Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İlk akıllı sivrisinek kovucu sistem Thermacell LIV piyasaya sürüldü

İlk akıllı sivrisinek kovucu sistem Thermacell LIV piyasaya sürüldü

Karlar eriyip çiçekler açmaya başladığında, aniden vızıldayan, ısıran ve vızıldayan sivrisinekler ortaya çıkar. Bu vampirlerle uğraşmak kolay bir iş değil. Kendinizi böcek spreyi ile örtmek veya bahçenizi böcek ilacı ile kaplamak işe yarayabilir, ancak bu her zaman en iyi veya en çevre dostu deneyim değildir.

Cildinizin her santimini kaplamak yerine etrafınızda bir koruma alanı oluşturan sivrisinek kovucuların üreticisi Thermacell’in ilginç bir çözümü var: Lev Akıllı Sivrisinek Kovucu Sistem.

Bugün piyasaya sürülen Liv, Thermacell’in ilk isteğe bağlı ev tipi sivrisinek kovucu sistemidir. Thermacell’e göre, bir dizi üç kovucu artı bir hub için 699 dolardan başlayan uygulama kontrollü sistem, yaklaşık 945 fit kare korumalıdır. Sistem ayrıca 1.260 fit kareyi kapsayacak şekilde 799 $ ‘a dörtlü bir paket olarak veya 1.600 fit karenin hemen altındakileri kapsayacak şekilde 899 $’ lık beşli paket olarak satılmaktadır.

Şirket, yirmi yılı aşkın bir süredir sivrisinek kovucu sistemin bir dizi taşınabilir versiyonunu yapıyor. Kamp yaparken, harika açık havada vakit geçirirken veya sadece verandanızda otururken kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bugüne kadar manuel olarak kontrol edilen ve kolay taşınabilir sistemlerdir. Liv, şirketin kalıcı olarak kurulan ilk güç bağlantılı çözümüdür.

Güney Carolina’ya taşındığımdan beri bir dizi Thermacell ürünü kullandım (resmi olmayan eyalet kuşu sivrisinektir) ve kişisel olarak bunların diğer çözümlerden daha etkili ve daha az kokuşmuş olduğunu gördüm. Bağlantılı bir çözüme sahip akıllı bir eve geçiş, mevcut ürünlerin sorunlu noktalarından birini – onları manuel olarak etkinleştirme zorunluluğunu – ortadan kaldırmalıdır.

LIV üçlü paket sistemi.
Fotoğraf: Thermacell

Thermacell’in kovucularında kullandığı aktif bileşen, krizantemlerde bulunan (sivrisineklerin hoşlanmadığı bilinen) doğal kovucuya benzer bir EPA kayıtlı sentetik molekül olan yüzde 5,5 metoflutrindir.

Liv sistemi, hava koşullarına dayanıklı her bir pestisitin içindeki sıvı kovucu kartuşu ısıtarak çalışır ve bu kartuş, etrafınızda görünmez, kokusuz bir bulut oluşturmak için havaya yayılır ve çok az sivrisinek geçer (Thermacell, bunun yüzde 93 etkili olduğunu söylüyor).

Sistem, harici bir prize takılan ve beş adede kadar harici santrifüj tarafından desteklenen bir hub tarafından çalıştırılır. Daha sonra, kullanıcının sistemi isteğe bağlı olarak açıp kapatabileceği, ayrıca programları ayarlayabileceği ve böcek kovucu seviyelerini izleyebileceği bir Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla bir uygulama aracılığıyla kontrol edilir. Kalıcı bir çözüm değildir; Şirket, dışarıda vakit geçirmeyi planlamadan 15-30 dakika önce açmanızı önerir.

Liv, ses kontrolü için hem Amazon Alexa hem de Google Nest akıllı hoparlörlerle çalışır ve her bir kovucu kartuş yaklaşık 40 saat sürer. Paketler altı kişi için 120 dolara mal oluyor.

Liv Sivrisinek Kovucu Sistemi bir akıllı telefon uygulaması tarafından kontrol edilir ve Alexa ve Google Assistant sesli komutlarıyla çalışır.
Fotoğraf: Thermacell

Ucuz bir ürün değildir, ancak bu tür tam veranda korumasına bir alternatif, genellikle bir şirkete ayda bir ödeme yapmayı veya kurulum yapmayı içeren bir kimyasal püskürtme sistemidir. buğulanma sistemi pestisitleri pompalamak için.

Her iki çözüm de pahalıdır ve sivrisineklerin yanı sıra diğer böceklere de zarar verebilir. Thermacell dedi kenar Kovucusunun benzer büyüklükteki böcekleri etkilemediğine dair hiçbir kanıtı yoktur. Ancak, sürekli olarak değil, yalnızca talep üzerine ve yoğun bir alanda kullandığınız ve eşyalarınızı kapsadığınız için, diğer çözümlere kıyasla herhangi bir etkinin en aza indirilmesi gerektiğini söyledi.

1 Mart Salı saat 09:15’te düzeltme: Deet’e zararlı bir kimyasal olarak atıfta bulunulması kaldırılmıştır ve Hem EPA hem de CDC, belirtildiği şekilde kullanmanın güvenli olduğunu düşünüyor..

READ  Google, 24 saat pil ömrü elde etmek için Pixel Watch'ın nasıl kullanılacağını açıklıyor