Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İlk Türk-Amerikan dergisi: Turk of America

WASHINGTON, DC, 11 Temmuz 2022 –(PR.com)– Genç girişimci, Ağustos 2002’de Turk of America’yı yayınlamaya başladı. Dergi, Türk-Amerikan ülke çapında bir iş dergisidir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Türk-Amerikan İş Topluluğu

Derginin içeriği, öncelikle Türklerin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaşamlarını ve sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetlerini, ayrıca Amerikalıların Türkiye veya Türk toplumu ile ilişkili faaliyetlerini içermektedir.

Turk of America, Amerika’da yaşayan Türkler ile Türkiye’ye ilgi duyan Amerikalılar arasında bir köprü görevi görüyor.

New York merkezli Turk of America, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dağıtım ağını genişletmeye devam etmeyi taahhüt ediyor.

Turk of America üç ayda bir çıkan bir dergidir. Yılda dört kez yayınlanır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde dergi iki farklı kanaldan dağıtılmaktadır: insanlar www.turkofamerica.com web sitesi üzerinden dergiye abone olabilir ve dergiye ulaşabilir ve Turk of America dergisi Türkiye’de hizmet veren kişi, şirket ve diğer kuruluşlara postalanır. Topluluk veya ilgili bölgedeki Türk toplumu ile kapsamlı temasa sahip olmak. Amerika Birleşik Devletleri merkezli Türk dernekleri, büyükelçilikleri ve işletmeleri bu kategoriye dahildir. Dergi, Türkiye ile iş yapan ABD şirketlerine, ABD Senatosu üyelerine ve Türk-Amerikan şirketlerine gönderiliyor. Dergi İngilizce olarak yayınlanmaktadır.

Cemil Özyurt, ABD merkezli ilk İngilizce Türk-Amerikan dergisi olan Turk of America’nın Türk-Amerikalı gazetecisi, medya yöneticisi, kurucu ortağı ve genel yayın yönetmenidir. Küresel bir Türk iş portalı olan Turk Avenue’nin kurucu ortağı ve genel yayın yönetmeni ve başarılı Türk Amerikalıları ödüllendirmek için oluşturulan tek bağımsız organizasyon olan Golden Turk Awards’ın kurucu ortağıdır.

Omar Kunz, Turk of America’nın kurucu ortağıdır. Aynı zamanda Komodo Türkiye’nin genel müdürüdür.

Ali Sinar 2002 yılından beri köşe yazarlığı yapmaktadır. Chinar Medya Grubu’nu (Bloomberg HD ve Habertürk TV) temsil ediyor. Beyaz Saray, Pentagon ve Dışişleri Bakanlığı’nı kapsıyor. Birçok üst düzey ABD hükümet yetkilisi, general, amiral ve eski NATO Komutanı Amiral James Stavridis; Ben Hodges, Genel LD; Mary Beth Long, Pentagon Uluslararası Güvenlik İşleri Bakan Yardımcısı; ABD’nin Türkiye ve Irak Büyükelçisi James Jeffrey; Ve daha fazlası. Beyaz Saray Muhabirleri Derneği üyesidir.

READ  Hollanda'da restoran saldırısında 2 Türk hayatını kaybetti

Jimmy Kunaid Kurgan, 2005’ten beri köşe yazarıdır. TOA Consulting’de Operasyon Direktörüdür ve yalnızca İngilizce olan Amerikan dil okullarını işletmektedir.