Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

LSU'dan Kim Mulkey'in aile ve oyuncu ayrımlarını detaylandıran profili

LSU'dan Kim Mulkey'in aile ve oyuncu ayrımlarını detaylandıran profili

ALBANY, N.Y. — LSU'nun Cumartesi günü UCLA ile Sweet 16 karşılaşmasını duyurmasına saatler kala, Washington Post Merakla beklenen eğitmen Kim Mulkey profilini yayınladı ve bazı aile üyelerini yabancılaştıran ve koçluk tarzını etkileyen benzersiz bir dürtüye ve amansız sadakate sahip karmaşık bir kadının resmini çizdi.

Hikaye, Louisiana'nın kırsal kesiminde büyümek, babasından ve kız kardeşinden uzaklaşmak, koçluk tarzı ve bunun oyuncularını etkileme şekli de dahil olmak üzere hayatının tüm yönlerine değiniyordu. Ayrıca, Mulkey'nin 2022'de Rusya'da 294 gün hapis cezasına çarptırılan Brittney Griner da dahil olmak üzere bir dizi eşcinsel oyuncuyla olan ilişkileri gibi yol açtığı bazı tartışmaları da ayrıntılarıyla anlattı.

Geçtiğimiz hafta Mulkey, LSU'nun Middle Tennessee'ye karşı oynadığı ikinci tur maçından önce okuduğu bir açıklamada gazeteye karşı yasal işlem başlatmakla tehdit ettikten sonra tüm gözler gazetedeydi.

Basın toplantısı sırasında Mulkey, muhabir Kent Babb hakkında şunları söyledi: “Bir parçayı bir araya getirmek için gösterdiği çaba işe yaradı. Ve iki yıl boyunca kendisiyle röportaj yapmamı sağlamaya çalıştıktan sonra Salı günü LSU'yu aradı. bu turnuvanın ilk tur maçına ikiden fazla soruyla hazırlanıyorduk. Cevaplanması gereken on soru… lansmandan hemen önce… Şaka mı yapıyorsun?

“Pek çok insan bu tür bir gazeteciyi sorumlu tutacak konumda değil, ama ben bunu yapacağım.”

The Post, eski oyuncularla yapılan röportajlara ve Mulkey'i “görünüşleri ve cinsellik gösterileri de dahil olmak üzere oyunculara kin beslediği ve oyuncularla kavga ettiği bilinen” biri olarak tanımlayan haberlerden alıntı yaptı.

Greiner, kamuoyunda en çok tartışma yaşadığı oyuncu ve bu, Greiner'in Rusya'da hapsedilmesinden sonra daha da belirginleşti. Mulkey, yerel bir radyo istasyonuyla ilgili bir örnek dışında, durum hakkında kamuya açık bir şekilde konuşmayı reddetti.

READ  Lucas: Boston College'ın Hızlı Refleksleri

Eski LSU oyuncuları gazeteye, programa katılanların Griner'dan bahsetmekten veya onu destekleyen sosyal medya paylaşımlarına yorum yapmaktan kaçındıklarını söyledi. Mulkey'nin eski Louisiana Tech takım arkadaşı Mickey DeMoss gazeteye şunları söyledi:

“Kim'in bir açıklama yapacağını gerçekten umuyordum. Gerçekten yapacağını umuyordum. Rusya'da mahsur kalan bir çocuğunuz var; yani bu, aranızdaki her türlü düşmanlıktan daha büyük. Kimse bunların ne kadar süreceğini bilmiyordu. ” Onu orada tutmayı hepimiz umuyorduk [Mulkey] O anda onun üstüne çıkabilirsin. Onu eve getir. Ama o yapmadı.”

Mulkey, avukatı aracılığıyla Greiner'ı desteklemediği yönündeki her türlü iddiayı reddetti.

Diğer oyuncular Mulkey ile oynarken karşılaştıkları sorunları ayrıntılarıyla anlattılar. 2007'den 2010'a kadar Mulkey'de forma giyen Kelly Griffin, The Post'a şunları söyledi: “Kim Mulkey harika bir koç; Baylor'a gitmemin nedeni onun sayesindeydi.” Ancak Griffin, kıyafetine dikkat çekerek gazeteye “Hayatımı cehenneme çevirdin” dedi. Griffin, aldığı yorumun Mulkey'nin eşcinsel olduğunu öğrenmesinin bir sonucu olduğuna inanıyor. Bu uzaklaştırma Griffin'in kariyerine son verdi.

The Washington Post'a yazdığı bir mektupta Mulkey'nin avukatları, onun eşcinsel oyunculara “daha sert veya farklı” davrandığını reddetti.

Baylor'a 2003 yılında katılan Emily Nieman, gazeteye kendisini kampüste bir kadınla gördükten sonra Mulkey'nin ofisine toplantı için çağrıldığını söyledi.

Nieman gazeteye “Bu hiç de iyi bir görünüm değil” dedi ve Mulkey ona söyledi. Nieman sonunda transfer oldu, ancak daha sonra OutSports için yazdığı bir makalede “Baylor'dan ayrılmadığını çünkü Koç Mulkey'nin homofobik olduğunu” yazdı.

Gazete ayrıca Mulkey'nin babası Les ve kız kardeşi Tammy ile röportaj yaptı ve Louisiana'da büyüdüğü tarım arazisini ziyaret etti. Gazete, babasıyla 37 yıldır konuşmadığını ve uzlaşma girişimlerini reddettiğini bildirdi. Mulkey ayrıca Tammy ile de bir anlaşmazlık yaşadı, ancak ne olduğunu gazeteye açıklamadı. Tammy gazeteye “Sadece anıları özlüyorum” dedi. “Keşke her şeyi geri alabilseydim.”

READ  Yargıç, İspanyol Luis Rubiales'in Hermoso'nun Dünya Kupası öpücüğü nedeniyle yargılanması gerektiğini öne sürdü

Mulkey, avukatı aracılığıyla, 2007 tarihli otobiyografisi “Geri Dönmeyecek”te onlar hakkında ayrıntılara girmesine rağmen, gazetenin aile üyeleriyle olan temasından rahatsız olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Mulkey, Babb'ı eski yardımcı koçlarını Mulkey'nin röportaj yapmayı kabul ettiği yönünde yanlış bir izlenim vererek kendisiyle konuşmaları için kandırmaya çalışmakla suçladı. Eski oyuncuların kendisine, gazetenin “kendileriyle iletişime geçtiğini ve hakkımda olumsuz şeyler söylemeleri halinde hikayede kimliklerini açıklamamalarını teklif ettiğini” söylediğini de sözlerine ekledi.

Ortaya çıkan tablonun beni tamamen olumsuz bir şekilde resmettiği söylenemez. Tatmin edici yorumlar vardı. Nieman gazeteye Mulkey'nin antrenman tarzının yoğun ve “duygusal açıdan yorucu olduğunu. Öte yandan sonuç aldığını” söyledi. Louisiana Tech'teki eski koçu Sonya Hogue gazeteye “Mükemmellik istiyor. Her zaman bunun için çabaladı” dedi.

Mulkey, geçen sezon teknik direktör olarak dördüncü ulusal şampiyonluğunu kazandıktan sonra 10 yıllık, 36 milyon dolarlık bir uzatma sözleşmesi imzaladığı LSU'da üçüncü sezonunu yaşıyor. Baylor ile üç şampiyonluk, Louisiana Tech oyuncusu olarak iki şampiyonluk ve 1984 Olimpiyatları'nda ABD Takımı oyuncusu olarak altın madalya kazandı.