Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İOS için Chrome artık adres çubuğunu aşağıya taşımanıza izin veriyor

İOS için Chrome artık adres çubuğunu aşağıya taşımanıza izin veriyor

Google’ın iOS’taki Chrome için yeni özelliği tarayıcıyı önemli ölçüde değiştirmiyor ancak adres çubuğuna ulaşmak için parmaklarınızı uzatmak zorunda kalmanın iş akışınızı bozduğunu fark ederseniz kullanışlı olabilir. Şirket, tarayıcının adres çubuğunu üstten ekranın alt kısmına taşıma ve isterseniz orijinal konumuna döndürme özelliğini tanıttı. MacSöylentilerKatkıda bulunan yazar Steve Moser gözlemci Bu özellik, Ağustos ayında iOS için Chrome’un TestFlight sürümünde mevcuttu ancak artık mobil platform için tarayıcının genel sürümüne doğru yol alıyor.

Buradaki fikir, mobil cihazlarda Safari ve Opera’da yaptığınız gibi başparmağınızla adres çubuğuna erişmeyi kolaylaştırmaktır; her ikisi de öğeyi ekranınızda hareket ettirmenize olanak tanır. Tek yapmanız gereken, URL çubuğuna uzun basmak ve ardından açılır seçeneklerden “Adres çubuğunu en alta taşı” seçeneğini seçmektir. Yeni özelliği Ayarlar menüsünde de bulabilmenizle birlikte, ekranın en üstüne dönmek için de aynısını yapabilirsiniz.

Ne yazık ki Google, Engadget’a bu özelliğin Android’e getirilmesi için bir zaman çizelgesinin olmadığını ve şimdilik yalnızca iPhone’larda kullanılabileceğini söyledi. Şirket, 2019’da alt kısmında bir URL çubuğu bulunan Chrome Home arayüzünü test etti, ancak hiçbir zaman beta sürümünden çıkamadı.

1 Kasım 2023 08:29 ET’de güncellendi: Bu hikaye, Google’ın bu özelliği Android’e getirme konusunda acil bir planının olmadığını eklemek için güncellendi.

READ  Şaşırtıcı bir şekilde Konami 'Metal Gear Solid Master Collection'a telefon etti