Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pak-Durk Maraf Okulu’nda düzenlenen spor şenliği öğrencileri yeniden heyecanlandırdı

KARACHI, 22 Mart (DNA) – Kovid-19’un hayatımızı alt üst ettiği neredeyse iki zorlu yıldan sonra, okullar ve kolejlerle ilgili uğultu yeniden başladı. Son zamanlarda, Pak-Türk Maraf Uluslararası Okulu’nun Gulistan-e-Johar kampüsünde yıllık bir spor festivali düzenlendi.

Okul, iki uzun zamandır arkadaş olan Pakistan ve Türkiye arasındaki ortak bir işbirliğidir. Festival vatansever bir tavırla hem Türkiye hem de Pakistan’ın milli marşlarıyla başladı. Pak-Durk Maraf Uluslararası Okullar ve Kolejler Bölge Başkanı Sn. Ahmed Sami Damaravar ve İKG Yönetim Kurulu Başkanı ve Maliye Bakanı, bu vesileyle hazır bulundular.

Törende, kampüs başkanı Sn. Shakeel Ahmed de hazır bulundu. Etkinliğe çok sayıda öğrenci ilgiyle katıldı. Öğrenci velileri, çocuklarını alkışlayarak her adımda başarılı olmaları için onları cesaretlendirdi.

Sonunda Bölge Başkanı Sayın Ahmad Sami Thameravar öğrencilere ödül, kalkan ve ödüller takdim etti. Baş Konuk medyaya hitap ederken, kaliteli eğitimin Pak-Durk Maraf Okulu ve Kolejlerinin odak noktası olduğunu vurguladı.

Medyaya konuşan okul müdürü Sn. Shakeel Ahmed, Covid-19’un spor aktivitelerini çok etkilediğini vurguladı. Bay. Ahmed, öğrencilerin iyi bir fiziksel ve zihinsel sağlıktan yararlanabilmeleri için kampüsünü çalışmalar ve spor aktiviteleriyle yeniden başlatmaya karar verdi. =DNA

READ  Turks & Caicos'taki Grace Bay, dünyanın en iyi plajı seçildi