Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ultra nadir RPG Invisible Sun sihirli bir şekilde geri döndü

Ultra nadir RPG Invisible Sun sihirli bir şekilde geri döndü

2018 yılında Monte Cook oyunları Piyasaya sürülmüş görünmez güneş Oyuncuların sürgünden sonra sihirlerini geliştirmek için varoluş düzlemleri arasında seyahat etmek üzere geri dönen yeni uyanmış büyücüler olan vislae rolünü üstlendiği devasa bir masaüstü oyunu. Bir sürede teslim edildi Gerçek kara kutu Hemen satılarak değerli bir koleksiyon parçası ve bir sanat eseri haline geldi. Anlık bir kült klasik.

Yeniden basım için yeni bir kitle fonlaması kampanyası başlatıldı ve birkaç saat içinde Görünmez güneş‘nin geri dönüşü tamamen finanse edildi. io9, Monte Cook Games’in CEO’su Charles Ryan ile telefonda görüştü ve destekten çok memnun olduğunu söyledi. Ryan, “Açıkçası bastırılmış bir talep var” dedi. “Tükendi derken, tükendik demek istiyorum… MCG’de hiç siyah küp yoktu, depolarda da hiçbir şey yoktu, mevcut değildi.” Ryan, bazı çalışanların talebi karşılamak için kişisel kopyalarından vazgeçtiğini belirtti.

resim: Monte Cook oyunları

Oyun gerçeküstü ve tuhaf. Dünyamız bir seviyede var ama siz oyunu varoluşun diğer seviyelerinde oynuyorsunuz. Oyunun özünde beklentileri altüst etmek ve insanları çevrelerindeki dünya hakkında sorular sormaya zorlamak var. Ryan, “Bu, bazı şeyleri beklenmedik bir şekilde nasıl birleştirdiğinizle ilgili. Hepimiz bir kedi ve bir salyangoz gördük. Ama bunları bir araya getirdiğinizde bu, insanların duraklamasına neden oluyor” dedi. Görünmez güneş İçinde yaşadığımız, her şeyin bilindiği ve kanıtlanabilir olduğu somut dünyanın bir yalan olduğudur. Evrenin gerçek gerçeklikleri bizim bir parçası olduğumuzdan daha geniştir.

Oyun, karakterler bu dünyada kendi yönlerini yaratırken tuhaf ve sürükleyici güzelliğe vurgu yaparak merak ve keyif duygusu uyandırıyor. Mekanik olarak oraya ulaşmak için Ryan şunları söyledi: “Beklenmedik sonuçlar almanızı sağlayacak bir sisteme ihtiyacınız var. Büyülü hissettirmelisiniz. Oyunda en az dört büyü sistemi var ama hepsi tarot tarafından yönlendiriliyor.” -Sooth destesi gibi.” Bu da oyunun sihirli yönlerini etkileyecektir.

Oyuncuların hepsi büyücü olduğu için Sooth’un partisi, karakterlerin anında fikir değiştirmesini temsil ediyor. “Bu kartları çevirdikçe, dünyayı adım adım veya sahne sahne mekanik olarak etkileyeceksiniz.” Ryan, bunun, oyuncuların karakter sayfalarında yapabileceklerini söylediklerinden ziyade “şu anda” ne yapabileceklerini düşünmeleri anlamına geldiğini açıkladı.

Bu oyunun diğer anahtarı, ortamın bir tür meta-evrimi içinde, oyunun masanın net çerçevesinin dışında bile gerçekleşmesidir. Ryan, “Oyun masasından uzakta sahneler oluşturabilir ve geri gelip DM ile konuşabilir ve hikayeyi anlatısal bir şekilde sunabilirsiniz” dedi. Bunlara “yan sahneler” denir ve oyuncular bunu birlikte yapabilirler, GM’ye giderek, o da [use] Oyunculara karar vermek için bir Sooth kartı.

Ultra Rare RPG Invisible Sun başlıklı makalenin görseli büyülü bir geri dönüş yapıyor

resim: Monte Cook oyunları | Jason Engel’in sanatı

Görünmez güneş İlk kez MCG’de tanıtılan Cypher sistemini temel alıyor. Numinara 2013 yılında zengin karakter ve bağlantılar oluşturmaya odaklanmak üzere tasarlandı. Ryan, “Karakterler hedeflerinin peşinden giderek ilerliyor” diye açıkladı. “Ve ilerlemek için karakterlerin aslında neşeyi ve umutsuzluğu deneyimlemeleri gerekiyor.”

Oyun korkutucu olabilir ancak Monte Cook ve tasarımcılar, oyuncuların ilgisini çekmenin kolay yolları olduğundan emin olmak için çok çalıştı. İnsanların oyuna girmesine olanak tanıyan karakter sayfalarının sadeleştirilmiş versiyonları vardır ve dünya inşası, karakterlerin oyuna farklı seviyelerden girmesine olanak tanır.

Monte Cook’un tanıtmayı umduğu yeni ürünlerden biri, deneyimli oyuncuların bile görebileceği gibi, bu korkutma sorununu çözmeye yardımcı olabilir. Görünmez güneş Başlamak için bunaltıcı. Wellspring 656 destekçiden sonra açılacak (ki bu yazının yazıldığı sırada Backerkit’in sayısının 500 civarında olduğu düşünülürse inanılmaz derecede muhtemel görünüyor) ve “bu karakterleri oluştururken size başlamanız için bir yer verme fikrine dayanacak” o ilk seansta ve gelişin… Tüm kancaları. [The Wellspring] Aynı zamanda GM’lere bu kancaların şemada nasıl kullanılacağına dair fikirler de verecek.

Geri gelebilirsin Görünmez güneş üzerine Şimdi paketle. Oyuna ücretsiz hızlı başlangıç Indirilebilir.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları Yayınlar, sırada ne var? Film ve televizyonda DC UniverseVe gelecek hakkında bilmek istediğiniz her şey Doktor Kim.

READ  Cities: Skylines II, PS5, Xbox Series X ve PC için duyuruldu