Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İngiltere ev enerji faturaları yılda% 80 artarak 4.000 doların üzerine çıktı

İngiltere ev enerji faturaları yılda% 80 artarak 4.000 doların üzerine çıktı
  • 24 milyon aile için tavan fiyat Ekim’den yükseldi
  • Ocak ayında fiyatların artması bekleniyor
  • Organizatör acil hükümet müdahalesi çağrısında bulundu
  • İşçi muhalefeti diyor ki: ‘Bu ulusal bir acil durum’

LONDRA (Reuters) – İngiltere’nin gözlemcisi Cuma günü yaptığı açıklamada, İngiltere’nin enerji faturalarının Ekim ayından itibaren yılda yüzde 80 artarak 3.549 sterline (4,188 $) yükseleceğini ve hükümet harekete geçmedikçe milyonlarca hanenin yakıt sıkıntısı çekeceğini ve işletmeleri riske atacağını söyledi. içinde.

Ofgem’in CEO’su Jonathan Brilly, artışın İngiltere genelinde haneler üzerinde büyük bir etkisi olacağını ve Rusya’nın Avrupa’daki arzı kısmaya yönelik hamlesinin toptan gaz fiyatlarını rekor seviyelere itmesiyle Ocak ayında bir başka artışın muhtemel olduğunu söyledi.

İngiltere’nin önde gelen tüketici savunucularından Martin Lewis, “Bu bir felaket” dedi ve insanların bu kış yemek pişirmeyi veya evlerini ısıtmayı reddetmeleri halinde öleceği konusunda uyardı.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Brierley, hükümetin tepkisinin “acil ve kararlı” eylemle krizin ölçeğiyle orantılı olması gerektiğini söyledi.

Görevde iki haftadan daha az zamanı olan Başbakan Boris Johnson, halefinin önümüzdeki ay en savunmasız kişileri hedef alan “ekstra para” açıklayacağını söyledi.

Gazetecilere verdiği demeçte, “Ama bence yapmamamız gereken şey, ülkedeki en zengin ailelerin kesinlikle herkese bir sınır koymaya çalışmak” dedi.

Fiyat beklentilerinin çok daha düşük olduğu Mayıs ayında, hükümet bu kış için tüketici faturalarında 400 pound (472 $) indirim açıkladı.

Muhalefetteki İşçi Partisi, iktidarda olması durumunda fiyatları donduracağını ve bunun yılda yaklaşık 60 milyar sterline mal olabilecek, COVID pandemisi için son tatil planıyla yaklaşık olarak aynı olduğunu söyledi.

Baskılar Avrupa genelinde hissediliyor, ancak özellikle gaza bağımlı olan İngiltere’de fiyat artışları şaşırtıcı. Devamını oku

READ  Mexico City sakinleri, İngilizce konuşan Amerikalıların akınına ve bölgeselciliğe kızgın: rapor

Geçen yıl 1.277 sterlin olan yıllık ortalama fatura bu yıl 3.549 sterline ulaşacak ve tahminci Cornwall Insight, fiyatların 2023’te tekrar artacağını söyledi.

Faturaların ikinci çeyrekte 6.616 pound ile zirveye ulaşmasını bekliyor ve hane halkı 2023’te enerji için ayda yaklaşık 500 pound ödeyebilir, bu da birçokları için kiradan veya ipotekten daha yüksek bir miktar.

Artış, enflasyonu 40 yılın en yüksek seviyesine çıkardı ve İngiltere Merkez Bankası’nı uzun süreli bir durgunluk konusunda uyardı. Kasvetli görünüme rağmen, İngiltere’nin tepkisi, 5 Eylül’e kadar sürecek ve vergileri ve harcamaları kısmaya hevesli Muhafazakar Parti üyelerinin oylarına odaklanan Johnson’ın yerini alma yarışıyla sekteye uğradı.

13 Kasım 2012’de İngiltere’nin kuzeyindeki Boroughbridge’de bir gazlı ocak görüldü. REUTERS/Nigel Rhodes

İki aday – Dışişleri Bakanı Liz Truss ve eski Maliye Bakanı Rishi Sunak – nasıl yanıt verecekleri konusunda çatıştı ve ilk yarışmacı Truss başlangıçta “sadaka” vermek yerine vergileri kesmeyi tercih edeceğini söyledi.

Her iki taraf da toplumdaki en yoksul insanların desteğe ihtiyacı olacağını kabul etti ve hükümet Cuma günü daha da ileri giderek ailelerin ne kadar enerji kullandıklarını düşünmeleri gerektiğini söyledi – daha önce insanların ne yapacaklarını bildiklerini söylemişti.

‘ulusal acil durum’

İşçi Partisi, ülkenin artık eylem beklemediğini söyledi. Finans sözcüsü Rachel Reeves, “Bu ulusal bir acil durum” dedi.

Truss ve Snack, çevresel vergilerin askıya alınmasını veya satış vergilerinin düşürülmesini önerdi – her iki fikir de analistler tarafından aile bütçelerine yönelik büyük darbeyi hafifletmek için çok az olduğu için reddedildi.

Toptan eşya fiyat artışları, enerji tedarikçilerinin kâr etmesini önlemek için tasarlanan, ancak şu anda 24 milyon hane için mevcut en düşük fiyat olan üç ayda bir hesaplanan bir fiyat tavanı aracılığıyla İngiliz tüketicilere yansıtılıyor.

READ  Danimarka, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı savaşının korkuları arasında Avrupa Birliği'nin Ortak Savunma Politikasına katılmak için oy kullandı

Sektördeki volatilite o kadar yüksek ki, 30’a yakın enerji perakendecisi işsiz kaldı ve Ofgem, yerel tedarikçilerin çoğunun kar etmediğini söyledi.

Tedarikçi E-On, İngiltere’nin gazdan uzaklaşmasını hızlandırması ve hırpalanmış Victoria konut stokunu daha iyi yalıtması gerektiğini söylerken, rakip Scottish Power hükümeti faturaları düşük tutmak ve maliyeti 10-15’e yaymak için bir açık fonu kurmaya çağırdı. yıl dönemi.

Ofgem, faturalarını ödeyemeyen müşterilere tedarikçileri tarafından uygun ödeme planları sunulacağını söyledi.

Sadece “son çare olarak” ortalamanın üzerinde ücret alan ön ödemeli sayaçlara geçmek zorunda kalacaklarını da sözlerine ekledi.

Ofgem, piyasanın Ocak ayı için bir sonraki maksimumu bekleyemeyecek kadar istikrarsız olduğunu, ancak kış gaz piyasasındaki koşulların, fiyatların 2023’e kadar “çok daha kötü” olabileceği anlamına geldiğini söyledi.

(dolar = 0,8463 pound)

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

(Raporlama Paul Sandel ve Kylie McClellan tarafından yapılmıştır) Kurgu Kate Holton, Jason Neely ve Toby Chopra tarafından yapılmıştır.

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.