Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Houston, NCAA Turnuvası'nın Sweet 16'sında Jamal Shedd'e yenildikten sonra Duke'a yenildi

Houston, NCAA Turnuvası'nın Sweet 16'sında Jamal Shedd'e yenildikten sonra Duke'a yenildi

DALLAS — Kelvin Sampson, ülkede takımı için Houston'a giden Jamal Shedd'den daha değerli bir oyuncu olmadığını söyledi. Shead, yılın en büyük 12 oyuncusu, All-American birinci takımı ve Houston'ın en iyi savunma oyuncusu.

Sampson, “O bu takımın kalbi ve ruhu” dedi. “Başka güzelimiz yok. Bu gece sahadaki en iyi oyuncuydu. Bu yıl oynadığımız birkaç maç dışında sahadaki en iyi oyuncuydu.”

“Liderliği, dayanıklılığı ve herkesi daha iyi hale getirme yeteneği nedeniyle tek sırayı aldık.”

Güney Bölgesi'nin en iyi seri başı Cougars, Sweet 16'da dördüncü sırada yer alan Duke'a karşı aldıkları mağlubiyetin çoğunu Shead olmadan oynadı. Shedd ilk yarıda 13 dakika oynadı ve ayak bileğinden sakatlanmadan önce iki sayı attı.

Maça dönmeyen oyuncu, Houston'ın 54-51 mağlup olması nedeniyle ikinci yarıyı yedek kulübesinden izledi. Duke, Pazar günü NC State'e karşı Elit Sekiz karşılaşmasına geçiyor.

Sampson, Houston ilerlese bile Shedd'in turnuvanın geri kalanını kaçıracağını söyledi.

Shedd, “Gerçekten onu itemiyor ya da yürüyemiyordum” dedi. “Oraya geri dönemezdim. Bu şekilde bitmesinden nefret ediyorum. Keşke oraya geri dönebilseydim ve en azından kavgaya katılabilseydim.”

“Biliyordum ki oynasaydım sonuç farklı olabilirdi ya da keşke öyle olsaydı.”

Cougars maçı yakın tuttu ancak Emmanuel Sharp son saniyelerde maçı uzatmaya gönderecek üç sayılık girişimi kaçırdı.

Sampson, “Jamal olmadan maçı kazanabilecek konumdaydık” dedi. “Jamal'de durum tamamen farklı ama bu ne burada ne de orada, öyle değil mi?

“Adil bir dövüş gibi görünmüyor. Jamaal'den bire eşit olmak için muhtemelen iki tanesini almanız gerekecek. İşte bu kadar iyi. O All-American birinci takımının bir oyuncusu. Bunlardan bir tane daha yok.” “Büyük 12'deki en iyi savunma oyuncusuna sahip değilsiniz. Sonunda tüm büyük vuruşları yapan bir adama sahip değilsiniz.”

READ  Bryce Harper, Phillies yüzünden belirsiz bir baş parmağı kırıldı

Duke koçu John Shear, neredeyse Sampson'ı tekrarlayarak, “Shead nihai rakip ve kazanandır. Onun yerini alacak kimse yok” dedi.

Sampson, Cougars'ın sakatlıklar nedeniyle Final Four'a ulaşabilecek kadar iyi olduğuna inandığını söyledi. Cougars, sezonun başlarında guardları Terrance Arsenault ve Joseph Togler'ı sakatlıklar nedeniyle kaybetmişti.

Bunun yerine Houston, üst üste ikinci sezonda Final Four'a birinci sırayı alarak ulaşamadı.

Sampson, “Bazen bu sadece Tanrı'nın bir işidir. Bu bizim zamanımız değildi” dedi.