Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

iOS 16.5, Apple’ın Lightning to USB 3 dongle’ı ile uyumluluğu bozuyor

iOS 16.5, Apple’ın Lightning to USB 3 dongle’ı ile uyumluluğu bozuyor

Perşembe günü Apple, yeni duvar kağıdı seçenekleri, Apple News güncellemeleri ve daha fazlasıyla iOS 16.5’i halka sundu. Görünüşe göre bu güncelleme Apple ile uyumluluğu da bozuyor Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü iPhone ve iPad kullanıcıları için uzantı.

Bu dongle, iPhone veya iPad’inize Lightning aracılığıyla bağlanır ve sayısız aksesuarı iPhone veya iPad’inize bağlamak için kullanabileceğiniz yerleşik bir USB-A bağlantı noktasına sahiptir. iPhone veya iPad’inizi şarj etmek için yerleşik bir Lightning bağlantı noktası da vardır. Bu aksesuara güvenen kullanıcılara göre iOS 16.5, bu iki bağlantı noktasıyla uyumluluğu bozuyor.

gönderilerde Apple Destek ForumlarıVe redditve Mac söylentileri forumlarKullanıcılar, bu aksesuar üzerindeki Lightning ve USB-A bağlantı noktalarının, iOS 16.5 güncellemesinden sonra kullanılmaz hale geldiğini söylüyor. Lightning bağlantı noktası, iPhone ve iPad’i şarj etmek için güç aktarmaz. USB-A yoluyla adaptöre bir aksesuar bağlanması, adaptörün çalışması için çok fazla güç gerektirdiğini belirten bir hata mesajına neden olur.

Apple bunu bir “kamera adaptör aksesuarı” olarak sınıflandırsa da, iPhone ve iPad kullanıcıları aslında bir dizi USB-A ürününü cihazlarına bağlamak için buna güveniyor. Buna Ethernet bağdaştırıcıları, dijital ses bağdaştırıcıları ve daha fazlası dahildir.

Etkilenen bir kullanıcı şöyle açıklıyor:

iPhone 13 Pro Max burada da aynı sorunla karşı karşıya. Apple Music’i kayıpsız bir şekilde DAC’a göndermek için aylardır resmi Apple Lightning – USB 3 Kamera Adaptörünü kullanıyorum ve kusursuz bir şekilde çalıştı ve aynı zamanda telefonumu şarj etti. Bu sabah iOS 16.5’e güncellediğimde, adaptör yalnızca DAC’a hiç bağlanmamakla kalmıyor, aynı zamanda telefonumu da şarj etmiyor. Bir iPad’i işletim sisteminin önceki bir sürümüne bağlamayı test ettiğimde, gayet iyi bağlanıyor ve şarj oluyor.

Bu, iOS 16.5’te bir sorun olmalı ve umarım çabucak düzeltilir – kademeli bir iOS güncellemesiyle resmi bir Apple aksesuarının çalışmaz hale gelmesine çok kötü bir bakış.

Apple Destek, etkilenen müşterilere yardımcı olamadı. Sorun, iOS 16.5 sürümü ile ilgili olduğu için yazılımla ilgili olma olasılığı yüksektir. Bu, Apple’ın Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü aksesuarıyla uyumluluğu düzeltmek için yakın gelecekte muhtemelen iOS 16.5.1’i piyasaya süreceği anlamına gelir.

READ  iPhone 15 Ultra, Pro'dan daha iyi görüntüleme özelliklerine ve performansa sahip olabilir, iOS 17 kodu ortaya koyuyor

fırsatı takip et: twitterVe instagramVe mastodon

FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.