iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in piyasaya sürülmesine hâlâ yaklaşık 11 ay kalmışken, cihazlarla ilgili halihazırda çeşitli söylentiler mevcut. Aşağıda şu ana kadar yeni özellikleri ve beklenen donanım değişikliklerini özetledik.


Ekim 2023’ten itibaren iPhone 16 Pro modellerine geleceği söylenen önemli değişikliklerden bazıları şunlardır:

  • Daha büyük ekranlar: Display Supply Chain Consultants CEO’su Ross Young’a göre iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max, sırasıyla 6,3 inç ve 6,9 ​​inç daha büyük ekranlara sahip olacak. Bu değişikliğin bir parçası olarak cihazların daha yüksek en-boy oranlarına sahip olması bekleniyor. Karşılaştırıldığında, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max sırasıyla 6,1 inç ve 6,7 inç ekranlara sahip.
  • Yakalama düğmesi: Apple, elde ettiği üretim öncesi bilgilere göre tüm iPhone 16 modellerine yeni bir ‘yakalama düğmesi’ eklemeyi planlıyor. MacSöylentiler. Düğme, güç düğmesinin altında yer alacak ancak amacı bilinmiyor. Bunun kamera için özel bir deklanşör düğmesi olabileceği düşünülüyor.
  • 48MP Ultra Geniş Lens: Hong Kong yatırım şirketi Haitong International’ın teknoloji analisti Jeff Pu’ya göre iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max, 0,5x modunda çekim yaparken daha yüksek çözünürlüklü ve daha ayrıntılı görüntüler için 48 megapiksel ultra geniş kamera lensine sahip olacak . Garantiler.
  • WiFi 7’yi destekleyin: Pu’ya göre iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max de Wi-Fi 7’yi destekleyecek. Bu, cihazların 2,4 GHz, 5 GHz ve 6 GHz bantları üzerinden aynı anda veri gönderip almasına olanak tanıyarak daha yüksek Wi-Fi hızları, daha düşük gecikme süresi ve daha güvenilir bağlantı sağlar. Wi-Fi 7’nin, Wi-Fi 6E’den 4 kat daha hızlı, 40 Gbps’nin üzerinde veri aktarım hızları sunması bekleniyor.
  • A18 Pro çipi: Apple’ın yeni nesil A18 Pro çipinin, TSMC’nin N3E olarak bilinen ikinci nesil 3nm süreci kullanılarak üretilmesi bekleniyor.
  • 5G Gelişmiş: Pu’ya göre iPhone 16 Pro modelleri, daha hızlı ve güç açısından daha verimli 5G bağlantısı sağlamak için Qualcomm’un Snapdragon X75 modemiyle donatılacak. Modem, “5G’nin bir sonraki aşaması” ve “6G’ye doğru evrim” olarak tanımlanan “5G Advanced” standardını destekliyor.
  • Pro modelinde 5x optik yakınlaştırma: Tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 15 Pro Max’in 5x optik yakınlaştırmalı dört lens sistemi hem iPhone 16 Pro hem de iPhone 16 Pro Max’i kapsayacak şekilde genişletilecek.
READ  Retro koleksiyoncu 100.000 dolarlık sahte ürün satmakla suçlandı

Apple’ın iPhone 16 Pro modellerini Eylül 2024’te duyurması bekleniyor. Cihazlarla ilgili ek ayrıntıların önümüzdeki aylarda ortaya çıkması bekleniyor; iPhone 16 raporumuzu takip edin En son bilgileri almak için.

Popüler hikayeler

iOS 17.1, iPhone’unuz için bu 8 yeni özellikle yakında geliyor

iOS 17.1 şu anda beta aşamasında ve bu ayın sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yazılım güncellemesi iPhone için Apple Music, AirDrop, Kilit Ekranı ve daha fazlasıyla ilgili birçok yeni özellik ve değişiklik içeriyor. Aşağıda iOS 17.1 ile iPhone’a gelen sekiz yeni özelliği ve değişikliği özetledik. Bir yazılım güncellemesi mevcut olduğunda, kullanıcılar bunu şu şekilde yükleyebilecektir:

Apple, AirPods Pro 2 için yeni aygıt yazılımını yayınladı

Apple bugün Lightning özellikli AirPods Pro 2 ve USB-C özellikli AirPods Pro 2 için yeni aygıt yazılımını tanıttı. Yeni ürün yazılımı 6A303 olup, Eylül ayında yayınlanan 6A301 güncellemesinden daha yüksektir. Apple, güncellenen donanım yazılımına hangi özelliklerin dahil edilebileceğine ilişkin ayrıntılı bilgi vermiyor, bu nedenle neyin yeni olduğu belli değil. Apple, iOS 17’ye birçok yeni AirPods Pro 2 özelliği ekledi:

T-Mobile, kullanıcıları otomatik olarak daha pahalı planlara yükseltir, ancak bu seçeneği devre dışı bırakma seçeneği de vardır

Reddit’te paylaşılan bilgilere göre T-Mobile, eski akıllı telefon planlarını kullanan müşterileri daha yeni ve daha pahalı planlara geçmeye zorlayacak. Geçiş otomatik olacaktır ancak müşteriler, geçişin kapsamı dışında kalmayı talep etmek için destek ekibiyle iletişime geçebilir. Önceki Magenta ve One planlarına sahip olanlar Go5G’ye yükseltilecek, Magenta 55+ planında olanlar ise Go5G’ye yükseltilecek…

Kamera karşılaştırması: iPhone 15 Pro Max ve Pixel 8 Pro

Apple ve Google, bu sonbaharda sırasıyla iPhone 15 Pro Max ve Pixel 8 Pro’yu piyasaya süren yeni amiral gemisi akıllı telefonlarıyla çıktı. Her pahalı akıllı telefonda olduğu gibi, her ikisinin de kameraları çarpıcı görüntüler üretiyor ancak karşılaştırma videosunda ve makalede görülebilecek bazı dikkate değer farklılıklar var. Daha fazla video için MacRumors YouTube kanalına abone olun. iPhone15…

READ  Qualcomm, yeni bir anlaşma kapsamında Apple'a 2026 yılına kadar 5G çipleri tedarik edecek

iPhone 16 Pro’nun Qualcomm’un Snapdragon X75 modemiyle 5G Advanced teknolojisini desteklemesi bekleniyor

Teknoloji analisti Jeff Pu’ya göre yeni nesil iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max, cihazlar için daha hızlı ve güç açısından daha verimli 5G bağlantısı sağlayan Qualcomm’un en yeni hücresel modemiyle donatılacak. Bo, bu hafta yatırım şirketi Haitong International Securities ile birlikte yazdığı bir araştırma notunda, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in Qualcomm işlemciyle donatılacağını söyledi.

Sevkiyat tahminlerine göre Apple’ın ilk M3 MacBook’ları gelecek yıl geliyor

Apple, bazı söylentilerin öne sürdüğü gibi bu yıl değil, TSMC’nin 3nm üretim sürecini temel alan ilk MacBook’larını 2024 yılında piyasaya sürecek. Bu, DigiTimes tarafından yayınlanan beş yıllık küresel yeni dizüstü bilgisayar sevkiyatı tahminine göredir. Rapor, dizüstü bilgisayar pazarındaki iki yıllık düşüşün sona ereceğini tahmin ediyor ve düşük enflasyon nedeniyle sevkiyatların 2024’te %4,7 oranında artmasını bekliyor.

Bazı iPhone modelleri gece boyunca gizemli bir şekilde kapanıyor

Bazı iPhone modellerinin gece boyunca geçici olarak kapanmasına neden olan ve alarmların ve diğer iPhone özelliklerinin kesintiye uğramasına neden olabilecek garip bir durum var gibi görünüyor. Bir Reddit başlığında bir kullanıcı, evindeki iki ayrı iPhone alarmının çalmamasından şikayetçi oldu. Diğer birçok kullanıcı da benzer sorunları paylaştı ve sorunların bazılarının iPhone ile bağlantılı olabileceği ortaya çıktı…

Apple, eski iPhone’lar ve iPad’ler için iOS 16.7.1’i yayınladı

Apple bugün, iOS 17’yi çalıştıramayan veya henüz yeni işletim sistemine güncellenmemiş iPhone ve iPad’lere indirilebilecek yeni yazılım güncellemeleri olan iOS 16.7.1 ve iPadOS 16.7.1’i yayınladı. iOS 16.7.1, Apple’ın iOS 16.7’yi yayınlamasından birkaç hafta sonra geliyor. Yazılım, Ayarlar > Genel > Yazılım… bölümüne giderek uygun iPhone ve iPad’lere kablosuz olarak indirilebilir.

READ  15 Atlamayı korkutmayı unutma video oyunu