Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Invest in Turks and Caicos’un İş Destek Bölümü, MSME’lerin eğitimi için ihracat fırsatları sağlamak üzere Ticaret Bakanlığı ile ortaktır.

Invest in Turks and Caicos’un İş Destek Bölümü, MSME’lerin eğitimi için ihracat fırsatları sağlamak üzere Ticaret Bakanlığı ile ortaktır.

Providenciales, Turks ve Caicos Adaları, 19 Mayısinci2023 – 11 Mayıs 2023 Perşembe günü Invest Turks ve Caicos İş Destek Birimi (BSU); MSME eğitimi için ihracat fırsatlarını yürütmek üzere Ticaret, Sanayi ve Adil Rekabet Bakanlığı ile ortaklık kurdu. On dokuz işletme sahibi katıldı; Blue Haven Resort’te 09:30-12:30 saatleri arasında düzenlenen ücretsiz interaktif eğitime katılımcılar katıldı.

Ticaret, Sanayi ve Adil Rekabet Direktörü Lysandra Colley eğitimi kolaylaştırdı. Ne zaman Eğitimde katılımcılar şunları öğrendi:

  • Uluslararası Pazar Erişiminin Esasları
  • İhracatın Temelleri ve MSME’ler için İhracatın Faydaları
  • Kanada ve Birleşik Krallık pazarlarına erişim için ihracat fırsatları
  • Kanada ve Birleşik Krallık’a mal ihracatı için gereklilikler ve prosedürler
  • İhracat için Kanada ve Birleşik Krallık hükümeti etkileşimli araçlarını nasıl kullanacağınızı öğrenin

Eğitim hakkında yorum yapan Ticaret Direktörü Lysandra Colley, “Ticaretle ilgili teknik yardım ayağından güç alan Ticaret, Sanayi ve Adil Rekabet Bakanlığı (TTIFC), kapasite geliştirme eğitimleri ve seminerler vermeyi hedefliyor. TCI, yerel ve uluslararası ticari kuruluşlara tam olarak katılmaktadır. DTIFC ve InvestTCI arasında ‘MSME’ler için İhracat Fırsatları’ konulu bir seminere ev sahipliği yapmak üzere kurulan ortaklık, MSME’lerin geliştirilmesine yönelik ortak taahhüdümüzü göstermektedir.

Bu işbirlikçi çabayla, katılımcılara uluslararası pazarlara erişmeleri ve tercihli ticaret düzenlemeleri geliştirmeleri için ihtiyaç duydukları temel bilgi ve araçları sağladık. Katılımcılar, ihracatın faydalarını anlayarak, potansiyel pazarları belirleyerek ve başarılı ihracat için gereklilikleri ve prosedürleri anlayarak, Kanada ve Birleşik Krallık pazarlarındaki ve dünya çapındaki fırsatlardan yararlanmaya daha iyi hazırlanacaklar.

İş Destek Birimi Direktörü Anissa Adderley de eğitimle ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: “BSU, MSME’ler için iş fırsatları konusundaki farkındalığı güçlendirmek için Ticaret Bakanlığı ile ortaklığını sürdürecek. Tüm girişimcileri ve küçük işletme sahiplerini, 12 Eylül 2023 Perşembe günü Sürdürülebilir Ticaret için Ürün Standartlarını Bağlama başlıklı bir sonraki ortak eğitimimize katılmaya davet ediyoruz.

READ  Attila Simsit, Providentials'ta South Bank'a Genel Müdür olarak atandı

Ayrıca tüm işletmeler, İş Destek Birimi tarafından sağlanan iş planlama, eğitim, danışmanlık, idari hizmetler ve KOBİ programı alıcı desteği gibi ücretsiz hizmetlerden faydalanabilir. İşletmenizin esnek ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz desteği sağlıyoruz. İşinizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olalım.

InvestTCI etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: www.investturksandcaicos.tc Veya bizi sosyal medyada @investtci adresinden takip edin.