Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Iowa State'in kadınlar Big Ten şampiyonluğu umutları Indiana'nın mağlubiyetiyle azaldı

Iowa State'in kadınlar Big Ten şampiyonluğu umutları Indiana'nın mağlubiyetiyle azaldı

Oynar

BLOOMINGTON, Ind. – Iowa kadın basketbolu bu sezonun en büyük mağlubiyet marjını yaşadı ve Perşembe günü Assembly Hall'da Indiana'ya 86-69 yenildi.

Iowa State'in yıldızı Kaitlin Clark 24 sayı attı. Ancak Clark çok verimli değildi, sahadan 8'e 26 ve uzaktan 3'e 16 şut attı. Clark'ın yanı sıra Kate Martin 19, Hannah Stolke ise 10 sayı kaydetti. Bu üçlü dışında hiçbir Hawkeye'ın altı puandan fazla puanı yoktu.

Takım olarak Iowa State sahadan 38.8 şut çekti.

Üç sayı çizgisi arasındaki tutarsızlık Perşembe günkü sonuçta önemli bir faktördü. Indiana 21/21'in 9'unu (%42,9) uzaktan vurdu. Bu arada Iowa, uzak mesafeden sadece 5/28 (%17,9) şut çekti.

Indiana'dan Sarah Scalia 25 sayı attı ve derinden 3/8'lik bir vuruş yaptı. Yarden Garzon 15 gol attı ve 3/5'lik skorla oynadı. Iowa State'in bu sezonun başında Indiana'yı yenmesi sırasında bu ikili, 7/19'luk skorla 17 sayı üretti.

Perşembe günü Indiana'nın yıldızı Mackenzie Holmes 24 sayı ekledi.

Ancak Salı günkü mücadelelerin bir kısmı da Indiana Eyaletinin Iowa'yı geride bırakmasıydı. Hoosiers, Iowa State'in rekabet edemeyeceği bir fiziksellikle oynadı.

Bu, Meclis salonunda kazanmanın zorluğunu küçümsemek anlamına gelmiyor. Indiana, perşembe öncesinde deplasmanda 20 puanlık bir kayıp yaşamasına rağmen hala iyi bir takım. Böyle gürültülü bir ortamda oynamak görevi daha da zorlaştırır.

Ancak Iowa'nın bu kadar keyifsiz görünmesi pek cesaret verici değildi.

Iowa Eyaleti ilk yarıda güçlü bir mücadele verdi. Iowa State'in 33 sayısının 20'sini atan Kaitlyn Clark'ın yanında pek yardımcı yoktu. Indiana uzaktan %40 şut atarken, Iowa sadece %21,4 şut çekti. Diğer bir endişe ise Iowa'nın yoğunluk eksikliğiydi. Hoosiers, Hawkeyes'tan çok daha avantajlı oynadı.

READ  NFL Playoffları: Tampa Bay Buccaneers Philadelphia Eagles'ı yendi, Buffalo Bills ilerledi

Daha: Kaitlyn Clark Indiana ateşi hakkında “Gelecek konusunda pek endişelenmiyorum” dedi.

İlk yarıyı 44-33 geride bırakan Iowa State'i zorlu bir görev bekliyordu.

Üçüncü çeyreğe iki dakikadan az bir süre kala Iowa State'in açığı 16'ya yükseldi.

Hawkeyes sonunda bazı yaşam belirtileri gösterdi ve 6-0'lık bir seriyle farkı 11'e düşürdü. Ancak Indiana'dan Sidney Parrish, Hoosier'in üst üste hücum pozisyonlarında üçlük atarak karşılık verdi.

Ancak Iowa Eyaleti savaşmaya devam etti. Üçüncü çeyreğin sonunda farkı 8 sayıya indirdiler.

Ancak Indiana, dördüncü çeyrekte Iowa'yı dokuz sayı geride bırakarak kapıyı kapattı. İkinci ve dördüncü çeyreklerin toplamında Hoosiers, Hawkeyes'ı 19 sayı farkla geride bıraktı.

Daha: Listico: Caitlin ve Pistol Pete görüşmeleri başlamadan önce bazı bağlamlara ihtiyaç var

Iowa State'in Big Ten unvanını – ya da en azından bir kısmını – kazanma yolu Salı günü büyük bir darbe aldı. Konferansta şu anda 12-3 olan Hawkeyes, şu anda Big Ten sıralamasında Ohio State ve Indiana'nın gerisinde bulunuyor.

Ohio State, 14-1'lik konferans notuyla grubun zirvesinde yer alıyor. Iowa'dan daha fazla Big Ten maçı oynayan Indiana, şu anda konferansta 13-3'lük skora sahip. Iowa Eyaleti 12-3.

Iowa'nın yola çıkmak için fazla vakti yok, özellikle de Ohio State'in. Hawkeyes'ın üç normal sezon maçı daha var: Illinois (ev sahibi), Minnesota (deplasman) ve Ohio State (ev sahibi). Buckeyes artık kendi kaderini kontrol ediyor ve bir galibiyetle Big Ten Şampiyonası unvanını doğrudan talep edebilir.

Sıralamanın zirvesinde yer alma şansına sahip olmak için Iowa'nın kazanması ve başka yerden yardım alması gerekiyor.

Bu, Iowa Eyaleti'nin bu sezonun başlarında yaşadığı bazı çöküşleri güçlendiriyor. Hawkeyes bu sezon hem Ohio State hem de Nebraska karşısında dördüncü çeyrekte liderliği ele geçirdi. Bu, hata marjını çok küçük hale getirdi ve bu durum, zorlu bir ortamda bir mağlubiyetin, Big Ten unvanındaki şanslarını raydan çıkarabileceği böyle bir oyunda onları acıttı.

READ  2022 Dünya Kupası Takvimi - Gruplar, Takvim, Maç Takvimi, Parantezler

Big Ten şampiyonluk yarışı söz konusu olduğunda Perşembe, Iowa State'in telafi edemeyeceği bir darbe olabilir.

Tyler Tuckman'ı X'te takip edin @Tyler_T15adresinden e-posta yoluyla iletişim kurun [email protected]