Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Canon R1, 30 megapiksel sensöre, 120 fps sürekli çekime, 1/1.250 flaş senkronizasyonuna ve ‘geliştirilmiş dinamik aralığa’ sahip olacak

Canon R1, 30 megapiksel sensöre, 120 fps sürekli çekime, 1/1.250 flaş senkronizasyonuna ve ‘geliştirilmiş dinamik aralığa’ sahip olacak

Adorama, EOS R1 hakkında Canon’un dün gece açıkladığından daha fazlasını biliyor gibi görünüyor Daha ayrıntılı özellikler yayınlandı Sensör çözünürlüğü, sürekli çekim yeteneği, AI pozlama optimizasyonu ve daha fazlasını içeren yeni amiral gemisi hakkında.

Kamera menüsündeAdorama, R1 hakkında daha fazla bilgi sağlıyor; geliştirme duyurusu ayrıntılar açısından çok hafif olduğu için bunu yapmak hiç de zor değil.

Yeni başlayanlar için EOS R1, herhangi bir mekanik panjurdan daha hızlı olduğu varsayılan “tamamen” elektronik panjura sahip 30 megapiksel, yığınlanmış, çift kazançlı bir tam çerçeve sensöre sahip olacak. Bu, 0,8 mikrosaniyeden daha kısa bir okuma süresine ve 1/1250 saniyelik bir flaş senkronizasyonuna ulaşmasını sağlar.

Beklendiği gibi Canon, yapay zeka tanımayla geliştirilmiş yüksek hız ve pozlama hızları vaat ederek otomatik odaklama performansına büyük çaba harcıyor. R1 aynı zamanda hareketli nesne yolu tahmini olarak tanımlanan özelliğe sahip olacak ve nesne kilidi için “yüksek başarı oranı” ile akıllı odak takibi vaat ediyor.

Canon ayrıca 40 fps (1:2 CRAW) ve 60 fps (1:3 CRAW) hızlarında “sınırsız” sürekli çekime de izin verecek. Aynı zamanda ‘tam özellikli’ 120 fps sürekli çekime de ulaşabilir, ancak muhtemelen geçici bir sınırla. Ayrıca Canon, 1 saniyelik ön çekim seçeneğiyle sürekli seri çekim için 240 fps vaat ediyor. Orada RAW’dan bahsedilmiyor, dolayısıyla bu muhtemelen yalnızca JPEG için geçerlidir (Canon desteklemeyi seçerse muhtemelen HEIF). R1 ayrıca 1:3 oranında CRAW “kayıplı” sıkıştırmaya sahip olacaktır (kayıpsız sıkıştırmaya kıyasla).

Canon EOS R1'in düz beyaz bir arka planda önden görünüşü.  Kameranın büyük bir merceği ve sol tarafında dokulu bir tutma yeri vardır; gövdesinde çeşitli düğmeler ve kontroller görünür.

Son olarak Canon, en azından Adorama’ya göre, “EOS R3 ve EOS R5’ten daha iyi” olan “gelişmiş dinamik aralık”la övünüyor. Fiyat paylaşılmadı.

Ancak listenin silinmesi çok muhtemel Petapiksel Görmek isteyenler için ekran görüntüsü alınmıştır.

READ  Azure Striker Gunvolt 3 Güncellemesi 2.0.0 PS5 ve PS4 için Şimdi Kullanılabilir, Xbox Series X, Xbox One, Switch ve PC için 16 Aralık'ta Başlıyor

İnanılır mı?

Tüccarlar genellikle ürünlerden çok önce medyadan haberdar edilir, dolayısıyla yukarıdaki özelliklerin meşru olma ihtimali çok güçlüdür. Tüccarlar da Petapiksel Pek çok endüstri kaynağı, diğer ürünlerden daha fazla fayda sağlaması ve üreticilerin buna güvenmesi nedeniyle nispeten “güvenli” bir konumda olması nedeniyle çoğu söylentinin bir numaralı nedeninin bu olduğu söylendi.

Ancak bu bilgilerin bir kısmının veya tamamının nihai R1 için doğru olmama ihtimali yüksektir.

Önümüzdeki haftalarda ve aylarda R1 hakkında kesinlikle daha fazla bilgi açıklanacak, ancak bu muhtemelen çoğu insanın umduğu ‘geliştirme duyurusu’ düzeyidir; Burada çok şey var.


Resim kredisi: Canon