Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

iPhone üreticisi Foxconn, Hindistan’daki genişlemeye 1,5 milyar dolar yatırım yaptı

iPhone üreticisi Foxconn, Hindistan’daki genişlemeye 1,5 milyar dolar yatırım yaptı
  • Apple tedarikçisi Foxconn, Hindistan’ın “operasyonel ihtiyaçlarını” karşılamak amacıyla belirtilmemiş bir inşaat projesi için 1,5 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı planladığını söyledi.
  • Foxconn’un halihazırda Hindistan’da Karnataka ve Telangana eyaletlerindeki fabrikalar da dahil olmak üzere birçok projesi bulunuyor.
  • Foxconn, Apple’ın önemli bir tedarikçisi ve iPhone montajında ​​çok önemli bir rol oynuyor.

12 Temmuz 2019’da Hindistan’ın Tamil Nadu kentinde Foxconn’un bir birimi olan Rising Stars Mobile India’nın cep telefonu fabrikasındaki bir fabrika.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Foxconn Technology, şirketin Pazartesi günü Tayvan güvenlik dosyalarında duyurduğu bir Apple tedarikçisinin “operasyonel ihtiyaçlarını” karşılamak için Hindistan’daki bir inşaat projesine 1,5 milyar dolardan fazla yatırım yapacak.

Hindistan’daki bir menkul kıymetler dosyasına ve şirket siciline göre, 1.541 milyar dolarlık yatırım, Foxconn’un 2015’ten bu yana Hindistan’ın Maharashtra eyaletinde kayıtlı olan yan kuruluşu Hon Hai Technology India Mega Development aracılığıyla yapıldı. Eşzamanlı bir başvuruda, aynı yan kuruluşun “operasyonel ihtiyaçları” karşılamak amacıyla bir inşaat projesi için Hindistan rupisi cinsinden eşdeğer miktarda bütçe ayıracağı belirtildi.

Foxconn, Apple’ın önemli bir tedarikçisi ve Çin ana karasında önemli operasyonları var. Foxconn’un fabrikaları Apple’ın iPhone üretiminin önemli bir bölümünü oluşturuyor Sert vur Korona virüs karantinaları üretimi 2022’de durma noktasına getirdiğinde.

Bu kapanmalar, genel jeopolitik çalkantılarla birleştiğinde Foxconn gibi Apple tedarikçilerinin Çin’deki yaygın varlıklarını yeniden değerlendirmesine yol açtı. Foxconn, Karnataka eyaletinde 600 milyon dolarlık bir proje ve Telangana eyaletinde 500 milyon dolarlık bir fabrika da dahil olmak üzere Hindistan’da çok sayıda projeyi zaten duyurdu.

Menkul kıymet başvurularında daha fazla ayrıntı verilmedi ve Foxconn sözcüsü, CNBC’nin yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Foxconn’un yeni yatırımı, Foxconn’un Hindistan’daki 19,5 milyar dolarlık çip üretimi ortak girişiminden “karşılıklı bir anlaşma” kapsamında çekilmesinden birkaç ay sonra geldi. Foxconn, Hindistan’ın yarı iletken endüstrisi hedeflerine ilişkin “emin” olmaya devam ettiğini ekledi.

READ  Wall Street Journal'ın haberine göre Çin, Apple'ın iPhone'larının hükümet yetkilileriyle kullanımını yasakladı

İzler: Foxconn, Çin hükümetinin vergiler ve arazi kullanımıyla ilgili soruşturmasıyla karşı karşıya