Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Indiana Jones 5, Harrison Ford’u ayakta alkışlayarak Cannes’ı şaşkına çevirdi – Variety

Indiana Jones’un yumuşak olabileceği ortaya çıktı.

Harrison Ford, bu yılki Cannes Film Festivali’nin en büyük galalarından birinde gözyaşlarını tutamadı. Disney, sinema tarihinin en ikonik film serilerinden birinin beşinci bölümü olan “Indiana Jones and the Dial of Destiny” için CEO Bob Iger de dahil olmak üzere üst düzey yöneticilerini Fransa’nın güneyine götürürken hiçbir masraftan kaçınmadı.

Ancak James Mangold tarafından yönetilen bu zamanda yolculuk yapan aksiyon destanının jeneriği geldiğinde, Cannes filmi yalnızca beş dakikalık hafif bir ayakta alkışladı.

Gecenin en büyük tezahüratları, festival yönetmeni Thierry Frémaux tarafından sinemadaki en büyük rollerinden oluşan bir makara gösterildikten sonra sürpriz bir Altın Palmiye almak üzere sahneye çağrılan Ford’a ithaf edildi.

Ford, filmin vizyona girmesinden önce “Bundan çok etkilendim” dedi. “Ölmek üzereyken, hayatının gözlerinin önünden geçtiğini görürsün ve benim hayatımın gözlerimin önünden geçtiğini görürsün derler. Hayatımın büyük bir kısmı, ama hayatımın tamamı değil. Hayatım, “Tutkularımı ve hayallerimi destekleyen güzel eşim Calista Flockhart tarafından güçlendirildi ve minnettarım.”

Ardından Ford seyircilere seslendi. “Ben de seni seviyorum. Ama izlemen gereken bir film var. Hemen arkamda. O yüzden izin ver aradan çekileyim ve bu büyük onur için tekrar teşekkür ederim.”

Filmin ayrıntılı aksiyon sahneleri ve Phoebe Waller-Bridge’in ustaca tek satırlıkları sinemada çoğunlukla sessiz bir tepki aldı. 142 dakikalık filmin bazı bölümlerinde seyircilerin can sıkıntısından Fransızca fısıldadıkları duyuldu.

“Indiana Jones and the Dial of Destiny” bir kez daha isimsiz arkeolog rolünü buluyor. 1969’da uzay yarışına karşı geçen film, Indiana Jones’u Nazi Partisi’nin yeniden ortaya çıkışını içeren bir maceraya geri dönerken bulur. Filmin başrollerini Mads Mikkelsen, Boyd Holbrook ve Waller-Bridge paylaşıyor.

READ  WWE Ön Sonuçları: 4 Temmuz'da Kazananlar, Skorlar, Tepkiler ve Öne Çıkanlar | yumurtalık raporu

Ford, “Dial of Destiny”nin Indiana Jones’u oynama görevinin sonu olduğunu onayladı. Ford, “Bu, serideki son film ve bu, karakteri son kez oynayacağım” dedi. Toplam Film Dergisi önceydi. “Bir filmde son kez göründüğünü umuyorum.” Ford, Disney’in Disney+ için bir Indiana Jones dizisi geliştirdiğinin farkında olsa da, “gerçekleşirse buna dahil olmayacağını” söyledi.

“Indiana Jones”un Steven Spielberg tarafından yönetilmeyen ilk Indiana Jones filmi olması dikkat çekicidir. “The Wolverine” ve “Ford v Ferrari”nin yönetmeni Mangold, “Dial of Destiny”de film yapım görevlerini üstlendi. Spielberg, Nisan ayında bir basın toplantısında son bölümü çok sevdiğini söyledi.

Spielberg, “Bob Iger birçok Disney yöneticisi için oynadı ve gösteriye yönetmen James Mangold ile katıldım” dedi. “Filmi herkes sevdi. Gerçekten iyi bir Indiana Jones filmi. Jim’in onunla yaptıklarından gerçekten gurur duyuyorum.”

Disney’in “Indiana Jones and the Dial of Destiny” filmi 30 Haziran’da sinemalarda.