Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İngiltere Başbakanı, Kraliyet Ailesinin bile Turks & Caicos Adaları’ndaki yasadışı göçmenlik sorunlarından haberdar olduğunu söyledi – Magnet Media

İngiltere Başbakanı, Kraliyet Ailesinin bile Turks & Caicos Adaları’ndaki yasadışı göçmenlik sorunlarından haberdar olduğunu söyledi – Magnet Media

kaydeden Dana Malcolm

Personel yazarı

#TurksandCaicos, 5 Haziran 2023 – Birleşik Krallık hükümeti, Turks ve Caicos’un düzensiz göçle artan sorunlarının farkındadır. Başbakan Washington Misik’e göre, kraliyet ailesi bile sorunun boyutunun farkında.

“Şu anda gezegenin korumamız gereken tarafı bizim ve elimizden gelen her şeyi yapacağız. “Turks ve Caicos Adaları içindeki koşulların kötüleşmesini önleyin” sözü verdi.

Ülke lideri, ülke sınırlarını geçmeye çalışan yüksek düzeydeki göçmene yanıt olarak PURSUIT Operasyonunu başlatmak için ulusal bir adreste konuşuyordu. Başbakan, bazı sakinlerin Birleşik Krallık’ta olduğunu düşündüğü kalıcı deniz desteği olasılığı da dahil olmak üzere kısa vadede Birleşik Krallık’tan yardım geleceğini söyledi. istek Ülkenin ulusal güvenliğinden sorumlu oldukları için sağlayın.

Misik, İngiltere’nin ne ilan edeceğini önceden söylemeyi reddetti, ancak yardımın geleceğine olan güvenini dile getirdi. Bunun dışında CARICOM ve ABD ile de görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

“Bahamalar Başbakanı şu anda CARICOM’un başkanı ve ben aslında Başbakanla nişanlıyım. Görüşmeler yaptık ve konuyu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Savunma Bakanlığı ile gündeme getirdim, bu yüzden bazı çarklar dönüyor. Birlikte Haiti’ye yardım edebileceğimizi umuyoruz” dedi.

Düzensiz göç ve insan kaçakçılığı suçlarının önüne geçmek amacıyla 23 Mayıs’ta başlatılan PURSUIT Operasyonu faaliyete geçti.

READ  Türk Kanser Derneği meme kanserinde erken dynatsine diktağı