kadın oyuncu geliştirme koçu veya ikinci veya üçüncü asistan olarak çalışıyor. Becky Hammon, yıllardır San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich'in baş yardımcılığını yapıyordu. Popovich, 30 Aralık 2020'de Los Angeles Lakers'a karşı kovulduğunda, bir NBA maçında baş antrenör olan ilk kadın oldu. Aynı zamanda çaylaklar ve genç oyuncular için umut dolu bir gösteri olan NBA Yaz Ligi sırasında Spurs'un baş antrenörüydü. sonbaharda bir takım oluşturmak.

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Lachlan Cunningham/Getty Images)