Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları’nda Amerikalı turistlere köpekbalığı saldırısıCNN

Connecticut’tan 22 yaşındaki bir kadın, Çarşamba günü Türkiye ve Caicos’ta bir tatil beldesinde şnorkelle yüzerken köpekbalığının saldırısına uğradı. bir yayın Royal Turks ve Caicos Adaları Polis Gücü’nden.

Polis, köpekbalığının yerel saatle 3 civarında onlara saldırdığında kadının arkadaşıyla şnorkelle yüzdüğünü söyledi. Açıklamaya göre, bir tesis çalışanı polisi ambulans çağırdı.

Çalışan polise kurbanın bacağının bir köpekbalığı tarafından ısırıldığını söyledi.

Royal Turks ve Caicos Adaları Polis Gücünden memurlar, bir ambulansla birlikte olay yerine geldi ve kadını kritik durumda olduğu Cheshire Hall Tıp Merkezine götürdü.

Turks ve Caicos Adaları merkezli bir eko-macera ve su sporları şirketi olan Big Blue Collective Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Kaptanımızın ve ofis ekibimizin sakin, hızlı ve ölçülü tepkisi, kurbanların tahliyesiyle sonuçlandı. Deniz ve ambulansla 15 dakikada sevk edilerek onları hayati tehlike arz eden durumdan kurtardı.

Ajans, berrak, sakin suda meydana gelen saldırıyı “talihsiz” ve “dalış çevrelerinde yanlış bir isim olarak bilinen” olarak nitelendirdi.

Bir şirket açıklamasına göre, Karayip Resifi köpekbalığı saldırısı sırasında kurban ve arkadaşı, Big Blue Collective Cruises’a bağlı olmayan özel bir gemide özel bir gemi yolculuğundaydı.

Florida Üniversitesi’nin Uluslararası Köpekbalığı Saldırısı Dosyasına göre, köpekbalığı saldırıları son derece nadir olduğu için yetkililer sahile gidenleri Anma Günü hafta sonu öncesinde olağan güvenlik önlemlerini almaya çağırıyor.

tetiklenmemiş sayım Geçen yıl, dünya çapında köpekbalığı saldırıları azaldıFlorida grubuna göre 2020, son 10 yıldaki en düşük olay sayısına sahip. Şnorkelle yüzücüler ve dalgıçlar, köpekbalığı ısırıklarının %9’unu oluşturduğunu söylediler.

Florida Üniversitesi uzmanları, köpekbalıklarının davranışları hakkında fikir verdiğini söyledikleri sebepsiz saldırılar ile beslenme alanlarındaki oltalar gibi dış koşullar tarafından tetiklenen saldırılar arasında ayrım yapıyor.

READ  “Beni Türk Hehimler'den Emanet Edinis...” ne kathar yerinde susturulmuş bir chos | Deniz SİPAHİ Köşe Yazısı

Geçen hafta Florida Keys’te balık tutan iki kişi köpekbalıkları tarafından ısırıldı. Yetkililer, bir vakada, bir köpekbalığının avlanmakta olduğu bir balıkçı teknesine sürüklendikten sonra bir kovalanı bacağından ısırdığını söyledi.

Bir köpekbalığı saldırısı durumunda, Florida Üniversitesi paneli bir tavsiyede bulunur. Aktif yanıt. Bir köpekbalığının burnuna yumruk atmanın saldırıyı geçici olarak durdurabileceği söylenir. Bir köpekbalığı ısırırsa, gözlerinde pençeler ve solungaç açıklıkları olduğunu düşündürür.

Ekip, “Saldırı altındaysanız pasif tepki vermemelisiniz çünkü köpekbalıkları boyuta ve güce değer verir” diye yazıyor.