Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

iPhone 16 Pro Max, iPhone 15 Pro Max’in yanında çok daha büyük görünüyor

iPhone 16 Pro Max, iPhone 15 Pro Max’in yanında çok daha büyük görünüyor

Bu yıl gelecek olan iPhone 16 Pro Max’in genel boyutunun 6,7 inçten 6,9 inçe çıkması bekleniyor ve yeni görüntü bize mevcut iPhone 15 Pro Max’in Apple’ın en büyük iPhone’uyla karşılaştırıldığında nasıl olduğuna dair iyi bir fikir veriyor hiç iPhone


Yukarıdaki resim, X’te ZONEofTECH tarafından yayınlandı, gerçek iPhone 15 Pro Max ile birlikte ‌iPhone 16 Pro‌ Max’i temsil eden bir modeli gösterir. Sahte birimler, gösteri veya test amacıyla gerçek donanımın yerini alacak şekilde tasarlandı ve bu nedenle henüz piyasaya sürülmemiş iPhone’ların boyutlarına ve tasarım değişikliklerine uymaya çalışıyor.

Apple’ın daha büyük premium modelinin yaklaşık 0,2 inç daha büyük olduğu söylentileriyle aradaki fark görsel olarak fark ediliyor ancak bunun gerçek kullanımda kullanıcılar için çok önemli olup olmayacağı başka bir soru.

Daha küçük olan “iPhone 16 Pro”nun boyutunun 6,1 inçten 6,3 inçe çıkması bekleniyor ve her iki iPhone 16 Pro modelinin de daha büyük olması beklenirken, aynı zamanda iPhone 15 Pro modellerinden daha uzun ve daha geniş olması da bekleniyor. Kalınlık aynı kalacak olsa da, boyutun artması nedeniyle ağırlığın biraz artması muhtemeldir.

Apple’ın ayrıca iPhone 16 Pro modelleri için Sınır Azaltma Yapısı (BRS) teknolojisini kullandığı ve bunun daha ince çerçeve boyutlarına yol açması ve böylece bu boyutların sınırları içinde daha fazla ekran alanı sağlaması bekleniyor.

Ek olarak iPhone 16 Pro’nun ekranı, tipik SDR içeriği için %20’ye kadar daha parlak olabilir ve 1.200 nit’e kadar tipik SDR parlaklığına sahip olabilir. Bu değişiklikler bir araya getirildiğinde, ekran görüntüleme deneyiminin önemli ölçüde iyileştirilmesine katkıda bulunabilir.

Bu arada, ‌iPhone 16‌ ve iPhone 16‌ Plus’ın öncekiler gibi 6,1 ve 6,7 inç boyutlarında kalması bekleniyor. Apple, her zamanki yıllık iPhone lansman zamanlamasına sadık kalırsa, iPhone 16 serisi Eylül ayı ortalarında piyasaya sürülecek.

READ  NVIDIA RTX 4080 SUPER'in fiyatının 999 dolar, RTX 4070 Ti/4070 SUPER'in fiyatının ise 799 dolar/599 dolar olduğu bildiriliyor