Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

iPhone 16 Pro’nun ayrıntıları sızdırıldı, iPad’ler gizlendi ve Android’in Apple karşısında kazandığı son zafer

iPhone 16 Pro’nun ayrıntıları sızdırıldı, iPad’ler gizlendi ve Android’in Apple karşısında kazandığı son zafer

Siri’nin gelişmiş yapay zeka yetenekleriyle ilgili ayrıntılarla 8 Haziran’da güncellendi.

En son iPhone 16 Pro sızıntıları, iPad Pro gizlilik donanımı, Apple’ın AI’nın piyasaya sürülmesindeki gecikme, WWDC’deki donanım eksiklikleri, Apple’ın gizli donanımı, Android’in Apple’ın güvenlik vaadini boşa çıkarması ve… Ben bir Mac adamıyım” diye geri dönüyor.

Apple Loop, son yedi gün içinde Apple çevresinde gerçekleşen pek çok tartışmadan bazılarını size hatırlatmak için burada. Ayrıca haftalık Android haber özetimi buradan Forbes’ta okuyabilirsiniz.

iPad Pro’daki gizli özellik

iPad Pro’da kullanıcı gizliliği için özel olarak tasarlanmış yeni bir özellik var. Sektördeki birçok cihaz gibi Apple cihazları da mikrofonun mu yoksa kameranın mı aktif olduğunu belirtir. Guilherme Rambo’nun açıkladığı gibi, Apple pek fazla tantanayla bu özelliği yazılım yerine donanım tarafından desteklenecek şekilde ayarladı:

“M4 iPad Pro hakkında eğlenceli gerçek: Apple’ın yeni Güvenli Gösterge Işığı (SIL) mekanizmasını destekleyen ve kullanan ilk cihazdır. Mikrofonu veya kamerayı kullanırken, karşılık gelen gösterge noktası donanımda (ekran kullanılarak) etkin bir şekilde görüntülenir. olasılığını büyük ölçüde azaltır… Herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya kullanıcı alanı uygulaması, kullanıcının bilgisi olmadan bu sensörlere erişebilir.

(MastodonForbes aracılığıyla).

iPhone 16 Pro ekran boyutu sızıntıları

Apple, iPhone 16 Pro’nun dokunsal ekranının boyutunu artırmaya hazırlanıyor. Yaklaşan iOS akıllı telefonun tasarımına ilişkin en son sızıntılar, ekranın etrafındaki çerçevelerin küçülmeye ayarlandığını gösteriyor. Bu, Apple’ın bir süredir başarmayı umduğu bir şey:

“[Border Reduction Structure technology] En son söylenti, çünkü Apple’ın bu teknolojiyi gelir açısından sorunlu bulduğu söylenmişti. Bunun nedeni… BRS’nin inşaatı etkilemesi: “Bunu başarmak için panelin kenarına yakın kabloların ve devrelerin aşağı doğru bükülmesi gerekiyor. Bunun, üretim rampası sırasında bazı üretim zorluklarına neden olduğu bildirildi.

(Forbes).

Apple’ın sınırlı yapay zeka sunumu

Google ve Android ortaklarının yapay zekaya yönelik çabaları, Apple’ı, yapay zekanın iOS’taki rolünü, Siri, yazma ve görüntü işlemedeki mevcut kullanımlarından daha görünür hale getirmeye yöneltti. Bu değişikliklerin ön izlemesi gelecek hafta WWDC’de yapılacak, ancak iPhone özelliklerine yönelik yüksek talepler, tüm telefonların bu avantajlardan yararlanamayacağı anlamına geliyor. iOS 18’in iPhone XR’den kalma cihazlarda çalışması beklenirken yapay zekayı çalıştırmak için muhtemelen en kötü ihtimalle bir iPhone 15 Pro’ya ihtiyacınız olacak:

“Apple’ın cihaz içi yapay zeka teknolojisi için temel gereksinimin hangi donanım faktörü olduğu tam olarak belli olmasa da, standart (desteklenmeyen) iPhone 15 modellerinin 6 GB RAM’e sahip olduğunu, Pro modellerinin ise 8 GB RAM’i desteklediğini belirtmekte fayda var. Apple Silicon’un tüm iPad’leri ve Mac’leri en az 8 GB ile gelir; bu nedenle, dar kullanım durumları için ölçek küçültüldüğünde bile LLM, çok sayıda parametre nedeniyle çok fazla çalışan bellek gerektirir, bu nedenle Apple’ın sorun yaşayabileceği yer burasıdır. kendi cihazlarının sınırlamalarıyla karşı karşıyadır.

(MacSöylentiler).

WWDC’de yeni cihaz yok

Bu daha önceki yıllarda da yaşanmış olabilir ancak Apple’ın gelecek hafta WWDC’de yeni bir cihaz tanıtması beklenmiyor. Bazı ürün gruplarının döngü ortasında yenilenmeye ihtiyacı olsa da (en önemlisi M4 destekli Mac’lerin eksikliği), Tim Cook ve ekibi muhtemelen perakende raflarının geleceği yerine yapay zekanın geleceğine odaklanacak:

Gorman bugün Power On haber bülteninde şöyle diyor: “Apple beklenmedik bir şekilde daha sonra piyasaya sürülecek yeni bir cihazın ön izlemesini yapmadığı sürece WWDC’de duyurulması planlanmış hiçbir cihaz yok (açık olmak gerekirse: bunu beklemiyorum). Apple’ın 2024’ün ilk yarısında yeni bir Apple TV çıkarmayı hedeflediğine dair önceki raporlara rağmen yeni Apple TV modeli “yakın değil”. Mevcut Apple TV Ekim 2022’de tanıtıldı.

(Bloomberg aracılığıyla MacSöylentiler).

Siri için geliştirilmiş yapay zeka

8 Haziran’da güncellendi: Yapay zekanın odak noktalarından biri Apple’ın eski dijital asistanı Siri olacak. Apple Insider’dan Marko Zivkovic, iOS’taki Siri işlevselliğinin yapay zeka desteğine sahip olacağını açıklıyor. Temel öneri, Siri’nin resmi ve kesin olarak tanımlanmış komutlar yerine daha fazla doğal dil isteklerini yerine getirmesidir:

“Şirketin test istemleri, yalnızca ‘Bana kedimin resimlerini göster’ gibi doğrudan komutlar vermek yerine, kullanıcının blog yazmak istediğini veya bazı durumlarda tembel/nostaljik hissettiğini gösteriyor. Apple bunu yaparak yapay zekaya alışmak istiyor ​​doğal dil ve konuşma kalıplarıyla.” ve Siri’nin muhtemelen son kullanıcılardan alacağı cümle yapıları ve talimat türleri; bunların bazıları yeni teknolojiye aşina olmayabilir.

(Apple’ın içinden biri).

Yeni iPad ve Mac’inizdeki gizli aygıtlar

Apple, esasen akıllı ev iletişimleri için telifsiz Matter standardı tarafından kullanılan radyo kanalları olan IEEE 802.15.4 yukarı bağlantı işlevine yönelik destek içermektedir. Apple destekten bahsetmedi, ancak donanım orada, zamanı (ve muhtemelen yazılımı) doğru olduğunda kullanıma hazır:

“Şirket, bu ürünlerin hiçbirinin spesifikasyonlarına Thread’i dahil etmese de FCC, Apple’ın en yeni cihazlarının çoğunda Thread radyolarının uyumluluk açısından test edildiğini bildiriyor. Genel olarak, mevcut olmayan bir radyoyu test etmeyin “

(kenar).

iPhone güvenlik vaadinde Android’e yenildi

Yeni bir telefonun kaç yıllık yazılım güncellemesi ve güvenlik yaması alacağını önceden belirten Android üreticilerinin aksine Apple, destek penceresi konusunda daha dikkatli davrandı. Birleşik Krallık’ta Telekomünikasyon Ürünleri ve Altyapı Güvenliği Yasası’nın yürürlüğe girmesinin ardından, internete bağlı cihaz üreticilerinin, yazılım destek pencerelerini içeren uyumluluk bildirimleri sunması gerekmektedir:

“iPhone’lar internete bağlanabilen ürünler olduğundan Apple’ın İngiltere’nin PSTI düzenlemesine uyması gerekiyor. Şirket yakın zamanda iPhone 15 Pro Max için uyumluluk beyanını yayınladı ve “belirtilen destek süresinin” “en az beş” olduğunu ortaya koydu. yıl.” Teslimat tarihinden itibaren. “İlk sunum tarihi.” “İlk tedarik tarihi”, iPhone 15 serisinin satışa çıktığı tarih olan 22 Eylül 2023 olarak listeleniyor.

(Robot gövdesi).

Ve sonunda…

Qualcomm, yeni Snapdragon’unu tanıtmak için klasik ABD kampanyasında Apple’ın “I’m Mac” temsilcisini seçti

Bugünkü Qualcomm Computex 2024 açılış konuşması sırasında Long, 30 saniyelik kısa bir skeçte göründü ve bu skeçte macOS bildirimleri ve homurdanan ekranlarla bombardımana tutuldu ve bunun yerine Snapdragon destekli bir bilgisayar aramaya başladı… Long, “İşler değişiyor” diye şaka yaptı Kameraya, macOS’ta açılır bildirimlerin ardından Arm’daki Windows PC’yi aradıktan sonra açılır pencerelerde uygulama uyumluluğu, düşük disk alanı, pil ve daha fazlası hakkında uyarılar yer alır.

(kenar).

Apple Loop, her hafta sonu yedi gün boyunca Forbes’ta öne çıkanları sizlerle buluşturuyor. Gelecek yayınlarımızı kaçırmamak için beni takip etmeyi unutmayın. Geçen haftaki Apple Loop’u buradan okuyabilirsiniz veya Loop’un kardeş köşesi Android Circuit’in bu haftaki sayısı da Forbes’ta mevcuttur.

READ  Dere boyunca Tesla Cybertruck sürüşünü izleyin