Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

iPadOS 16 ne zaman çıkacak?

iPadOS 16 ne zaman çıkacak?

İlk olarak Haziran ayında Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda duyuruldu. iPadOS 16‌ Apple’ın yeni nesil işletim sistemidir. IPAD. Geliştiriciler ve herkese açık beta test kullanıcıları, Apple bunları geliştirmek için çalışırken son birkaç ayı yeni sürümleri denemekle geçirdi ve tam bir genel sürüm artık çok yakında.

Güncelleme, Notlar, Posta, Mesajlar, Canlı Metin, Görsel Arama ve Dikte iyileştirmeleri gibi uygulama güncellemeleri gibi bir dizi yeni özellik ve değişiklik içeriyor.

‌IPados 16‌‌, Hava Durumu’nu ilk kez alıyor ve ayrıca en son ‌’e özel bir dizi “profesyonel” özellik sunuyoriPad Pro Modeller ve en son iPad Havası. örneğin, tiyatro yöneticisi Birden çok iç içe pencere ve tam harici monitör desteği ile çoklu görev yapmanın yeni bir yolunu sunar.

iPadOS 16 çıkış tarihi

İkisi birden iOS 16‌ ve ‌iPadOS 16‌‌‌, 7 Haziran’daki WWDC açılış konuşmasının hemen ardından Apple Geliştirici Programı’nın kayıtlı üyelerine sunuldu ve Apple, 11 Temmuz’da genel beta sürümünü yayınladı. 2022, belirli bir tarih belirtmeden.

Ağustos başında, Bloomberg adı geçen Apple, iPadOS 16‌’nın piyasaya çıkışını Ekim ayına kadar ertelemeyi planlıyordu; bu, ‌iPad‌ yazılımının her zamanki gibi yeni iOS ile birlikte piyasaya sürülmeyeceği anlamına geliyor. O zamandan beri elma onaylanmış kim? Hangi iPadOS 16 aslında Ekim ayında başlayacak12 Eylül’de ‌iOS 16‌’nın piyasaya sürülmesinden birkaç hafta sonra.

Görünüşe göre ‌IPados 16‌, iOS 16.1’in yanı sıra 16.1 yapı numarasıyla piyasaya sürülecek. iphonegeliştiriciler ve genel beta test kullanıcıları ile de test ediliyor.

Şu anda “Ekim”, Apple’dan ‌iPadOS 16‌ çıkış tarihi hakkında elimizdeki tek resmi göstergedir. göre Bloomberg‘s Mark GormanAncak Apple, sürümde iPadOS 16‌ yayınlamayı hedefliyor Ekim ayının son haftası.

READ  Apple'ın yeni AirPods Pro 2'si, Kara Cuma öncesinde büyük bir fiyat düşüşü gördü

Ayrıca Apple’dan, “iPadOS 16″nın piyasaya sürülmesiyle iyi bir şekilde eşleşecek bazı güncellenmiş “iPad” modellerini de bekliyoruz, ancak söylentiler, Apple’ın yeni cihazları tanıtmak için bir etkinlik düzenlemeyeceğini ve bunun yerine bunları bir basın açıklaması yoluyla duyuracağını gösteriyor. .

Cihaz uyumluluğu

‌iPad‌‌ ile uyumlu ‌iPadOS 16‌‌ (5. nesilden itibaren), iPad mini (5. nesil ve üstü), iPad Air‌ (3. nesil ve üstü) ve tüm iPad Pro modelleri.