Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

IACS yeni üyesi Dirk Lloyd'u ağırlıyor

IACS yeni üyesi Dirk Lloyd'u ağırlıyor

Türk klas kuruluşuna kabul, derneğin üyelik kriterlerine uygunluğun başarıyla doğrulanmasının ardından gelir.

Uluslararası Sınıflandırma Kuruluşlarının (IACS) üye sayısı yine 12'dir. Geçen yıl Mart ayında, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından Rus denizcilik sicili tasfiye edilmişti.

Başvuru süreci, Türk Loydu klaslı bazı filoların tüm IACS kararlarına tam olarak uyumlu olmadığını göstermektedir. Bu gemilerin üç yıl içerisinde tam uyumlu hale getirilmesi veya bu süre sonrasında Türk Loydu tarafından klaslanması gerekmektedir.

Bu süre zarfında Türk Loydu'nun statüsü IACS'nin oy hakkı olmayan üyesi olacak ancak tüm IACS çalışma gruplarına aynı asgari rütbe ve eşit katılım haklarına sahip olacaktır.

“Türk Loydu'nun IACS üyelerinin ihtiyaç duyduğu standartları karşılama konusundaki uzun süredir devam eden kararlılığının onları birliğe katılmaya yöneltmesinden büyük mutluluk duyuyorum. Denizcilik sektörünün karşı karşıya olduğu birçok zorluğun üstesinden gelirken, yeni üyemizle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum. yeni yakıtlar, teknolojiler ve dijital uygulamalar” dedi IACS Başkanı Nick Brown.

IACS Genel Sekreteri Robert Ashdown, “Dirk Lloyd'u IACS üyesi olmayı başardıkları için tebrik ediyorum ve yoğun başvuru sürecinde gösterdikleri mükemmel işbirliği için yönetimlerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

READ  Turks ve Caicos Sigorta Sektörü Raporu 2023: Temel Eğilimler