Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kansas City belediye başkanı Chiefs'in hiçbir yere gitmeyeceğini söyledi

Kansas City belediye başkanı Chiefs'in hiçbir yere gitmeyeceğini söyledi

Chiefs, yenilenen Arrowhead Stadyumu için satış vergisi uzatmasının bu ayın başlarında kabul edilmemesi halinde takımın Kansas City'den ayrılabileceği tehdidinde bulundu. Ancak bu gerçekleşmedi ve takımın şehirdeki geleceği konusunda belirsizlik oluştu.

Dallas Belediye Başkanı Eric Johnson Her yere atladı Kansas City'nin ikilemi, onu siyasi kazanç için kullanıyor Patronları işe almak.

Kansas Şehri Belediye Başkanı Quinton Lucas geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yanıt vererek Chiefs'in hiçbir yere gitmediğini açıkladı.

Lucas, “Dallas belediye başkanının da aralarında bulunduğu söylentiler duyuyorum” diye yazdı. “Kansas City, bu abartılı reklama inanmayın. Ekiplerimizi, metroyla işe gidip gelmekten bile çok daha düşük bir masrafla tutmaya kararlıyız – gerekli altyapıyı oluşturmayı düşünün. Her iki takım da 2040'ta ve sonrasında KCMO'da olacak.” ”

Chiefs'in Arrowhead Stadyumu'ndaki kira kontratı 2030 sezonundan sonra sona eriyor.

Chiefs'in sahibi Clark Hunt, Dallas'ta yaşıyor ve franchise, babası Lamar tarafından 1959'da Dallas'ta kuruldu. Texans, Kansas City'ye taşınmadan önce Dallas'ta NFL'de üç sezon oynadı ve 1962'de şampiyonluğu kazandı.

Ancak Kovboylar 1971'den beri banliyölerde oynuyor çünkü Dallas takıma bir stadyum inşa etmek için kamu parası ödemedi. Ve Cotton Bowl milyonlarca tadilata rağmen kalıcı bir NFL stadyumu olmaya uygun değil.

READ  Brock Purdy'nin Babası Sean, QB'nin 49ers'ın Dolphins'e Karşı İlk Maçına Çıkacağını Nasıl Tahmin Ediyordu - NBC Sports Bay Area & California